Menu

Sylwia - tarot i nie tylko

Ciepło, miło i przytulnie. Informacje o kartach, własne doświadczenia z Tarotem, Runami, kartami Lenormand - rady i porady każdy znajdzie coś dla siebie - zapraszam

Bzu kwiecie - jubileusz w lecie.

algaria

Taka jak pisałam w swoim urodzinowym - mam takie dwie "Larwy" przyjaciółeczki i one mi wystarczają za 100 zwykłych koleżanek. Jedna z nich miała urodziny w czerwcu i dla niej zrobiłam urodzinowy. Teraz do swoich "28" ;) urodzin zbliża się druga więc nie mogę i Jej pominąć  we wróżbach jubileuszowych. 

Bez jest Jej ulubionym kwiatem zatem rozpocznę od niego.

 

129401_bukiet_fioletowych_bzow

 

Urodzinowy "dla sympatycznej Pani prawie Włoszki,  coby rozweselić ją troszki"

 

1 Ogólna  prognoza na rok - królowa monet - Królowa to kobieta zadbana, elegancka, pewna siebie. Do tego strojna w modne piórka i taka odmłodniała. Dobra matka, świetna  żonka i kochanka, ale  niestety to kobieta rozrzutna. Rok szykuje się dobry, kobiecy, nawet obfity (nie w kształtach, ale finansowo) Będzie szansa zaoszczędzić - pod warunkiem nie wydania wszystkiego.. nie, nie na siebie a na innych. Każdy rączkę będzie wyciągał, każdy brał na litość, a czasem szantaż i jeśli Królowa ulegnie to biada jej portfelowi, biada. I zamiast pełnej kabzy, ostanie jej się tylko ta jedna moneta - jak na obrazku.

Czas pomyśleć o sobie, bo nawet jak pieniądze Droga Przyjaciółko wydasz, to żalu nie będzie, a i coś namacalnego pozostanie. Na zachcianki innych to nic z tego mieć nie będziesz, a i tak tego nie docenią.

Dobry rok, "zadbany" rok, pieniężny rok tylko uważaj na lekką rączkę. 

2 Energie które odchodzą - 4 monet - odejdzie stabilizacja, stałość, nuda czasem i pilnowanie tego co się ma. 4 monet to też oszczędności, takie skąpienie sobie, odkładanie gorsza tylko coś chuda ta kokosza - w nowym roku powinno być znacznie lepiej z tą kurką. Odejdzie to ciułanie i oszczędzanie na wszystkim - czas zacząć cieszyć się z pieniędzy.

3 Cele które udało Ci się osiągnąć - as buław - coś nowego wymyśliłaś, coś zaczęłaś - jakiś nowy etap w życiu. Może to, że już nie naciskasz na "miłość", może to, że zobaczyłaś że na chłopach świat się nie kończy, że na siłę nie trzymasz, nawet wybaczając - to też jest coś nowego, jakiś cel, który osiągnęłaś w tym roku. Wszelkie nowe postanowienia, plany i początek ich realizacji - to pokazał as buław. 

4 Sprawy które przechodzą -Świat - dalej w podróży, dalej za granicą, dalej pokończysz niedokończone, dalej zamkniesz niedomknięte i spróbujesz otworzyć się na nowe.

5 Gdzie jesteś dziś - 7 monet - stoisz, patrzysz i czekasz. Wiesz, że zrobiłaś wszystko co mogłaś i nie masz teraz już wpływu na to co się stanie. Czekasz na to by pewne sprawy się zakończyły, czekasz by inne się rozpoczęły. Teraz odpoczywasz i obserwujesz - urodzi? Obrodzi? Zbierzesz owoce tego co posiałaś? Tak, uzyskasz dobry efekt swojej pracy, ale dopiero na początku  przyszłego roku kalendarzowego.

6 Nowe energie które się pojawią - 4 kielichów - Karta smutna, depresyjna, trochę żalu, trochę focha, tęsknota, smutek i takie stany przygnębienia. Ale przecież 4 kielichów mówi o jednej, jedynej, maleńkiej propozycji jaka może się pojawić w danym roku. Jeśli ją dostrzeżesz, jeśli ją docenisz (niepozorną taką) to wygrasz wiele. Jeśli jednak ją odrzucisz, czekając na może lepszą okazję, to srogo się rozczarujesz, bo więcej nic może Ci się nie trafić. Często bywa tak, że niewykorzystane okazje lubią się mścić, tym że przez bardzo długi czas się nie pojawią - i tak może być w Twoim przypadku. Dlatego z nim odrzucisz jakąś zaistniałą szansę na coś innego niż dotychczas, to głęboko się zastanów, czy więcej nie stracisz rezygnując, niż by się wydawało. 

7 Trudności z którymi się zmierzysz - Papież - normy, zasady. Zamiast iść na całość, bawić się szaleć, to Ty ugrzęźniesz w etyce ;). Swoje własne prawa będą hamować Cię i wpędzą w frustracje. Twoja "pobożność" (choć nie o wiarę i religię) będzie skutecznie Cię powstrzymywać przed popełnieniem "szaleństw"... A najgorsze będzie to, że takie dwie "osobowości", będą się w Tobie ścierać. Może sporo stracić przez tego "diabełka" i "aniołka" (z przewagą "aniołka") co w Tobie będą siedzieć i szeptać Ci. - "Nie rób, to nie przystoi, nie ten wiek, nie ta uroda, Ada to nie wypada" i wiele, wiele innych bzdur, które mogą pozbawić Cię fajnej zabawy i radości z życia.

8 Cele które możesz osiągnąć - 3 buław - Czyżbyś chciała wracać? Będziesz szykować się do podróży? Pakować będziesz walizki i czekać na statek, który do portu zawinie? Kochana dojdziesz do wniosku, że wszystkie plany i zamiary czas wprowadzić w życie. Poczujesz się uwięziona i ograniczona - zapragniesz wolności i zmian. I to pragnienie będzie bardzo konkretne, to uświadomienie chęci "wolności" będzie bardzo realne - jednak w tym roku jeszcze nie podejmiesz działań by tą świadomość wprowadzić w czyn. W tym roku będziesz się przygotowywać, by w kolejnym działaś. Ale sama świadomość chęci zmiany w życiu, dotrze do Ciebie bardzo stanowczo. 

9 Twój stan psychiczny- król monet - zmęczenie, osłabienie, zniechęcenie. Król zamyka talie jest normalnie, psychicznie zmęczony i już.

10 Zdrowie - Sprawiedliwość - Powinnam Ci napisać to co Ty mi - "sprawiedliwość według "Starowyejskiej" Sprawiedliwość- Choroby  mają ciężki przebieg, gwałtowny. Chory szybko zdrowieje.UNIERUCHOMIENIE. No i co teraz? Choroby  ciężkim przebiegu? Czy szybkie zdrowienie? :P..... Ja uważam, ze sprawiedliwość skoro jest neutralna to i zdrowie neutralne, do tego jakieś badania będziesz robić. Poza tym Sprawiedliwość odcina przeszłość - to co Cię zdrowotnie dręczy to przestanie, ale nie znaczy to, że nic nowego się nie przyplącze :P. Żartowałam. zdrowie na tym samym poziomie co jest i już.

11 Miłość- 3 monet - Monety nie są miłosnymi kartami, a 3 osoby na karcie mogą mówić o jakimś miłosnym trójkącie, do tego o podejściu dość "rozsądnym" , konkretnym i racjonalnym. Gdybym pisała o małżeństwie to bym powiedziała małżeństwo z wyrachowania i rozsądku, a nie z miłości. Owszem jest szacunek, jest sympatia, ale jest też pewien układ. Obawiam się, że wplączesz się w jakiś dziwny układ, z którego jedna strona będzie miała i zysk, i w tym wszystkim jakiś interes. Mimo całej wzajemnej sympatii do siebie miłości tu raczej nie będzie.  

Choć wyczytałam, że 3 monet nie mówi o romantyzmie, ale miłość pokazuje w czynach, uczucia rozwijają się powoli - i tego Ci życzę. 

12 Przyjaciele- król buław - Jakiś miły pan, przyjaciel, dobry, uczciwy, na którego zawsze będziesz mogła  liczyć. A poza tym stali, trwali przyjaciele/przyjaciółki.

13 Finanse- 9 buław - Tu jakaś przerwa, ale bardziej np zwolnienie lekarskie, bo raczej nie ma tu przerwy w dostawie gotówki, raczej chwilowy zasiłek, czy właśnie zwolnienie. Do tego 9 buław to oczekiwanie na coś.. w tym przypadku może na dodatkowe pieniądze, jakiś zwrot, przeliczenie. Będzie chwila na zebranie dokumentów, sił, na załatwienie spraw. Coś finansowego Cię czeka, jakieś polepszenie - może o tym mówi karta 7 monet- wyczekiwanie na coś, na co już nie masz wpływu. Sądzę, że ten rok  lub przynajmniej pół roku będzie właśnie na gromadzenie i załatwianie spraw, których zysk odczujesz albo w drugiej połowie roku albo dopiero w następnym (urodzinowym)

14 Praca - 2 mieczy - to wycofanie się, zatrzymanie i zastanowienie co dalej. 2 mieczy to takie stanie w rozkroku - przyszłość - przeszłość. Myślę, że tym roku urodzinowym Twoja przeszłość nie tyle się skończy co dobije do takiego miejsca, w którym będziesz wiedziała, że koniec jest bliski, a jednocześnie będziesz myślała co robić dalej. Ta karta łączy się z 3 buław - będziesz w pełni świadoma i chętna zmian, które wprowadzisz w życie po kolejnych urodzinach. W tym roku masz w pracy czas przeszły i czas przyszły - jeszcze będziesz tu gdzie jesteś, ze świadomością bliskiego końca. 

Dobre jest to, że będziesz  wiedziała czego konkretnie chcesz dla swojej przyszłości - i to jest bardzo ważne.

15 Niespodzianki - Kochankowie - dylematy, wybory, rozstaje dróg. Bardzo pozytywne jest to, że wybór drogi jakiego dokonasz, będzie dla Ciebie najlepszy - czyli wybierzesz dobrze dla siebie. Nie zapominajmy, że Kochankowie - to karta miłości, kochanków i 2 mężczyzn (w Twoim przypadku) do wyboru. Potwierdza to 3 monet, która wyszła na "miłość" I co teraz Ptaszyno Miła? Nie było - źle, to teraz będzie nadmiar. Wybrać? A po co wybierać - szalej, baw się, kochaj, zdradzaj... ale nieee przecież Papież u Ciebie stoi za rogiem w przeszkodach dobrej zabawy.

16 Urodzinowy dar od wszechświata - królowa mieczy - O matko!!! musiało, musiało? Przecież karty takie fajne na ten rok to wylazła zimna, racjonalna, oschła i konkretna baba - wdowa. A mogło być ta fajnie - 2 facetów - Ty jedna - układ tylko by zazdrościć - to masz - królową mieczy, byś za bardzo się nie rozszalała w tych amorach i wyborach. Dostałaś podejście bardzo konkretne i chłodne, dużo przemyśleń. Cięcia (nie tylko budżetowe) znajomości, miłości i wszystkiego. Dostaniesz zdystansowanie i chłodną ocenę. Nie będziesz jak ta ćma leciała do ognia by się spalić. Trzy razy przemyślisz za nim coś zrobisz. Czy to dobry Dar? Zależy co kto lubi i w jakiej sytuacji się znalazł - odrobina szaleństwa nie zaszkodzi, ale i racjonalne podejście też jest dobre.

Życzę Ci wszystkiego dobrego, zdrowia, pieniędzy i miłości, bo z resztą sobie poradzisz.... Rok czeka Cię dobry i chyba nawet taki spokojny, może nawet czasem nudny. Nie wchodź za bardzo w tego Papieża z królową mieczy, bo żyje się tylko raz io drobina szaleństwa jest czasem potrzebna. Aaaaa i uważaj na żonatych ;)

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • leda-is-one


  Zatkało, zaskoczyło mnie,, nie wiem co powiedzieć, bo niespodzianka i bzu kwiecie, które uwielbiam, i Larwa po której się rozpoznałam, która w Motyla,, oraz przytyk do Starowieyskiej Heleny.. ale tu chciałam profesjonalniej,więc się na niej wsparłam chociaż bez przekonania,, a palucha i tak urżnęłaś, i było szybkie zdrowienie, no :-P
  Więc tak mnie zatkało, że na dzień dzisiejszy zdołam tylko wybąkać "dziękuję pięknie"
  Wczoraj ani tego nie mogłam, ale do godziny '0' jeszcze 2 tygodnie prawie..
  Powiem tak, rozkład oddaje zupełnie moje plany na najbliższy czas, zawodowe i finasowe, nawet w szczegółach, bo np.mam zamiar iść na bezrobocie, więc będą pieniążki i przestój bez pracy. Sprawy osobiste tez mogą się tak dziać, nawet ta królowa/ z którą się niestety utożsamiam/ mnie nie zdziwiła ani nie przestraszyła.
  Dziękuję.
  Dodam że ubiegłoroczna wróżba urodzinowa się wypełniła prawie w całości, poprzednie też, więc spokojnie czekam na realizację tej. Podoba mi się ona :-)
  Dziękuję, rozweseliłaś mnie kochana nie tylko 'troszki'.

 • leda-is-one

  ...i serdecznie dziękuję za życzenia, niech się dzieją :-)

 • algaria

  Ze Starowyejską to był żart przecież, dla rozluźnienia atmosfery, co by tak sztywno nie wyszło ;)

 • getbucks

  Trzymaj tak dalej, nie przestawaj pisać :)

© Sylwia - tarot i nie tylko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci