Menu

Sylwia - tarot i nie tylko

Ciepło, miło i przytulnie. Informacje o kartach, własne doświadczenia z Tarotem, Runami, kartami Lenormand - rady i porady każdy znajdzie coś dla siebie - zapraszam

Żółta świeca

algaria

                             

 

                                              Dziś pierwszy dzień matur.

                   Każdy ma jakieś sposoby i rytuały na zaklinanie dobrej energii w czasie zdawania egzaminu dojrzałości. Czerwona bielizna, kopniak w tyłek na szczęście tuż przed wejściem    do sali, czy tak jak kiedyś maskotki i talizmany: pluszak, korek od szampana z własnej 18, czy muszelka zaklinająca dobry los. Teraz nie można mieć przy sobie takich gadżetów.        Ale w dalszym ciągu panuje przesąd dotyczący obcinania włosów między studniówką, a maturą by nie skrócić sobie rozumu. :D Wszystkie te sposoby na pewno nikomu nie zaszkodzą, a może  i niejednemu maturzyście pomogą.

           Dla mojego syna i  wszystkich innych  zdających zapaliłam dziś żółtą świecę. Tylko tak w mentalny sposób mogę im pomóc.

          Już w dawnych czasach wierzono, że ogień oczyszcza, pozbawia złej energii w domu i w naszym otoczeniu. Uważano i uważa się nadal, że można za pomocą ognia odpędzić złe moce, niedobre myśli innych ludzi, którzy mieli wpływ na nas samych, rzucane uroki, czy niekorzystne energie pozostawione w naszym otoczeniu. Dlatego w czasie każdych pogańskich świąt, tak chętnie skakano przez ogień, nawet bez ubrania i okadzano nim domy.  Płomień nie tylko oczyszcza, ale i przyciąga dobrą energię.

      Miniaturą dawniej płonących ognisk jest świeca, którą można zapalać w różnych, praktycznie w każdych intencjach. Spytano mnie kiedyś, czy kolor świeczki jest ważny?      Tak, ale jej barwa działa jako dopełnienie, ale nie stanowi głównego elementu rytuału.     Proszę się nie martwić,  jeśli nie macie świecy w danym kolorze, a chcecie lub czujecie potrzebę zapalenia jej w konkretnej sprawie, zróbcie to bez względu na jej zabarwienie. Oczywiście w różnych intencjach powinno się używać świec w odpowiednim (przypisanym) kolorze. Każda barwa odpowiada innej prośbie. W kolejnych wpisach postaram się omówić kolory i ich przeznaczenie intencyjne.

           Na zdane egzaminy najlepsza jest świeca w kolorze żółtym i taką dziś zapaliłam. Przypalając knot powiedziałam w jakiej intencji go zapalam. Chwila wyciszenia, pomyślenia, medytacji i wizualizacji syna jak odbiera bardzo dobre wyniki matury. Zostawiłam ogień do całkowitego wypalenia. Od dziś będę paliła jedną żółtą świecę w każdy dzień egzaminu w intencji jego powodzenia, niech dobre energie pomogą synowi przejść przez ten trudny  i ważny okres w jego życiu.

© Sylwia - tarot i nie tylko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci