Menu

Sylwia - tarot i nie tylko

Ciepło, miło i przytulnie. Informacje o kartach, własne doświadczenia z Tarotem, Runami, kartami Lenormand - rady i porady każdy znajdzie coś dla siebie - zapraszam

Wydatków karuzela

algaria

Przyszła do mnie Pani Ela z pytaniem czemu nie trzymają się jej pieniądze i kiedy skończy się ta gorsza passa, która u niej trwa już ponad pół roku. Nie chodzi tu o rozrzutność, czy biedę, ale o nieplanowane wydatki, które przytrafiają się Eli od zeszłego roku. Znajoma lubi mieć pieniądze, stara się nie wydawać do ostatniej złotówki, a wręcz odłożyć.. ale jak sama mówi - no, nie da się. Już niby coś tam uciułane, a tu się okazuje, że córka musi do dentysty, bo ząb boli, albo synowi się buty rozpadły, a to mąż mandat dostał, a to ona poszła do lekarza i trzeba leki wykupić, a to pies, kot, świnka akurat do weterynarza musiały na biegu, a to chrzciny w rodzinie (nie liczyła na zaproszenie), a to wycieczka w szkole, a to składki, popsute słuchawki  i stale coś - wydatków karuzela.  Oczywiście świetnie, że Ela na to ma, ale ona już jest tym zmęczona, chciałaby odpocząć od tych wydatków i zaoszczędzić... uda się jej?

DSC_0224

 

1 Obecna sytuacja finansowa - paź buław

2 Moje oczekiwania - as mieczy

3 Możliwości rzeczywiste- rycerz buław

4 Na czym stoję - królowa mieczy

5 Okoliczności sprzyjające- Księżyc

6 Przeciwności - król mieczy

7 Tak będzie - 4 mieczy

8 To nieuniknione - Kapłanka

9 Tak nie będzie- Słońce

Karty położyłam na najbliższe trzy miesiące. Jak zapewne zauważyliście w ogóle nie ma tu kart monetowych - i dobrze i źle. Źle bo zawsze miło jest widzieć poprawę finansową w kartach, zwłaszcza kiedy wypadną te "lepsze" denary. Dobrze, że właśnie nie wypadły te "złe" karty pieniężne. Ogólnie w całym rozkładzie nie ma katastrofy finansowej, ale niestety znaczącej poprawy też nie widać,

Paź buław to taka trochę niepewność jutra, brak zaplanowania wydatków czy oszczędności, bo nieoczekiwane wydatki mogą się przydarzyć w każdej chwili. Nie jest to karta tragedii finansowej, ale już "jechaniu" na końcówce, a do wypłaty jeszcze tyle dni. Oczekiwania Eli w asie mieczy są konkretne, uciąć te niezapowiedziane przykre niespodzianki. Odbić się od dna i zacząć spokojnie żyć finansowo.   

Rycerz buław - to pędziwiatr, chciałoby się spokoju, a tu wydatki nie dają. Dobrze, że one napływają falami, jak ten rycerz, a nie stadami na raz i ciągle. Jednak nie ma miesiąca by nie było czegoś do kupienia, zreperowania, odkupienia, czy za sponsorowania któregoś z lekarzy. 

Królowa mieczy jest źródłem dochodów z ramienia np pracy zawodowej, udokumentowanym, legalnym. Ela pracuje, dostaje pensje także jej źródło dochodu, na których stoi to zapłata za  wykonana pracę w czyjejś firmie. Księżyc hmm jak Księżyc może sprzyjać, przecież to iluzja i zwodnicze postrzeganie otoczenia.Kłamstwo, fałsz, łudzenie się. Jak łudzenie się może być sprzyjające - chyba tylko wówczas kiedy mamy nadzieję, że ten wydatek będzie już ostatnim na jakiś czas.Może  niech się Elżbieta fałszywie łudzi, po co ma się dołować. 

Król mieczy jako przeciwności ogólnie patrząc to brak poprawy, to nie jest karta ruchu i działania. Tu jest zmęczenie, osadzenie na "tronie" i czekanie. W tej karcie są umowy, praca i ogólnie wszystkie dokumenty sądowo - prawne. Można by powiedzieć, że król mieczy to taka mała Sprawiedliwość. Nieprzewidzianych wydatków trudno jest uniknąć, ale można spróbować zaoszczędzić kapitał w inny sposób. Niestety Ela ma kilka umów podpisanych na swoją niekorzyść. Z niektórych uwolni się dopiero w wakacje. Nie może renegocjować umów w banku, w którym ma pożyczkę, nie może też prosić o podwyżkę, bo taką już w tym roku dostała, zwrot z US też już jej przyszedł i poszedł. Dlatego niestety Ela nie ma możliwości nic dla siebie i swoich finansów zrobić po linii prawa.

4 mieczy też nie wróży niczego dobrego, to co prawda będzie odsunięcie, ale i utknięcie w martwym punkcie. Myślę, że troszkę Ela odpocznie od wydatków zwłaszcza tych szkolnych, bo przecie zbliża się koniec roku, ale radykalnej poprawy w kartach nie widać. Zwłaszcza, że na to co nie będzie jest Słońce karta w swojej wymowie zupełnie przeciwna 4 mieczy. Słońce niesie ze sobą radość, szczęście, zabawę, i poprawę finansów.

Zaciekawiła mnie Kapłanka na "nieuniknionym"- zdaje się, że Ela będzie musiała w wydatkach opierać się na intuicji. Kapłanka to tajemnica, coś ukrytego. Może Ela będzie musiała ukryć wydatki, lub właśnie odkryje jakieś dodatkowe źródło zarobków, bądź zapomniane, gdzieś schowane pieniądze. Niestety Kapłanka każe nie spieszyć się z działaniem, opóźnia, także Ela te ukryte skarby może odnaleźć z opóźnieniem. Czyli krótko - będzie moment stagnacji (czyli jeszcze jakieś niespodziewane wydatki się szykują) ale idzie  poprawa. Będzie lepiej Elu pewnie dopiero po wakacjach, ale idzie ku lepszemu, wolno, spokojnie i dopiero pewnie jak Saturn pójdzie do Koziorożca wówczas unieruchomi niepotrzebne wydatki. A będzie to dopiero sierpień - wrzesień. 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • nagietek123

    Słońce w negatywie, a więc nie będzie pieniędzy na beztroskie wakacje ;(

© Sylwia - tarot i nie tylko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci