Menu

Sylwia - tarot i nie tylko

Ciepło, miło i przytulnie. Informacje o kartach, własne doświadczenia z Tarotem, Runami, kartami Lenormand - rady i porady każdy znajdzie coś dla siebie - zapraszam

Perspektywa

algaria

W poprzednim wpisie poznaliście Iwonę, która właśnie rozpoczęła swoją kolejną przygodę miłosną z poznanym w internecie mężczyzną. Cały czas znajomość się rozwija, tzn nie tyle rozwija co sobie jest. Spotkania nie było i w najbliższym czasie jakoś tak się nie klaruje by zaistniało, ale rozmowy między znajomymi są coraz bardziej śmiałe, intymne i ciekawsze. 

Tym razem Iwona chce wiedzieć co Pan sądzi o niej. 

W "karierze" tarocisty są rozkłady takie, które mu w ogóle nie pasują, z którymi trudno się dogadać, rozkłady "okolicznościowe" czyli takie, których używa się sporadycznie i rozkłady ulubione. Do tych ostatnich u mnie należy "Krzyż Celtycki od drugiej strony" . Ktoś go stworzył właśnie po to by móc podejrzeć osąd danej osoby na konkretną sprawę, czy właśnie osobę. Ja wiem, że ten rozkład prezentowałam już kilka razy, ale uważam, że  w tej sytuacji jest najbardziej odpowiedni.  Owszem przejrzałam swój zeszyt rozkładami aby przedstawić Wam coś nowego, jednak żaden ze schematów, ani nie pasował  do potrzeb Iwony, ani nie był dla mnie na tyle przejrzysty bym mogła go prawidłowo odczytać i bym mogła go tu wykorzystać.

 

DSC_0205

1 Pan - 8 kielichów

2 Iwona - Mag

3 Co on myśli o Iwonie - Zawieszony

4 Jego odczucia wobec Iwony - 5 monet

5 To jest między nimi ale odchodzi- rycerz buław

6 To będzie najpierw - 6 mieczy

7 Intencje Pana wobec Iwony - as mieczy

8 Otoczenie Pana - as kielichów

9 Jego obawy i nadzieje związane z Iwoną - 10 kielichów

10 To będzie później - 10 mieczy

 

Pan bardzo niezdecydowany w 8 kielichach mówi o powrotach i rozstaniach. O kontakcie i jego braku, rozmowach bardzo intensywnych, by po chwili zamilknąć na kilka dni. Mimo, że Iwona nie mówiła, by kontakt z panem nie był ciągły, karty jednak przedstawiły ich znajomość w sposób urywany. Ona za to wyszła w Magu - chce rządzić, dzielić, czarować i mieć władzę. Manipulantka i lekka emocjonalna terrorystka, bardzo władcza i zaborcza. Może właśnie przez jej postawę pan, który przypominam ma rodzinę zachowuje się wobec Iwony tak, a nie inaczej. Mało który facet lubi jak się go naciska i próbuje wywrzeć presje. 

Po karcie "Zawieszony" mogłabym powiedzieć, że pan w ogóle nie myśli o Iwonie, że właśnie para jest w trakcie "ciszy" z jego strony. Pan się odsunął i zastanawia nie tyle nad Iwoną co nad tym "co zrobić z natrętną babą" - no ale ja tego Iwonie nie powiem. W każdym razie jeśli zapytamy "co on myśli" to powiem - pan poznaje Iwonę, przygląda się i jest w trakcie poznawania koleżanki. W sumie to jest mu z nią dobrze, nawet z tym jej despotyzmem, imponuje mu że kobieta o niego zabiega. Zawieszony wisi, ale się uśmiecha w pewien sposób zadowolony ze swojego położenia. Iwona w Zawieszonym jawi się w oczach Pana jako osoba zdystansowana, umiejąca odnaleźć się w każdej sytuacji, fajna kobieta, która mimo przeciwności losu i po tylu przejściach potrafi cieszyć się życiem.

Odczucia jednak wieją chłodem 5 monet, tu nie ma ani miłości, ani gorącej namiętności, jest żebractwo emocjonalne i dystans. Wydaje mi się, że pan szuka wsparcia w Iwonie, potrzebuje pomocy, potrzebuje ciepła, ale sam nie umie tego okazać. Ponieważ 5 monet oprócz swojego zimnego znaczenia, ma również znaczenie o wsparciu i przyjaźni - takiej bezinteresownej, to sądzę, że pan ma wobec Iwony odczucia przyjacielskie. Mówię, że gdybym nie wiedziała, że znajomość trwa powiedziałabym po kartach, że dawno kontakt się urwał i znajomość nie istnieje - jednak wierze Iwonie, że tak nie jest.

I tu karta zaprzeczenie poprzednich - rycerz buław, czyli kontakt jest, choć już sam rycerz mówi o krótkotrwałej znajomości - w ogólnym rozrachunku. Czyli - ta znajomość w ogóle będzie trwać bardzo krótko. Pan wpadnie w w życie Iwony, namiesza i pobiegnie dalej. Do tego wypadła na coś co jeszcze chwilkę trwa, ale to już w zasadzie przeszłość, czyli chwila moment i będzie po znajomości. 6 mieczy jako najbliższa przyszłość - hmmm 6 mieczy to kontakt przez internet - ogólnie, ale 6 mieczy to szukanie nowego lądu. Dla mnie ta karta zawsze jawi  się jako koniec znajomości - każde z nich wypłynie na "przestwór oceanu" i nowe lądy odkryje - osobno. 

Intencje w asie mieczy - nic z tego, as odcina znajomość, kończy to co się na dobre jeszcze nie zaczęło. Ktoś może powiedzieć, że as jak inne miecze mówi o internecie, o pisaniu, o myśli - tak, pewnie kontakt może być, ale w tym przypadku chodzi o intencje, czyli co pan chce od Iwony, jakie ma plany wobec niej, co by chciał wobec ich znajomości - a pan nie chce nic, żadnych uczuć, w ogóle tej znajomości nie chce. Niestety bardzo przykre. Za to w otoczeniu jakaś miłość się zaczyna, czy to do innej pani, czy do żony. W każdym razie są ciepłe uczucia do kogoś z otoczenia, ale nie do Iwony, o czym mówi as kielichów.

I co tu robi taka miła karta 10 kielichów? Ta karta mówi o lęku pana i tęsknocie. On boi się, że się za bardzo zaangażuje w znajomość z Iwoną, boi się, że to może mu skomplikować udane życie rodzinne - tzn jak było ono udane to by pan po internecie nie szukał naiwnych gąsek. No ale wiadomo o co chodzi. Pan boi się miłości, związku, a nawet przyjaźni, a jednocześnie bardzo by chciał właśnie z Iwoną przeżyć co najmniej romans, choć w 10 kielichów nie ma namiętności, są emocje, połączenie dusz i romantyzm. Pan chciałby i boi się miłości i zaangażowania emocjonalnego - uzależnienia emocjonalnego, co u faceta jest o tyle niebezpieczne, że panowie potrafią odgraniczyć seks od uczuć, ale jak już uczuciowo się zaangażują to po nich. 

Niestety w dalszej przyszłości 10 mieczy mówi o bolesnym zranieniu - już wiadomo kto kogo zrani. Może to będzie trudna i smutna rozmowa wyjaśniająca czego pan oczekuje od Iwony, a czego nie jest w stanie jej dać, czego się boi w związku z ich  znajomością (choć podejrzewam, że jak wielu z nas, panu będzie trudno przyznać się do słabości) Zraniona będzie Iwona, poczuje jakby pan wbił jej nóż w plecy. Pocieszające  jest to, że będą to ostatnie łzy, ostatni ból, po którym Iwona się podniesie i spróbuje albo całkowicie zmienić swój stosunek do tej znajomości, albo poszuka sobie inny obiekt w internecie (albo w realu).

I tak właśnie wygląda perspektywa znajomości i samej Iwony od strony pana.

 

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • daga313

    Oby znajomość się rozwinęła w dobrym kierunku :)

© Sylwia - tarot i nie tylko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci