Menu

Sylwia - tarot i nie tylko

Ciepło, miło i przytulnie. Informacje o kartach, własne doświadczenia z Tarotem, Runami, kartami Lenormand - rady i porady każdy znajdzie coś dla siebie - zapraszam

O sobie - osobie

algaria

Przyszła do mnie klientka i poprosiła o rozkład "Na siebie", chciała zobaczyć co karty pokażą o niej, jej obecnym życiu, decyzjach i do czego to ją doprowadzi. Postanowiłam położyć jej rozkład "Celtycki o sobie"

I oto co wyszło

1 Moje ja - Mag

2 Co ono wyzwala we mnie - 6 buław

3 Co sprawia mi przyjemność - 9 monet

4 Co wzbudza strach/lęk - 5 kielichów

5 Co mi ucieka - królowa buław

6 Co mogę osiągnąć - 4 monet

7 Kim jestem teraz - Śmierć/król mieczy

8 Co mogę/potrafię - Umiarkowanie

9 Czego chcę/pragnę - 9 kielichów

10 Dokąd mnie to zaprowadzi - Kapłanka

 


IMG_20190211_1505252

 

Może napiszę kilka zdań o mojej klientce Basi: jest żoną, matką dwóch dorastających córek, pracuje na kierowniczym stanowisku w pewnej firmie.

Mag - Basia jest przewodnikiem, i u siebie w stadzie, i w stadzie firmowym. Ma wpływ, władzę i musi kierować, czasem manipulować, czasem kombinować, ale zawsze do niej należy ostatnie słowo. W domu to ona nosi portki, mąż spolegliwy, spokojny, uczynny ale lubiący mieć szefa, a Basia właśnie taka jest - silna, władcza i rządząca. Jest liderem i dzięki temu często triumfuje w 6 buław. To, że czasem ją to męczy, że chciałaby być małą bezbronna kobietką, a nie wiecznie polującą i zaradna lwicą - to już inna sprawa. Sukces i satysfakcja jest u niej naprzemienne z ciągłą walką by być na tym szczycie, raz na stałe szczytu nie zdobyła i na nim nie siedzi, a co jakiś czas musi na ten szczyt się ponownie wdrapywać - na dłuższą metę tak się nie da - to wyczerpuje i frustruje.

9 monet podobnie jak 6 buław jest kartą sukcesu- osiągnięcia satysfakcji i prawie spełnienia. O ile 6 buław trwa krótko, o tyle 9 monet jest na dłużej, ale to karta "prawie" - czyli brak jest jakiegoś elementu dopełniającego. Patrząc na cały rozkład mam wrażenie, że Basi tak naprawdę brak jest uczucia. Miły, ciepły, ale nudny mąż nie daje jej tej wisienki na torcie w życiu uczuciowym. 5 kielichów to strach przed tym, że będzie się miało mniej, że się straci, że dostanie nie wszystko co się należy, ale 5 kielichów to też życie przeszłością, tęsknotą, niespełnieniem. Basia kilka lat temu przeżyła fascynację kolegą z pracy - nie był to romans, czy zdrada fizyczna, ale Basia zadurzyła się, a co się później okazało, że był to związek karmiczny, a z takiego związku bardzo trudno się 'wyleczyć". Myślę, że ten lęk w 5 kielichów, może mówić iż Basia nie chce powrotu tamtych uczuć i nie chce ani wchodzić, ani tym bardziej wychodzić przez wiele lat z takiej dziwnej fascynacji drugim człowiekiem.

Co jej ucieka w królowej buław - no to takie szaleństwo, rozrywka, fajny seks, spontaniczność. Owszem ona nie chce już relacji karmicznej, ale chętnie by jeszcze poszalała - choćby na parkiecie - bo Basia uwielbia tańczyć i się bawić. Ona ma chęć na romans, na miłość ale już bez tej otoczki "karmicznej". 

Basia może osiągnąć dosyć sporo w 4 monet. Przede wszystkim stabilizację finansową, spokój materialny, może pilnować tego co ma, co osiągnęła. Właśnie przeczytałam piękne znaczenie tej karty - Basia "może dostać od wszechświata wszystko czego potrzebuje". W najbliższym czasie nic się w życiu mojej klientki nie zmieni - może to i dobrze :)

I teraz właśnie jak się ma karta Śmierci, która mówi o powolnych zmianach zachodzących w Basi do 4 monet, która jest taką mocną stabilizacją. Być może zmiany zachodzą w niej,a osiągnięcia Basi te zewnętrzne pozostaną niezmienne. Chcąc zobaczyć  na co zmieni się Basia/ na kogo wyszedł mi zimny i konkretny król mieczy.Nadal Basia będzie autorytetem, rozwinie się intelektualnie, będzie pomagać innym, będzie dobrą słuchaczką, arbitrem, osobą zrównoważoną, cieszącą się szacunkiem - tylko czemu taką chłodną i smutną, no i znowu wyszła w karcie mężczyzny - a gdzie miejsce na słabą kobietkę?

Umiarkowanie - Basia potrafi wyważać i rozważać, dokonywać trafnych wyborów. Czasem przelewa z pustego w próżne, ale jak to Mag musi czasem manipulować i markować by osiągnąć satysfakcję w 6 buław. Potrafi być cierpliwa, choć to ją wiele kosztuje, ale jak to w Umiarkowaniu potrafi też czerpać z dwóch źródeł, potrafi pracować na dwóch równorzędnych stanowiskach (być szefem i w domu, i w pracy). To siła spokoju i oaza samodyscypliny - choć ja ją postrzegam trochę bardziej energetyczna i z temperamentem ;) Jak już pisałam wyżej, Basia pragnie w 9 kielichach - miłości, chce kochać i czuć, że jest kochana. Mąż może i dobry, ale bez wigoru- po 18 latach małżeństwa on uważa, że przecież Basia wie, że on ją kocha, mają dom, dzieci, psa i Basia jest jego na wieki, jest mu przypisana, dana na zawsze i przeznaczona - to po co się starać? Po co pokazywać, że zależy, a figle w łóżku? - już się seksu nie chce.... I dlatego Basia pragnie uczuć - motyli w brzuchu i romantycznych uniesień - chce poczuć, że jest dla kogoś ważna - ona wie, że dla męża jest- wie, ale tego nie czuje. Chce poczuć się kobieta adorowaną, podziwianą, docenioną i z poczuciem własnej wartości.

Poza tym 9 kielichów to odpoczynek, bo Basi właśnie marzy się by odpocząć - nie tyle wyjechać gdzieś na urlop, co chciałby, żeby zdjęli z niej typowo męskie obowiązki, ona chce przestać nosić portki w tej rodzinie - mąż się na wszystko zgadza, ale to ona o wszystko walczy i ma tego dość.

Dokąd ją to wszystko zaprowadzi? Do Kapłanki - to synonim matki, żony, opiekunki, przyjaciółki, ale i kobiety "tajemnicy", która nie uzewnętrznia odczuć, nie opowiada o sobie za wiele - ludzie ją znają, ale nic o niej nie wiedzą, co bardzo intryguje otoczenie. Dodam jeszcze, że Kapłanka to kobieta o silnej intuicji, mająca zdolności "dywinacyjne"  co już mógł sugerować Mag na początku i król mieczy. Basia powinna, a wręcz musi zadbać o swoją strefę duchową, rozwijać intuicję i się nią kierować. Ja sugeruję by poszukała swojej ścieżki ezo, bo ma do tego predyspozycje, a Kapłanka mówi, że może się w tym bardzo sprawdzić.

 

© Sylwia - tarot i nie tylko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci