Menu

Sylwia - tarot i nie tylko

Ciepło, miło i przytulnie. Informacje o kartach, własne doświadczenia z Tarotem, Runami, kartami Lenormand - rady i porady każdy znajdzie coś dla siebie - zapraszam

Wróżba z jednego liścia

algaria

Nie przepadam za Walentynkami, ale postanowiłam w pewien żartobliwy sposób je uczcić. Pamiętacie wróżbę z liści Robinii potocznie zwanej Akacją, albo z płatków kwiatu: Kocha, lubi, szanuje, nie chce, nie dba, żartuje, w myśli, w mowie, w sercu, na ślubnym kobiercu? Postanowiłam wylosować dla każdego znaku Zodiaku właśnie taką jedną przepowiednię miłosną i spróbuje lekko ją zinterpretować.

 

DSC_0112

Losowałam z zamkniętymi oczami ;)

 

BARAN

Na ślubnym kobiercu

Oj szykuj się Baranie w ciągu roku powinieneś albo zawrzeć związek małżeński, albo co najmniej stworzyć  bardzo mocny związek. Możesz również podjąć bardzo poważne decyzje co do swojego życia uczuciowego i partnera. Możecie razem zamieszkać, począć dziecko albo wziąć kredyt, bo przecie nic tak nie wiąże ze sobą ludzi jak wspólne długi.  W każdym razie szykujcie się na deklaracje i wszelkie przywiązania. 

BYK

Na ślubnym kobiercu

Byk też będzie podejmował konkretne decyzje dotyczące partnerstwa i związku. Skończy się "bykowe", laba i luz. Trzeba będzie się ustatkować i zacząć myśleć o przyszłości we dwoje, a może nawet i we troje (ale nie w trójkącie). Ślub, zamieszkanie albo inne poważne deklaracje - choćby zaręczyny będą Bykom pisane. Tylko uważajcie by nie wpaść jak śliwka w kompot, choć nie ma sytuacji bez wyjścia.

BLIŹNIĘTA

Żartuje

Możecie stać się czyimś żartem, albo to wy będziecie bawić się kimś, którą opcje wybieracie? Nie można bawić się czyimiś uczuciami. Obiecywać i nie dotrzymywać słowa. Niestety ten rok może was rozczarować pod względem uczuć, czy to was, czy to wy sprawicie, że ktoś będziecie cierpieć. Żart jest dobry gdy bawi obie strony. Pamiętajcie, że karma wraca - do was jeśli będziecie drwić z miłości, lub do tego kto zabawi się waszymi uczuciami.

RAK

Lubi

Rak miłości wielkiej nie zazna, ale sympatię i może prawdziwą przyjaźń owszem. Hmm, ale wiecie, że najlepsze związki są zbudowane na przyjaźni? Miłość przeminie, pożądanie się wypali, a jeśli kogoś lubimy to bez względu na wiek możemy z nim/nią przeżyć najwspanialsze chwile. Uwaga ! Jedyna i słuszna rada: uważajcie Raki by nie wpaść we "frienzone" , bo wyjść z tego bardzo trudno. (frienzone - jest wtedy gdy jedna strona kocha, a druga tylko lubi)

LEW

W myśli

Mało czynów, dużo marzeń - można by wywnioskować z tej wróżby. Czyżby Lew tchórzył  i nic poza myślami nie zrobi. Tęsknota, pamięć, żal i smutek - rozmyślanie i marzenia tyle osiągnie Lew w miłości. Szkoda, bo taki niby Lew jest taki przebojowy, pewny siebie, a tu wychodzi, że jednak skryty. Więcej odwagi, przecież nikt Cię nie zje jeśli zrobisz pierwszy krok zamiast wzdychać w ukryciu. Do dzieła, bo masz szansę na przeżycie bardzo miłych chwil.

PANNA

Lubi

U Panien podobnie jak u Raków szykuje się lubienie. Nie będzie wielkiej miłości, nie będzie myśli, nie będzie tęsknot, nie będzie ołtarzy, będzie sympatia. Tylko tyle, czy aż tyle. Myślę, że na początku wystarczy tylko tyle. Jeśli się kogoś polubi, to później można myśleć o kochaniu. Bez sympatii nikogo się nie pokocha. Zatem Panny mają szansę na rozpoczęcie czegoś wyjątkowego, wymagającego pracy i zabiegania, ale czegoś co w dalszej perspektywie ma szansę i na "ołtarze".

WAGA

W sercu

Wagi mogą kochać skrycie i nikt nie zgadnie co będą kryć w sercu na dnie. W ogóle mogą się nie obnosić z uczuciem, a tęsknym okiem spoglądać. Wagi się zakochają tego roku co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Tylko co z tego. skoro albo uczucie nietrafione, albo strach przed wyznaniem spowoduje, że poza własną osobę ta miłość nie wyjdzie. A szkoda.

SKORPION

W mowie

Ten to będzie erotoman gawędziarz, dużo mówi, mało robi. A naopowiada się bajek, co to nie on robił, z kim, jak, gdzie i kogo nie kochał i co z tego? Jak od mowy do czyny daleka droga. Oczywiści by osiągnąć swój cel Skorpion może wszystkim "ofiarom" prawić komplementy i szeptać czułe słówka, a nawet wyznawać miłość. Tylko, że te słowa będą rzucane na wiatr. Zatem strzeżcie się Skorpionów, bo to tyłka  nie naruszą, włosów nie wysuszą, a nagadają się przy tym nierzadko kłamliwie. 

STRZELEC

Nie dba

Ten tylko będzie dbał o siebie, nie liczcie zatem, że zadba o was i waszą miłość. Strzelec lubi zmiany i szybko się nudzi w stabilnym stadle, zatem nie miejcie nadziei na długie pożycie. Chyba, że to Wy przejmiecie inicjatywę i będziecie dostarczać Strzelcowi rozrywek, dbać o niego, o związek i miłość, tak by on nie zechciał uciec. Tylko ileż można dawać z siebie wszystko, a dostawać niewiele? 

KOZIOROŻEC

Na ślubnym kobiercu

Kolejny znak, który może zalegalizować swój związek, lub stworzyć bardzo mocną i stabilną znajomość. Widać, że rok 2017 będzie obfitował w uroczystości rodzinne. Koziorożec stanie przed wyzwaniem: ślub, zaręczyny, wspólne zamieszkanie, czy kołyska. Bez względu na to co wybierze, tego roku samotnie nie spędzi. Dla świata stracony, przez partnera usidlony. 

WODNIK

Lubi

 Od lubienia wszystko się zaczyna, bez sympatii nie ma chemii, bez chemii nie ma miłości, a bez miłości nie ma związku - tzn jest ale to już temat na inny wpis. W każdym razie Wodniki będą lubić i będą lubiane, a od lubienia do miłości  wystarczy zrobić jeden krok - co prawda nie w tym roku, ale zawsze może kiedyś, gdzieś. Wodniku czeka cię- dobra zabawa, i dobra podstawa do pogłębiania uczuć. Zatem dobry rok dla ciebie, bo jeszcze nie kajdany, a już nie samotność.

RYBY

W sercu

Czy to jest miłość, czy to jest kochanie? Ryby będą zadawać sobie takie pytanie. Czas by Ryby zaczęły pielęgnować uczucie jakie  na nich spadnie, dbać, kołysać i dzielić. Bo miłość się mnoży, gdy się nią dzieli. Nie ma, że kocha się skrycie, czas by uczucie wypłynęło. Dlatego drogie Ryby - delikatna i żyjące w świecie baśni, czas wziąć sprawy w swoje ręce i wyznać co się czuje, nawet jeśli by to kogoś miało zaskoczyć. A może i ty będziesz mieć niespodziankę i twoje uczucia zostaną odwzajemnione, bo może też jesteś u kogoś  w sercu? Podejmiesz wyzwanie? 

© Sylwia - tarot i nie tylko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci