Menu

Sylwia - tarot i nie tylko

Ciepło, miło i przytulnie. Informacje o kartach, własne doświadczenia z Tarotem, Runami, kartami Lenormand - rady i porady każdy znajdzie coś dla siebie - zapraszam

Wszystko czego dziś chcesz

algaria

Nie, to nie przebój, Trojanowskiej, który zresztą bardzo lubię tylko moja koleżanka i jej prośba...

Wpadła do mnie Aga i od progu zawołała "Chce mi się kart" Popatrzyłam na nią trochę dziwnie "Ale po co? Się Ciebie pytam? Masz fajny związek, udane dzieci, dobrą pracę, z kasą też jest ok, to czego Ty chcesz? W energiach się nie miesza". Nie stawiam kart na widzimisię klienta, zwłaszcza, jeśli ma poukładane życie i jest bez jakiś większych problemów wymagających spojrzenia w karty. "Skoro jest dobrze, to co cię obchodzi przyszłość, ciesz się teraźniejszością i nie doszukuj się problemów gdzieś, kiedyś, tam". "Ale ze mną jest coś nie tak" - upierała się Aga. "Dopiero teraz zauważyłaś? Od dawna wiedziałam, że jesteś lekko szurnięta" - próbowałam jej słowa obrócić  w żart, choć już wiedziałam, że tak łatwo nie będę mogła jej się pozbyć  - no uparta jest i co poradzisz? "Oj weź się uspokój, ja przyszłam z bolączką, a ty się śmiejesz" . "No dobrze więc w czym ci mogę pomóc?" "Najprościej zrozumieć siebie" "Oj tu i najwięksi mędrcy świata nie pomogą" - znów próbowałam żartować, ale jedno ostre spojrzenie Agi przywróciło mnie do powagi. "Mam wrażenie, że utknęłam, nie wiem co mam robić dalej, co powinnam  w sobie zmienić, nie umiem określić czego chcę i kim jestem. potrzebuje ukierunkowania, rozjaśnienia. Nie dla innych, tylko dla siebie, wiesz o co mi chodzi?" Chyba już wiedziałam, Adze potrzebna była samoanaliza, wskazanie drogi, wydobycie ukrytych cech i pokazanie, że to co robi jest tym właściwym. Mam kilka rozkładów właśnie do analizy, tylko który wybrać by Aga dostała wszystko czego dziś chce? Wybrałam pytania i stworzyłam dla znajomej dość duży, indywidualny rozkład.

 

DSCN0501

 

1 Moje ja - 3 buław - Rzeczywiście Aga utknęła i czeka na zmiany, na okazję. 3 buław to karta brama, ona mówi, że czas wprowadzić plany w życie, trzeba poczekać na okazję, na odpowiedni moment by ruszyć, ale świadomość i realność planów już jest.

2 Co ono wyzwala we mnie - 7 mieczy - kombinowanie i kreatywność chciało by się powiedzieć w pierwszej chwili. Plany Agi do wprowadzenia w życie potrzebują odpowiednich umiejętności i metod. Nie zawsze będzie to miłe, nie zawsze uczciwe, czasem coś się przegra, więcej się zyska. Zastój w jakim Aga obecnie jest wyzwala w niej dużo myślenia, układania, rozmów.

3 W którym miejscu życia się znajduję - Śmierć/Diabeł - właśnie w chęci zmian, ba te zmiany już się kreują. Śmierć zmienia, wolno, płynnie, ale nieuchronnie. Jedno umrze, by żyć mogło drugie.Dołożyłam Diabła chcąc sprawdzić te zmiany i co? I wyszły mi nałogi, przywiązanie do tego co jest. Myślę, że Aga nic nie zmieni w swoim życiu dopóki nie pozbędzie się uwiązania - przywiązania.

4 Z czym się obecnie musisz zmierzyć - 9 monet - Mam tu kobietę prawie spełnioną, ale samotną. Kobieta na karcie ma prawie wszystko - a prawie dla niej robi wielką różnicę. Aga ma świadomość potrzeby zmian, ale żeby te zmiany wprowadzić potrzeba i odwagi, i planu, i przygotowania, i odpowiedniego momentu w życiu. Sądzę że właśnie takie bolączki pokazuje karta 9 monet.

5 Co jest obecnie Twoją wartością- 8 monet - pracowitość, to że Aga pracuje, to że umie się odnaleźć na każdym stanowisku, to że nie bi się trudu.

6 Co sprawia ci przyjemność - 10 monet - rodzina i pieniądze. Tu nie ma nad czym się rozwodzić.

7 Co wzbudza strach/lęk - paź buław - złe wiadomości, a także to, czy wprowadzony plan da pozytywne rezultaty. Ryzyko jakie Aga musi podjąć by ruszyć, działać, zmieniać siebie

8 Co powinnaś zmienić - 8 mieczy - brak odwagi. Sama 8 mieczy jest zatrzymaniem, kartą bramą, która mówi żeby wyzbyć się lęku - chcesz zmian to się odważ, idź, rusz się, zerwij kajdany i opaskę z oczu, nie bój się, będzie dobrze tylko działaj".

9 Co ci ucieka - paź mieczy - entuzjazm, to że Aga stała się nudziarą, zgnuśniałą panią domu, bez spontaniczności i chęci zabawy. Paź mieczy to intelekt, poszukiwanie, nauka i rozwój, to też są sprzeczki, dyskusje, rozmowy. Paź mieczy zawsze kojarzył mi się ze szpiegowaniem, pooglądaniem, szukaniem informacji na konkretny temat, lub na kogoś. Może Aga uważa że jej plan zmian jest tak dopracowany i doskonały, że nie musi nad nim pracować. Poza tym dziewczyna odsunęła się trochę od ludzi i skupiła na rodzinie, może powinna wrócić do ploteczek i rozmów w gronie koleżanek.

10 Co potrafisz - królowa buław - Aga jest świetną organizatorką, umie zarządzać ludźmi, jest kreatywna. Jest też nerwowa, despotyczna i mała tyranka. Jest wesoła, optymistka, pełna temperamentu i seksapilu. A co potrafi najlepiej - chyba właśnie kierowanie, dbanie, zarządzanie. Aga ma też fajne pomysły.

11 Czego nie chcesz zobaczyć w sobie - król monet - zmęczenia ? Ale też tego, że Aga jest dobrym opiekunem, potrafi się troszczyć, umie nauczyć, wesprzeć, pomóc. Zawsze to podkreślam, że król monet kończy talie i ma w sobie taką mądrość życiową, którą wykorzystuje by wspierać innych. Bardzo dobrego fachowca

12 Czego uczy cię teraźniejszość- królowa monet - oszczędności ;). Aga kiedyś zaszalała i wiele straciła. Teraz stara się być oszczędną, nie skąpą, ale umiejętnie kontroluje wydatki. Królowa monet mówi o zdrowym egoizmie, bo ileż można oddawać wszystko innym? Aga uczy się jak dbać o siebie, jak inwestować w swoją osobę, jak się dopieszczać i nie żałować na swoje potrzeby. Wszystko było zawsze ważniejsze od niej.  

13 Czego chcesz- Sąd - odrodzić się - taka jest moja pierwsza myśl. Wyjść z marazmu jaki ja ogarnął. Aga myśli że nic ją więcej w życiu ciekawego nie spotka, zawsze już będzie dom- praca - dom - praca, ona chce zmian, chce mieć możliwość rozwinięcia skrzydeł, pokazania co umie i ile jest warta. 

14 Dokąd cię to zaprowadzi- Głupiec - czeka ją nowa droga, zupełnie coś innego niż robiła do tej pory. Patrząc całościowo na kart, to ja bym obstawiała zawodową drogę Agi i tu zmiany jakie jej się szykują. Mimo, że ona może mieć w planach coś innego jednak ja obstawiam na sprawy finansowe i zawodowe. Oby Aga nie wykazała się zbytnią beztroską Żałuję że nie dociągnęłam karty, bo nie wiem czy nowa droga będzie dla Agi korzystna.

15 Co niesie ci przyszłość - 10 mieczy/król buław/ rycerz mieczy - mówiłam żeby w energiach nie mieszać, mówiłam, to niee uparła się i ma. Po takich dobrych fajnych kartach ma łzy, nóż w plecach, kłótnie i zmiana decyzji.  Może być tak, że Agi wiara w siebie zostanie mocno zraniona.Ktoś może skutecznie podciąć jej  skrzydła. Obawiam się, że na realizacje swoich planów i zamierzeń Aga będzie musiała trochę poczekać. Cały rozkład jest bardzo pozytywny, jednak przyszłość nie jawi się w takich kolorowych barwach jakby Aga chciała, ale ta zła przyszłość, którą pokazały karty może się zrealizować np do końca tego roku.  

Czy pomogłam Adze zrozumieć siebie? Nie wiem. Czy dostała wszystko czego dzis chciała? Nie wiem, wyszła ode mnie zamyślona, widocznie coś "mądrego jej powiedziałam", na tyle mądrego, że ma teraz o czym myśleć i nad czym się zastanawiać.

 

Bzu kwiecie - jubileusz w lecie.

algaria

Taka jak pisałam w swoim urodzinowym - mam takie dwie "Larwy" przyjaciółeczki i one mi wystarczają za 100 zwykłych koleżanek. Jedna z nich miała urodziny w czerwcu i dla niej zrobiłam urodzinowy. Teraz do swoich "28" ;) urodzin zbliża się druga więc nie mogę i Jej pominąć  we wróżbach jubileuszowych. 

Bez jest Jej ulubionym kwiatem zatem rozpocznę od niego.

 

129401_bukiet_fioletowych_bzow

 

Urodzinowy "dla sympatycznej Pani prawie Włoszki,  coby rozweselić ją troszki"

 

1 Ogólna  prognoza na rok - królowa monet - Królowa to kobieta zadbana, elegancka, pewna siebie. Do tego strojna w modne piórka i taka odmłodniała. Dobra matka, świetna  żonka i kochanka, ale  niestety to kobieta rozrzutna. Rok szykuje się dobry, kobiecy, nawet obfity (nie w kształtach, ale finansowo) Będzie szansa zaoszczędzić - pod warunkiem nie wydania wszystkiego.. nie, nie na siebie a na innych. Każdy rączkę będzie wyciągał, każdy brał na litość, a czasem szantaż i jeśli Królowa ulegnie to biada jej portfelowi, biada. I zamiast pełnej kabzy, ostanie jej się tylko ta jedna moneta - jak na obrazku.

Czas pomyśleć o sobie, bo nawet jak pieniądze Droga Przyjaciółko wydasz, to żalu nie będzie, a i coś namacalnego pozostanie. Na zachcianki innych to nic z tego mieć nie będziesz, a i tak tego nie docenią.

Dobry rok, "zadbany" rok, pieniężny rok tylko uważaj na lekką rączkę. 

2 Energie które odchodzą - 4 monet - odejdzie stabilizacja, stałość, nuda czasem i pilnowanie tego co się ma. 4 monet to też oszczędności, takie skąpienie sobie, odkładanie gorsza tylko coś chuda ta kokosza - w nowym roku powinno być znacznie lepiej z tą kurką. Odejdzie to ciułanie i oszczędzanie na wszystkim - czas zacząć cieszyć się z pieniędzy.

3 Cele które udało Ci się osiągnąć - as buław - coś nowego wymyśliłaś, coś zaczęłaś - jakiś nowy etap w życiu. Może to, że już nie naciskasz na "miłość", może to, że zobaczyłaś że na chłopach świat się nie kończy, że na siłę nie trzymasz, nawet wybaczając - to też jest coś nowego, jakiś cel, który osiągnęłaś w tym roku. Wszelkie nowe postanowienia, plany i początek ich realizacji - to pokazał as buław. 

4 Sprawy które przechodzą -Świat - dalej w podróży, dalej za granicą, dalej pokończysz niedokończone, dalej zamkniesz niedomknięte i spróbujesz otworzyć się na nowe.

5 Gdzie jesteś dziś - 7 monet - stoisz, patrzysz i czekasz. Wiesz, że zrobiłaś wszystko co mogłaś i nie masz teraz już wpływu na to co się stanie. Czekasz na to by pewne sprawy się zakończyły, czekasz by inne się rozpoczęły. Teraz odpoczywasz i obserwujesz - urodzi? Obrodzi? Zbierzesz owoce tego co posiałaś? Tak, uzyskasz dobry efekt swojej pracy, ale dopiero na początku  przyszłego roku kalendarzowego.

6 Nowe energie które się pojawią - 4 kielichów - Karta smutna, depresyjna, trochę żalu, trochę focha, tęsknota, smutek i takie stany przygnębienia. Ale przecież 4 kielichów mówi o jednej, jedynej, maleńkiej propozycji jaka może się pojawić w danym roku. Jeśli ją dostrzeżesz, jeśli ją docenisz (niepozorną taką) to wygrasz wiele. Jeśli jednak ją odrzucisz, czekając na może lepszą okazję, to srogo się rozczarujesz, bo więcej nic może Ci się nie trafić. Często bywa tak, że niewykorzystane okazje lubią się mścić, tym że przez bardzo długi czas się nie pojawią - i tak może być w Twoim przypadku. Dlatego z nim odrzucisz jakąś zaistniałą szansę na coś innego niż dotychczas, to głęboko się zastanów, czy więcej nie stracisz rezygnując, niż by się wydawało. 

7 Trudności z którymi się zmierzysz - Papież - normy, zasady. Zamiast iść na całość, bawić się szaleć, to Ty ugrzęźniesz w etyce ;). Swoje własne prawa będą hamować Cię i wpędzą w frustracje. Twoja "pobożność" (choć nie o wiarę i religię) będzie skutecznie Cię powstrzymywać przed popełnieniem "szaleństw"... A najgorsze będzie to, że takie dwie "osobowości", będą się w Tobie ścierać. Może sporo stracić przez tego "diabełka" i "aniołka" (z przewagą "aniołka") co w Tobie będą siedzieć i szeptać Ci. - "Nie rób, to nie przystoi, nie ten wiek, nie ta uroda, Ada to nie wypada" i wiele, wiele innych bzdur, które mogą pozbawić Cię fajnej zabawy i radości z życia.

8 Cele które możesz osiągnąć - 3 buław - Czyżbyś chciała wracać? Będziesz szykować się do podróży? Pakować będziesz walizki i czekać na statek, który do portu zawinie? Kochana dojdziesz do wniosku, że wszystkie plany i zamiary czas wprowadzić w życie. Poczujesz się uwięziona i ograniczona - zapragniesz wolności i zmian. I to pragnienie będzie bardzo konkretne, to uświadomienie chęci "wolności" będzie bardzo realne - jednak w tym roku jeszcze nie podejmiesz działań by tą świadomość wprowadzić w czyn. W tym roku będziesz się przygotowywać, by w kolejnym działaś. Ale sama świadomość chęci zmiany w życiu, dotrze do Ciebie bardzo stanowczo. 

9 Twój stan psychiczny- król monet - zmęczenie, osłabienie, zniechęcenie. Król zamyka talie jest normalnie, psychicznie zmęczony i już.

10 Zdrowie - Sprawiedliwość - Powinnam Ci napisać to co Ty mi - "sprawiedliwość według "Starowyejskiej" Sprawiedliwość- Choroby  mają ciężki przebieg, gwałtowny. Chory szybko zdrowieje.UNIERUCHOMIENIE. No i co teraz? Choroby  ciężkim przebiegu? Czy szybkie zdrowienie? :P..... Ja uważam, ze sprawiedliwość skoro jest neutralna to i zdrowie neutralne, do tego jakieś badania będziesz robić. Poza tym Sprawiedliwość odcina przeszłość - to co Cię zdrowotnie dręczy to przestanie, ale nie znaczy to, że nic nowego się nie przyplącze :P. Żartowałam. zdrowie na tym samym poziomie co jest i już.

11 Miłość- 3 monet - Monety nie są miłosnymi kartami, a 3 osoby na karcie mogą mówić o jakimś miłosnym trójkącie, do tego o podejściu dość "rozsądnym" , konkretnym i racjonalnym. Gdybym pisała o małżeństwie to bym powiedziała małżeństwo z wyrachowania i rozsądku, a nie z miłości. Owszem jest szacunek, jest sympatia, ale jest też pewien układ. Obawiam się, że wplączesz się w jakiś dziwny układ, z którego jedna strona będzie miała i zysk, i w tym wszystkim jakiś interes. Mimo całej wzajemnej sympatii do siebie miłości tu raczej nie będzie.  

Choć wyczytałam, że 3 monet nie mówi o romantyzmie, ale miłość pokazuje w czynach, uczucia rozwijają się powoli - i tego Ci życzę. 

12 Przyjaciele- król buław - Jakiś miły pan, przyjaciel, dobry, uczciwy, na którego zawsze będziesz mogła  liczyć. A poza tym stali, trwali przyjaciele/przyjaciółki.

13 Finanse- 9 buław - Tu jakaś przerwa, ale bardziej np zwolnienie lekarskie, bo raczej nie ma tu przerwy w dostawie gotówki, raczej chwilowy zasiłek, czy właśnie zwolnienie. Do tego 9 buław to oczekiwanie na coś.. w tym przypadku może na dodatkowe pieniądze, jakiś zwrot, przeliczenie. Będzie chwila na zebranie dokumentów, sił, na załatwienie spraw. Coś finansowego Cię czeka, jakieś polepszenie - może o tym mówi karta 7 monet- wyczekiwanie na coś, na co już nie masz wpływu. Sądzę, że ten rok  lub przynajmniej pół roku będzie właśnie na gromadzenie i załatwianie spraw, których zysk odczujesz albo w drugiej połowie roku albo dopiero w następnym (urodzinowym)

14 Praca - 2 mieczy - to wycofanie się, zatrzymanie i zastanowienie co dalej. 2 mieczy to takie stanie w rozkroku - przyszłość - przeszłość. Myślę, że tym roku urodzinowym Twoja przeszłość nie tyle się skończy co dobije do takiego miejsca, w którym będziesz wiedziała, że koniec jest bliski, a jednocześnie będziesz myślała co robić dalej. Ta karta łączy się z 3 buław - będziesz w pełni świadoma i chętna zmian, które wprowadzisz w życie po kolejnych urodzinach. W tym roku masz w pracy czas przeszły i czas przyszły - jeszcze będziesz tu gdzie jesteś, ze świadomością bliskiego końca. 

Dobre jest to, że będziesz  wiedziała czego konkretnie chcesz dla swojej przyszłości - i to jest bardzo ważne.

15 Niespodzianki - Kochankowie - dylematy, wybory, rozstaje dróg. Bardzo pozytywne jest to, że wybór drogi jakiego dokonasz, będzie dla Ciebie najlepszy - czyli wybierzesz dobrze dla siebie. Nie zapominajmy, że Kochankowie - to karta miłości, kochanków i 2 mężczyzn (w Twoim przypadku) do wyboru. Potwierdza to 3 monet, która wyszła na "miłość" I co teraz Ptaszyno Miła? Nie było - źle, to teraz będzie nadmiar. Wybrać? A po co wybierać - szalej, baw się, kochaj, zdradzaj... ale nieee przecież Papież u Ciebie stoi za rogiem w przeszkodach dobrej zabawy.

16 Urodzinowy dar od wszechświata - królowa mieczy - O matko!!! musiało, musiało? Przecież karty takie fajne na ten rok to wylazła zimna, racjonalna, oschła i konkretna baba - wdowa. A mogło być ta fajnie - 2 facetów - Ty jedna - układ tylko by zazdrościć - to masz - królową mieczy, byś za bardzo się nie rozszalała w tych amorach i wyborach. Dostałaś podejście bardzo konkretne i chłodne, dużo przemyśleń. Cięcia (nie tylko budżetowe) znajomości, miłości i wszystkiego. Dostaniesz zdystansowanie i chłodną ocenę. Nie będziesz jak ta ćma leciała do ognia by się spalić. Trzy razy przemyślisz za nim coś zrobisz. Czy to dobry Dar? Zależy co kto lubi i w jakiej sytuacji się znalazł - odrobina szaleństwa nie zaszkodzi, ale i racjonalne podejście też jest dobre.

Życzę Ci wszystkiego dobrego, zdrowia, pieniędzy i miłości, bo z resztą sobie poradzisz.... Rok czeka Cię dobry i chyba nawet taki spokojny, może nawet czasem nudny. Nie wchodź za bardzo w tego Papieża z królową mieczy, bo żyje się tylko raz io drobina szaleństwa jest czasem potrzebna. Aaaaa i uważaj na żonatych ;)

Co powie "Mistrzu"

algaria

W swoich zapiskach znalazłam rozkład "Anielskie wskazówki" i pomyślałam a co by na pytania z rozkładu odpowiedzieli "Mistrzowie", przecież to też są karty do wróżenia. Jak pomyślałam, tak postanowiłam i robię. Moją bohaterką będzie Edyta.

 

DSCN0493

 

1 Co w Twoim życiu wymaga - UZDROWIENIA

Wisznu


Zaufanie


Możesz ufać sytuacji, o którą pytasz. Jej fundamenty dają godne zaufania perspektywy. Oczyszczaj swoje motywy, aby były całkowicie związane z miłością i służeniem, co bardzo podniesie energię i doświadczanie.


Dodatkowe znaczenie karty:


Osoba, o którą pytasz jest godna zaufania
Zaufaj, że twoje modlitwy są wysłuchiwane nawet, jeśli nie widzisz jeszcze dowodów
Jesteś na właściwej ścieżce
Zaufaj swoim wewnętrznym odczuciom i intuicji

 

Zaufanie Edyty musi zostać uzdrowione. Dziewczyna przestała słuchać swojej intuicji.  Nie układa jej się w życiu uczuciowym, dlatego przestała wierzyć w miłość, w wierność partnera - jakiegokolwiek mężczyzny. Nie wierzy również w to, że jeszcze może spotkać miłość i być szczęśliwą. Dopóki nie uwierzy, że  miłość jest jej pisana, nie zaufa, dopóty  będzie sama. Tak, wiara i zaufanie wymagają uzdrowienia.

 

2 Co w Twoim życiu wymaga - POŚWIĘCENIA

 Oshun


Pij Więcej Wody


Ta karta przychodzi do ciebie jako znak, że twoje ciało jest spragnione czystej wody. Symptomy takie jak zmęczenie, trudności z koncentracją, irytacja, nadmierny apetyt mogą oznaczać ukryte odwodnienie. Woda pomaga wypłukać złą energię i toksyny, które inaczej zaabsorbowałoby twoje wrażliwe ciało. Pobłogosław wodę przed jej wypiciem, aby zapewnić sobie większą dawkę pozytywnej energii.


Dodatkowe znaczenie karty:


Spędzaj czas w pobliżu morza, jeziora czy rzeki
Deszcz ma istotne znaczenie
Kup oczyszczacz do wody
Unikaj picia płynów z zawartością chemii (z sodą, kawą czy alkoholem)
Wypoć się poprzez ćwiczenia, w łaźni lub saunie 

Edyta była tu zaskoczona, wie, że powinna pić dużo wody dziennie zwłaszcza wody z cytryną by odkwasić organizm, nie jest w stanie się zmusić. W ogóle ona mało pije. Najgorsze jest to, że nie zdawała sobie sprawy iż np bóle głowy biorą się z odwodnienia. Woda to żywioł Edyty i najchętniej wypoczywa w jej pobliżu.  Poświęci się - dla zdrowia i urody.

 

3 Co w Twoim życiu wymaga - USPOKOJENIA

Zielony Człowiek


Usuń się na Łono Natury


Jesteś już zbyt długo w pomieszczeniach i potrzebujesz odświeżającej przerwy od stresujących warunków. Nie ważne, jak bardzo jesteś zajęty, zawsze jest czas na przerwę, aby pobyć na świeżym powietrzu. Ta karta przyszła dziś do ciebie jako silne przesłanie, aby spędzić czas samotnie gdzieś na zewnątrz. Uzdrawiający kontakt z naturą ożywi twoją energię i nastawienie i wrócisz do domu czy pracy z nowymi pomysłami i świeżym spojrzeniem na sprawy. Pomyśl o swojej ucieczce do natury jak o inwestycji, która zaowocuje wielkimi korzyściami.


Dodatkowe znaczenie karty:


Twoje pragnienia lub decyzje dotyczące urlopu są słuszne
Twoje cele życiowe są związane ze środowiskiem lub naturą
Pracuj z czystymi esencjami kwiatowymi, kryształami, duchami roślin i innymi naturalnymi metodami uzdrawiania
Kontaktuj się ze zwierzętami, drzewami, wróżkami i innymi duchami natury

To przesłanie jest współgrające z poprzednim. Edyta nie może się doczekać urlopu, wypoczynku. Postanowiła, że oprócz leżenia nad wodą odwiedzi jakieś miejsce mocy, zwłaszcza takie, gdzieś w lesie. Ma nawet już takie upatrzone do którego chciałaby pojechać od kilku lat, ale wybrać się nie może - może w tym roku się uda. Natura, woda, miejsce mocy - da jej uspokojenie.

 

4 Co w Twoim życiu wymaga  - AKTYWNOŚCI

Mojżesz


Weź Brzemię Tej Sytuacji


Masz moc, aby uzdrowić i odmienić bieg tej sytuacji. To czas, abyś wziął brzemię i objąć przewodnictwo. Najpierw zdecyduj, czego chcesz. Jasno określ, jakie warunki są dla ciebie akceptowalne, a jakie nie. Wszechświat odpowie, gdy będziesz jasno widział swoje cele i zamiary. Mistrzowie Duchowi wspomogą twoją rolę lidera.


Dodatkowe znaczenie karty:


Mów otwarcie i uczciwie o swoich uczuciach
Podejmij decyzję zamiast pasywnie czekać
Daj sobie zgodę, aby robić to, co czujesz, ze jest dobre
Nie czekaj, podejmij działanie
Bądź sam dla siebie autorytetem

Edyta jest bardzo skryta w sobie, nie umie otwarcie mówić o uczuciach, czy odczuciach. Woli przemilczeć niż zostać wyśmianą, czy niewysłuchaną. Nie opowiada o swoich problemach, czy bolączkach. Nie umie być asertywna. Mojżesz mówi, że nadszedł już czas, by Edyta zadbała o siebie. Nie musi opowiadać o swoim życiu, ale nich nauczy się odmawiać, niech nie daje się wykorzystywać. Niech zadba o siebie, bo dla niej ona sama jest najważniejsza i jeśli sama o siebie nie zadba to nikt tego nie zrobi. Ona musi zawalczyć o siebie, o swoje potrzeby i uczucia.

 

5 Co w Twoim życiu wymaga - ZRÓWNOWAŻENIA

Saint - Germain


Działaj Swoją Magią


Masz moc, aby rozwiązać sytuację, o którą pytasz. Ta karta oznacza twoje nie wykorzystane zdolności magiczne, których w przeszłości używałeś z powodzeniem. Wyjmij te zdolności z ukrycia i wykorzystaj je w działaniu. Twoje czyste i skoncentrowane zamiary, pozytywne oczekiwania, modlitwy, postanowienia i podejmowane działania tworzą uzdrowienie i spełnienie się pragnień.


Dodatkowe znaczenie karty:


Jasno zdecyduj, co zaakceptujesz, a czego nie w tej sytuacji, ponieważ to przyniesie szybkie rezultaty
Miej silną wiarę w pozytywny wynik
Zgłębiaj alchemię i zasady manifestacji

Ha! I tu się Edyta wydała, że dawno temu posługiwała się wahadełkiem, miała prorocze sny i pomagała ludziom dotykiem. Po pewnych niepowodzeniach zarzuciła wszelkie swoje umiejętności i tak jak wspomniałam wyżej nawet przestała słuchać intuicji, która kiedyś była również bardzo ważna. Ze skrajności w skrajność. Chyba przyszedł czas by z powrotem wrócić do dawnych umiejętności. Może nie żyć tylko nimi, ale czemu nie wrócić do dawnych zamiłowań. Zwłaszcza, że Edyta wejdzie wkrótce w 7 rok numerologiczny w którym nauka przychodzi bardzo łatwo, a powrót do dawnej pasji pomaga przezwyciężyć wszelkie chandry i inne stany depresyjne, które w 7 roku są nagminne.

 

Tak jakoś dawno nie miałam wieści o Melindzie, nie wiem co tam u niej w sercu puka, bo to, że Amadea przegnała na cztery wiatry i za siedem gór, to wiem, ale co nowego? Tęsknie za Melindą i jej sercowymi przygodami.

Bo to lato

algaria

Lato to pora roku wręcz stworzona do miłości, romansów, seksu i wszelkich uciech. Postanowiłam zrobić horoskop erotyczny dla poszczególnych znaków zodiaku oczywiście z przymrużeniem oka. I zobaczymy komu lato minie na miłości, a kto komu będzie zazdrościł. 

DSCN0472

 

BARAN

Przyciąganie 

Oj przyciągniesz w to lato Baranie różnych, różnistych osobników, i oby tylko byli sami piękni, mądrzy, opaleni. Będziesz rozsiewał urok, wdzięk i powab, nie będzie można Ci się oprzeć. Korzystaj z dobrodziejstw i nadmiaru potencjalnych partnerów, baw się niegrzecznie. A jak? Karty radzą coś kulinarnego nocą, coś co można zlizać z ciała partnera - lody, rozpuszczoną czekoladę, bitą śmietanę, miód, orzeszki i czego dusza zapragnie, a owadów nie przyciągnie ;)  

BYK

Niezadowolenie 

Tobie Byku dogodzić nie będzie łatwo, jako wyrafinowany koneser byle kim się nie zadowolisz. Partner musi być z najwyższej półki. Jako wieczny malkontent, możesz nie tylko zepsuć lato sobie, ale i  innym. Wybierając, przebierając, stawiając warunki, przelewając wodę z naczynia do naczynia, okaże się, że lato mija, a Ty niczyja. Obudzisz się jesienią i stwierdzisz, że tylko zmarnowałeś czas i potencjał. Rada od kart - odpuść wysokie warunki i ciesz się latem, słońcem, seksem. 

BLIŹNIAK

Nokaut 

Karta mówi, żeby pozbyć się własnych lęków, znokautować własne słabości, poczucie niedoskonałości i wstyd. Jeśli to zrobisz wówczas lato będzie należało do Ciebie. Jesteś fajnym i wartościowym człowiekiem, a to że masz jakąś fałdkę za dużo, czy zmarszczkę na czole? To nie jest ważne, bo zawsze znajdą się amatorzy większych kobiet i  lekko pomarszczonych mężczyzn, ważne by akceptować siebie i być pewnym swojej wartości. Uśmiechnij się, bo pogodni ludzie są piękniejsi i przyciągają innych. A jaki seks Was może czekać? Taki z odrobiną przemocy, zawiązanymi oczami, pociągnięciem za włosy... taki na jaki się zgodzisz i jaki pragniesz. 

RAK

Oddawać się

Tu Rak latem zaszaleje. No nie poznaje niepozornego kolegę z trygonu, zwykle uciekający, nieśmiały Rak będzie oddawał się erotycznemu szaleństwu, zawsze i wszędzie, gdy przyjdzie mu na to ochota: na drągu, w pociągu, w przeciągu. Pod drzewem, stojąc, wisząc, leżąc... Szał ciał i ogień w Was.

LEW

Oddanie 

O ile Raki opanuje szał oddawania się, tak Lwy zachowają wierność swojemu partnerowi. Tym różni się Rakowe "Oddawanie się" od "Oddania" Lwiego, że Lew, choć klasycznemu Lwu wbrew, będzie oddanym tylko jednemu wybrańcowi. Na początku lata Lew zapoluje i później pozostanie wierny. Przywiązanie do tradycji, monogamii i lojalności zdominuje hulaszczego zwykle Lwa. Czy będzie mu w tej sytuacji nudno? To zależy od tego czy partner będzie chętny dorównać wybujałej fantazji erotycznej Lwa, jeśli tak to zabawa letnia nawet z jednym partnerem może być niezapomniana i stanowić podwaliny pod stały związek nawet zimową porą.  

PANNA

Strach 

Strach Panny weźmie się z jej nieśmiałości i zawstydzenia. Nie ma co się bać Kochana nagiego mężczyzny, bo może Ci się trafić egzemplarz naprawdę hojnie obdarzony przez naturę, a nawet jeśli natura poskąpi to jego umiejętności mogą przewyższać innych i zdeklasować konkurentów. Podobny apel do Panów Panny, nie ma się czego bać (zagadać) bo to może właśnie wy rozpalicie zmysły niejednej pani, wszak przecież może mimo niepozornej aparycji skrywacie w sobie niejeden potężny atut. I niejedna zdybana przez was niewiasta wspominać go będzie jeszcze bardzo długo. Nie pozwólcie by strach pozbawił Was przyjemności z lata i erotycznych uciech. I wy wszyscy co spotkacie na swej letniej drodze Panny - nie bójcie się ich wszak strach ma tylko wielkie oczy i nie taki diabeł straszny, a może być niezapomniany. 

WAGA

Dotykanie 

Dotyk jest jak narkotyk. Czasem jedno muśnięcie może spowodować lawinę namiętności. Drogie Wagi tego lata od głaskania wszystko się zacznie. Pieszczoty, mizianie, głaskanie to będzie Twoja specjalność. Każdego wybranego osobnika dłońmi doprowadzicie do szaleństwa, a od tego pierwszy krok by osiągnąć w seksie to o czym zawsze w skrycie marzycie. Niepozorna Waga rozważna i romantyczna, a tyle ognia w sobie posiadać będzie i dotykiem uzdrowi (złamie) niejedno serce - kto by pomyślał? 

SKORPION

Szeptanie 

Nie od dziś wiadomo, że słowa maja moc - moc sprawczą. Gdyby słowa były nic nie znaczące, to wszelkie erotyczne czaty przestały by istnieć. Słowa cicho szeptane działają na wyobraźnię i mogą doprowadzić do niewyobrażalnego szczytowania. Od słów do czynów, od szeptu do nieba bram, albo piekielnych czeluści. Słowa mogą uwieść na długi czas. Uważajcie na Skorpiony, bo oni w szeptankach tego lata będą niezrównani i niestety czasem to będą obiecanki bez pokrycia. Noc, księżyc, słów szeptanie, a później na kocyku branie - oby, bo w seksie on jest najlepszy ze wszystkich znaków. Skorpion w te wakacje niestety  może okazać się tylko erotomanem gawędziarzem bez pokrycia w czynach - i komu będzie bardziej żal? 

STRZELEC

Przyjemność 

Strzelce dotrzymają słowa, co powiedzą to się stanie. Chcąc sobie i partnerowi dać przyjemność będą wyrozumiałe i nie wykroczą poza pragnienia drugiej strony - nic nie zrobią wbrew jego/jej oczekiwaniom. Tego lata przy Strzelcu każdy poczuje się bezpiecznie zaspokojony wiedząc, że nic nie będzie na siłę. Przyjemność niezagrożona, delikatna, czuła i spełniona.   

KOZIOROŻEC

Fantazja 

Fantazja jest od tego, żeby bawić się na całego. Stateczne Koziorożce mogą zaszaleć tego lata. Zrealizują najskrytsze fantazje, w najdzikszy sposób. Tylko uwaga! Alkohol zmienia postrzeganie rzeczywistości i to co po nim wydaje się piękne i urocze w trzeźwej rzeczywistości już takie przyjemne może nie być. Iluzja, złuda i odblask księżyca mogą spowodować iż rano ciężko Wam będzie spojrzeć na siebie w lustrze. Nie mówię byście unikali i realizacji fantazji, i alkoholu, i Księżyca - wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem. Nie przeginajcie w żadną stronę (całkowita rezygnacja z seksu i mocniejszych trunków) letnią porą równie nie jest wskazana. Bawcie się zatem niegrzecznie, ale nie tracąc głowy.    

WODNIK

Podglądanie 

Cóż biedny Wodniku, nie mam dla Ciebie najlepszej wróżby na to lato, a może mam? Wszystko zależy od Twoich oczekiwań i preferencji. Może Ty nie pragniesz uganiać się za partnerami dla przygodnego seksu. Ty prawdopodobnie chcesz odpocząć tego lata od cielesnych uciech, pożyć trochę w ascezie i celibacie? A  jeżeli pragniesz poćwiczyć silną wolę, to karta "Podglądanie" jest dla Ciebie w sam raz. Nie uciekniesz całkowicie od widoków zakochanych par, od uczestnictwa w uciechach ciała - choć tylko podglądając. Znajdując z pozoru zaciszny zakątek, w sam raz na odpoczynek, wyciszenie i medytacje, okaże się on albo dziką plażą nudystów, albo miejscem erotycznych schadzek. Niezauważony, z niesamowitym widokiem,(a będzie goło i wesoło), choć bez Twojego bezpośredniego udziału. Ćwicząc opanowanie, czasem tylko żałośnie westchniesz, na to, że to nie ty jesteś bohaterem  seksualnej akcji. Cóż nie można mieć wszystkiego.

RYBY

Fascynacja  

Ryby jak rzadko  wykorzystają tego lata energię Słońca. Urok, wdzięk, radość i powab jakimi Ryby będą epatowały na wszystkie strony, spowoduje zafascynowanie ich osobą. Założę się, że Ryby nie będą mogły odpędzić się od wielbicieli i adoratorek, co będzie skutkowało, wejściem w stały związek na długie lata. Od przyciągania, przez fascynację do prawdziwej wielkiej miłości. A seks? Seks będzie dopełnieniem uczuć, wisienką na torcie, to co scali partnerów i umocni związki. Karty podpowiadają by Ryby kochały się na łonie natury, wśród darów ziemi, w słońcu. Nie żałuj sobie Rybo, bo Ci się należy.

Wydatków karuzela

algaria

Przyszła do mnie Pani Ela z pytaniem czemu nie trzymają się jej pieniądze i kiedy skończy się ta gorsza passa, która u niej trwa już ponad pół roku. Nie chodzi tu o rozrzutność, czy biedę, ale o nieplanowane wydatki, które przytrafiają się Eli od zeszłego roku. Znajoma lubi mieć pieniądze, stara się nie wydawać do ostatniej złotówki, a wręcz odłożyć.. ale jak sama mówi - no, nie da się. Już niby coś tam uciułane, a tu się okazuje, że córka musi do dentysty, bo ząb boli, albo synowi się buty rozpadły, a to mąż mandat dostał, a to ona poszła do lekarza i trzeba leki wykupić, a to pies, kot, świnka akurat do weterynarza musiały na biegu, a to chrzciny w rodzinie (nie liczyła na zaproszenie), a to wycieczka w szkole, a to składki, popsute słuchawki  i stale coś - wydatków karuzela.  Oczywiście świetnie, że Ela na to ma, ale ona już jest tym zmęczona, chciałaby odpocząć od tych wydatków i zaoszczędzić... uda się jej?

DSC_0224

 

1 Obecna sytuacja finansowa - paź buław

2 Moje oczekiwania - as mieczy

3 Możliwości rzeczywiste- rycerz buław

4 Na czym stoję - królowa mieczy

5 Okoliczności sprzyjające- Księżyc

6 Przeciwności - król mieczy

7 Tak będzie - 4 mieczy

8 To nieuniknione - Kapłanka

9 Tak nie będzie- Słońce

Karty położyłam na najbliższe trzy miesiące. Jak zapewne zauważyliście w ogóle nie ma tu kart monetowych - i dobrze i źle. Źle bo zawsze miło jest widzieć poprawę finansową w kartach, zwłaszcza kiedy wypadną te "lepsze" denary. Dobrze, że właśnie nie wypadły te "złe" karty pieniężne. Ogólnie w całym rozkładzie nie ma katastrofy finansowej, ale niestety znaczącej poprawy też nie widać,

Paź buław to taka trochę niepewność jutra, brak zaplanowania wydatków czy oszczędności, bo nieoczekiwane wydatki mogą się przydarzyć w każdej chwili. Nie jest to karta tragedii finansowej, ale już "jechaniu" na końcówce, a do wypłaty jeszcze tyle dni. Oczekiwania Eli w asie mieczy są konkretne, uciąć te niezapowiedziane przykre niespodzianki. Odbić się od dna i zacząć spokojnie żyć finansowo.   

Rycerz buław - to pędziwiatr, chciałoby się spokoju, a tu wydatki nie dają. Dobrze, że one napływają falami, jak ten rycerz, a nie stadami na raz i ciągle. Jednak nie ma miesiąca by nie było czegoś do kupienia, zreperowania, odkupienia, czy za sponsorowania któregoś z lekarzy. 

Królowa mieczy jest źródłem dochodów z ramienia np pracy zawodowej, udokumentowanym, legalnym. Ela pracuje, dostaje pensje także jej źródło dochodu, na których stoi to zapłata za  wykonana pracę w czyjejś firmie. Księżyc hmm jak Księżyc może sprzyjać, przecież to iluzja i zwodnicze postrzeganie otoczenia.Kłamstwo, fałsz, łudzenie się. Jak łudzenie się może być sprzyjające - chyba tylko wówczas kiedy mamy nadzieję, że ten wydatek będzie już ostatnim na jakiś czas.Może  niech się Elżbieta fałszywie łudzi, po co ma się dołować. 

Król mieczy jako przeciwności ogólnie patrząc to brak poprawy, to nie jest karta ruchu i działania. Tu jest zmęczenie, osadzenie na "tronie" i czekanie. W tej karcie są umowy, praca i ogólnie wszystkie dokumenty sądowo - prawne. Można by powiedzieć, że król mieczy to taka mała Sprawiedliwość. Nieprzewidzianych wydatków trudno jest uniknąć, ale można spróbować zaoszczędzić kapitał w inny sposób. Niestety Ela ma kilka umów podpisanych na swoją niekorzyść. Z niektórych uwolni się dopiero w wakacje. Nie może renegocjować umów w banku, w którym ma pożyczkę, nie może też prosić o podwyżkę, bo taką już w tym roku dostała, zwrot z US też już jej przyszedł i poszedł. Dlatego niestety Ela nie ma możliwości nic dla siebie i swoich finansów zrobić po linii prawa.

4 mieczy też nie wróży niczego dobrego, to co prawda będzie odsunięcie, ale i utknięcie w martwym punkcie. Myślę, że troszkę Ela odpocznie od wydatków zwłaszcza tych szkolnych, bo przecie zbliża się koniec roku, ale radykalnej poprawy w kartach nie widać. Zwłaszcza, że na to co nie będzie jest Słońce karta w swojej wymowie zupełnie przeciwna 4 mieczy. Słońce niesie ze sobą radość, szczęście, zabawę, i poprawę finansów.

Zaciekawiła mnie Kapłanka na "nieuniknionym"- zdaje się, że Ela będzie musiała w wydatkach opierać się na intuicji. Kapłanka to tajemnica, coś ukrytego. Może Ela będzie musiała ukryć wydatki, lub właśnie odkryje jakieś dodatkowe źródło zarobków, bądź zapomniane, gdzieś schowane pieniądze. Niestety Kapłanka każe nie spieszyć się z działaniem, opóźnia, także Ela te ukryte skarby może odnaleźć z opóźnieniem. Czyli krótko - będzie moment stagnacji (czyli jeszcze jakieś niespodziewane wydatki się szykują) ale idzie  poprawa. Będzie lepiej Elu pewnie dopiero po wakacjach, ale idzie ku lepszemu, wolno, spokojnie i dopiero pewnie jak Saturn pójdzie do Koziorożca wówczas unieruchomi niepotrzebne wydatki. A będzie to dopiero sierpień - wrzesień. 

© Sylwia - tarot i nie tylko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci