Menu

Sylwia - tarot i nie tylko

Ciepło, miło i przytulnie. Informacje o kartach, własne doświadczenia z Tarotem, Runami, kartami Lenormand - rady i porady każdy znajdzie coś dla siebie - zapraszam

Zielono na łące i w lesie

algaria

Co nam wiosna przyniesie?

Chciałam zrobić wpis lekki, łatwy i przyjemny taki kwitnący jak kwiaty na wiosnę. Czy mi się udało? Sprawdźcie sami.

Przypominam rozkład, który robiłam sobie na 2016 rok, a teraz wyciągnę karty na wiosnę.

 DSC_0198

 

1 Czym mnie wiosna zaskoczy? - Królowa kielichów

2 Czego mnie wiosna nauczy? - Umiarkowanie

3 Z czym skonfrontuje? - Król buław

4 Jakie okazje podsunie? - Moc

5 Z jakimi ludźmi zetknie? - 2 buław

6 Jakich emocji dostarczy? - Rycerz kielichów

7 Jakie podsumowanie przyniesie? - Rydwan

 

 

Zastanawiałam się czy nie użyć Kipperów, ale jednak postanowiłam na Tarota. 

W pierwszej chwili gdy spojrzałam całościowo na rozkład pomyślałam - miłość, wiosna szykuje mi miłość (do męża?) I królowa kielichów, król buław, Moc i rycerz kielichów, a nawet Rydwan - wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokocha ;) Tylko niestety wchodząc w szczegóły już nie jest tak różowo, zielono i przyjemnie.

Królowa kielichów jest nostalgiczna i pełna łez, wyczekuje, tęskni i pije. Ja nie pije, ale mogę wpaść w nastrój melancholii, łez i tęsknot - tylko za kim/za czym? Ale za to w Umiarkowaniu wiosna nauczy mnie cierpliwości, równowagi, korzystania z dwóch źródeł (uczuć?), pracy i finansów. Umiarkowanie przesuwa czas, czyli u mnie wiosna przyjdzie z opóźnieniem.

Król buław jako konfrontacja? Nie dość że to silny facet z krwi i kości, taki do tańca i różańca choć trochę narwany. Nie tutejszy, zalatany, choć zmęczony. Silny, męski, pewny siebie i nie znoszący sprzeciwu I takiemu mam czoło stawić? Raczej przyjdzie mi się skonfrontować z siłą charakteru,  mocnym postanowieniem, trzymaniem się zasad i byciu silnym. Ale jak to silnym jak na wiosnę mam mieć nastrój nostalgiczny? Łzy wylewać i włosy rwać, albo i nie poddawać się melancholii i tęsknotą. Czyżby mnie czekała wewnętrzna walka delikatnej kobietki z silną babą? O mamuniu!!

Wiosna podsunie mi okazje by pokazać jak silna jestem i fizycznie, i psychicznie. Podsunie mi możliwości ujarzmienia lwa. Moc pomaga dążyć do celu, daje wytrwałość, uczy, że to co złe nie może być niszczone, ale poddane troskliwej transformacji.  Jest to kolejna karta w rozkładzie, która mówi o  tym, że czeka mnie wewnętrzna walka.

2 buław mówi o ludziach, którzy ukończyli pewien etap swojego życia i szukają pomysłu na następny, choć coś już im tam świta. Ludzie, którzy muszą podjąć decyzję co dalej, dokąd iść, co robić. Ludzie ci mają już jakiś konkretny plan, ale boją się go zrealizować, jeszcze go doprecyzowują, jeszcze nad nim pracują w myślach, ale ten plan ma już konkretny kształt. I co jeszcze? Kurcze 2 buław mówi o pokrewieństwie dusz, E tam, po prostu spotkam osoby, które będą do siebie idealnie pasować, a ja do nich niekoniecznie. Troje w tym przypadku to już tłum.

Rycerz kielichów to silnie erotyczne emocje, to błędne wyobrażenie, zauroczenie kimś lub czymś - perwersje. To też błądzenie w myślach, negatywne emocje i znów łzy, niepokoje i tęsknoty. To też takie zaburzenia emocjonalne, stany lękowe i depresyjne. Wiosna da mi bardzo negatywne emocje - za które dziękuję. Perwersji nie przewiduje, a za to  szykuje mi się huśtawka nastrojów i odczuć wszelakich.

Rydwan pociesza, że ta wiosna smutna i płaczliwa szybko minie. Zwyciężę łzy, zatriumfuje radość, będę panować nad sobą i osiągnę to co chciałam. Powinnam się spodziewać dużo informacji, kontaktów, rozmów, dużo zamieszania i dużo działania. Będzie to bardzo aktywny czas w moim życiu, choć trudny w odczuciach. Pożyjemy zobaczymy :)

 

© Sylwia - tarot i nie tylko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci