Menu

Sylwia - tarot i nie tylko

Ciepło, miło i przytulnie. Informacje o kartach, własne doświadczenia z Tarotem, Runami, kartami Lenormand - rady i porady każdy znajdzie coś dla siebie - zapraszam

Tarot dla Polski na 2014

algaria

         Nie lubię wróżb dla kraju, bo co mu można wywróżyć. Jednak naszła mnie straszna ochota zobaczyć co karty Tarota pokażą dla Polski na 2014 rok.

 

1 Karta przesłanie na 2014 rok - 6 buław

2 Najważniejsze wydarzenie - 6 mieczy

3 Co Polskę czeka w sferze ekonomicznej - Słońce

4 Co Polskę czeka w sferze gospodarczej - król monet

5 Co Polskę czeka w sferze socjalnej - 7 buław

6 Co Polskę czeka w sferze klimatycznej - as mieczy

7 Co będzie zaskoczeniem - 6 kielichów

8 Nowe perspektywy - król mieczy

9 Tak podsumuje się 2013 rok - Gwiazda

10 To  odejdzie - król buław

11 To  zostanie - 5 monet

 

 

           Generalnie rok 2014 będzie dla Polski dobry - 6 buław to powrót triumfalny - może powróci do władzy inna partia - w końcu będą wybory i do europarlamentu i parlamentu naszego i do władz lokalnych. Może Polska znów będzie się liczyć na rynkach światowych w końcu jesteśmy najlepszymi producentami i eksporterami jabłek, malin, i innych owoców. Zostaniemy znów zauważeni od tej dobrej strony. 6 mieczy to nowe lądy, nowe rynki - to też  emigracja osiedlanie się w innych krajach. Niestety znów młodzi ludzie będą masowo wyjeżdżać do pracy i życia za granice.

         Słońce dla strefy ekonomicznej wróży dobrze - choć ja do końca nie ufam w dobre znaczenie tej karty. Będzie z pewnością lepiej niż dotychczas, ale wielkich i gwałtownych zrywów bym się raczej nie spodziewała - ot spokojnie do przodu. Król monet to dobry przedsiębiorca, ale już zmęczony ciągłymi kontrolami, biurokracją. Gospodarka ruszy, może to ze względu na dotacje Unijne, ale będzie lepiej - dużo lepiej niż dotychczas.

           7 buław to wieczna walka z urzędnikami, z przeciwnościami - obawiam się, że będą strajki i wystąpienia różnych grup zawodowych, które będą próbowały wywalczyć przywileje dla siebie i... mogą wywalczyć wszak wybory idą. As mieczy w sferze klimatycznej może mówić o silnych wiatrach, orkanach, trąbach powietrznych, które mogą nawiedzić nasz kraj pozostawiając zniszczenia.

                  6 kielichów jako zaskoczenie - czyżby powrót do historii, do tego co było. Może wybory wygra partia, która już kiedyś rządziła? Może znów będzie uskuteczniona "martyrologia przeszłości" czyli obchodzić będziemy same smutne rocznice - ale to nie jest zaskoczeniem - tak przecież mamy co roku. Poza tym 6 kielichów to są miłe wspomnienia, rodzinnego domu, ciepła, dzieciństwa. O! Może sprawa 6-latków wreszcie się wyjaśni i przestaną zmuszać dzieci do nauki, dzieci, które nie zawsze się do tej nauki posiadają predyspozycje. 

               Król mieczy - nowy przywódca? Będzie dużo ustaw, nowych ustaw. Legislacja i prawo - to podstawa nowych perspektyw. Zresztą jak wybory to i nowe samorządy, od Europy po lokalne władze. Kalkulacja  na zimno i zimny osąd, będzie bardziej stabilnie i konkretnie. Gwiazda dała nadzieje Polsce na dalszy rozwój , polepszenie warunków ludziom, lepsze perspektywy - ale to niestety tylko nadzieja.

           Umrze król - niech żyje król - Król buław to także zamieszanie - ogień, brak stabilizacji, nadmiar emocji, spontaniczność. Kłótnie, walki, przepychanki, oskarżenia. Zamieszanie, zmiany gwałtowne czy to klimatu, czy w sferze zawodowej. Niestety zostanie z Polską deficyt finansowy, dług publiczny wzrośnie, wzrośnie bieda - wyraźniej zarysują się granice między ludźmi bogatymi, a biednymi. 5 monet mówi o braku wpływu do budżetu z tych założonych. Polacy dalej trzeba będzie zaciskać pasa i zastanawiać się "jak żyć".

 A my pożyjemy - zobaczymy ile z mojej wróżby się sprawdzi.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • krolowa.mieczy

    Wiekszosc tych kart trzeba rozpatrywac pod kátem wyborow w 2014n samorzadowych i do Parl. Europejskiego. Ewidentnie widac (mnie wylosowalo sie podobnie), ze PO poniesie klęskę (odchodzi krol kijow), a szansę ma PiS lub SLD. waham sie kogo symbolizuje krol mieczy: Kaczynskiego czy Millera (ktory wstal z martwych). Syt. ekonomiczna i gospodarcza to jego i to samo, a wiec mocny zloty z tym, ze raczej nie przyspieszy wzrost, a bedzie bazowac na bezpiecznym i ostroznym planowaniu (podwyzek jak na lekarstwo, PKB znacznie nie wzrosnie itp). Jezeli Kaczynski wygra walke o samorządy, to wroci ze zdwojona siła sprawa smolenska choc byc moze w innym kontekscie (nie pamietam czy 2014 to jakies inne okrągle rocznice historyczne). 6 Kijow - Polska bedzie swięcic chwilowe triumfy, wroci do wielkich graczy np w Europie, no i wybory.
    Pozdrawiam :-)

© Sylwia - tarot i nie tylko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci