Menu

Sylwia - tarot i nie tylko

Ciepło, miło i przytulnie. Informacje o kartach, własne doświadczenia z Tarotem, Runami, kartami Lenormand - rady i porady każdy znajdzie coś dla siebie - zapraszam

Status związku:to skomplikowane

algaria

 

ciastko_trzy_serca0

Przyszła do mnie klientka, która niedawno dowiedziała się o zdradzie męża, a w zasadzie, że on zakochał się z wzajemnością. Chciałaby wiedzieć jakie są relacje emocjonalne w swoim związku i związku męża z tą drugą kobietą. Użyłam do tego rozkładu partnerskiego, ale tylko na relacją męża z żona i męża z "oną".   Zastanawiałam się czy nie zrobić "wzajemnego" rozkładu dla nowej pary, ale wyciągnęłam tylko karty wybiórczo jeśli chodzi o tą drugą panią. Dodam jeszcze, że karty dla poszczególnego związku ciągnęłam osobno więc mogą się powtarzać.

Żona/On/Ona

 

1 karta wspólna - 5 monet - Siła

2 wzajemne uczucia - król monet - paź mieczy/Koło

3 wzajemne wyobrażenie o relacji - królowa monet - królowa buław

4 Odczucia skrywane wobec siebie - Moc - Zawieszony/Słońce

5 Zachowanie wobec siebie - 3 mieczy- Diabeł

6 Jak się widzą w relacji - rycerz buław - 10 monet

7 Wzajemne oczekiwania - 4 mieczy - Papież/9 monet

8,9,10 przyszłość relacji - 8 kielichów Wieża Świat - rycerz buław król kielichów Sprawiedliwość/Księżyc

 

Oczywiście, że obecnie w małżeństwie nie dzieje się najlepiej w końcu to jest jakiś kryzys i dlatego karty po stronie mąż/żona nie są najcieplejsze, choć sądziłam, że i tak będą gorsze. 5 monet to karta chłodu emocjonalnego, nawet bym powiedziała dziwnego spokoju - wychłodzenie emocji, choć i zdarzają się (zapewne) momenty jakiegoś żebractwa uczuciowego, ale ta karta mówi o przyjaźni, wsparciu. Czyli, że co - że można się lubić choć się nie kochać? Widocznie tak. W nowym związku wrze - Siła to emocje na najwyższych obrotach, to wyznaczenie celu i za wszelką cenę do niego dążenie - w tym związku jest power - tylko, że ja nie przepadam za kartą Mocy, bo ona pokazuje mi drogę po trupach, zdobywam, a to że niszczę to już mnie nie obchodzi. Ujarzmiam lwa, a to, że zabieram mu wolność - to nie jest istotne. To, że robię to wbrew naturze i jemu - to co mnie to - ważne, że ja mam to co chcę. Owszem w tej karcie jest magnetyzm i erotyzm, ale ja zawsze mam wrażenie, że jest to fun tylko na chwilę, choć konsekwencję tego są na lata. 

Jakie są uczucia męża do żony w królu monet - z pewnością nie ma tu motyli w brzuchu i erotycznych podniet, ale jest opieka, stabilizacja, stałość i pewność. Król monet może wskazywać na uczucia jakim się darzą małżonkowie z dość długim stażem, jest szacunek (tak, tak - zaraz się podniosą głosy, że jak mąż może szanować żonę przyprawiając jej rogi - może choćby uczciwą informacją o swoich zamiarach - nie ukrywał tego latami prowadząc podwójne życie w ukryciu), sympatia i zrozumienie. 

Pan do Pani w paziu mieczy - no kurcze, gdzie tu chemia i drżenie serca? Raczej poszukiwanie tego co może nie dostawał w małżeństwie, a skoro paź to młodzieniec, to może to druga młodość, a może mąż zaczyna dostrzegać, że nowy związek jest bardziej skomplikowany niż sądził i zaczynają go dopadać wątpliwości, a może erotyzm wziął kiedyś górę, a teraz przychodzi rozsądek, Paź mieczy nie mówi o wzniosłych i romantycznych uczuciach i nie jest to karta miłości, a nawet zakochania - no coś dziwnego... Natomiast nowa pani ma do pana ambiwalentne uczucia co pokazało Koło - raz kocha, a raz nie, za coś go lubi, a za coś nie. No sytuacja też jest skomplikowana i wcale się nie dziwię, że raz pani ma uniesienia emocjonalne, a raz przychodzą na nią refleksje i opamiętanie. Jedyne co mogę powiedzieć to, że najprawdopodobniej ten romans dla pani był przeznaczony - nie wiem tylko po co - ona ma jakaś lekcję do odrobienia tym nowym związkiem. Ten romans musiał być, musiał się stać, by pani coś zrozumiała, przerobiła i przepracowała.

Wzajemne wyobrażenie o relacji w małżeństwie  - królowa monet - pan uważa, że żona jest dobrą matką, dobra partnerką i on to docenia, choć według niego żona mogłaby być jeszcze lepsza gdyby się postarała. Natomiast o nowym związku pan ma wyobrażenie bardzo temperamentne (królowa buław), on poza uniesieniami nie dostrzegał prozy życia. Pan myśli, że płonące  łóżko będzie zawsze, bez życia codziennego - prania, sprzątania, gotowania, wychowywania dzieci, fizjologi - praca, dom, szkoła, problemy - nie, tego nie będzie - w nowym związku będą same cudowności. 

Odczucia skrywane męża do żony - Siła - tak tu też jest w podświadomości uczucia, erotyzm i zabawa - był król monet dający stabilizacje, opiekę i szacunek, a w podświadomości mamy pragnienie. Zawieszony na pana i panią to karta odsunięcia, przyglądania się i odkrywania jakby prawdziwego oblicza drugiej strony. W Słońcu u pani do pana też nie ma gorącą - ta karta na uczucia i związki mówi o ochłodzeniu - tak jakby każde z nich zaczęło głębiej zastanawiać się czy owy romans jest wart i czy te uczucia, które zawładnęły nimi na początku jeszcze są i czy są na tyle mocne by przetrwać.

Zachowanie wobec siebie 3 mieczy to taki dystans i chłód, to też kierowanie się rozumem, nie sercem, a Diabeł - to romans, zdrada i przywiązanie, choć gdyby pan chciał to by się od tych uczuć i zachowań dawno uwolnił. Jak się mąż widzi w relacji z żoną w rycerzu buław? On już jest bardzo zdecydowany dać nogę, zwłaszcza, że na jego relację z panią wyszła karta rodziny - 10 monet - czyli, że pan z panią ma w planach rodzinę zakładać. 

 Wzajemne oczekiwanie - 4 mieczy - mąż chce mieć spokój od żony, z panią chce związku w Papieżu, a pani w tej 9 monet chce być bardzo spełniona - bogata, doceniona, szczęśliwa i zaspokojona.

Przyszłość małżeństwa nie jawi się kolorowo - ja ma tu karty rozstania, ale Świat na końcu mówi o zakończeniu jakiegoś etapu i otworzenia się na kolejny. Dlatego złożyłam karty, potasowałam i wyciągnęłam na dalszą przyszłość (do końca 2019 roku)

3 buław paź kielichów 5 monet - Jest tu relacja oparta na przyjaźni, ale nie umiem powiedzieć czy małżeństwo się zejdzie, czy będzie to związek na odległość.

Panu i pani też się nie powiedzie, może nie rozstaną się z takim przytupem jak małżeństwo, ale Sprawiedliwość zawsze mi pokazuje rozejście się Wyciągnęłam analogiczne karty dla tej pary i wyszedł Rydwan Gwiazda i 7 kielichów / paź kielichów. Nawet jak jakimś cudem ta relacja się utrzyma, to nie będzie ona z zamieszkaniem i wiciem gniazdka - Rydwan mówi o dojazdach, relacji szarpanej, mimo, że Gwiazda napełnia optymizmem to 7 kielichów mówi o braku zdecydowania i podjęciu konkretnych decyzji. Z tego wszystkiego wychodzi, że Pan mąż będzie nadal i trochę mężem, i trochę kochankiem.

 Jeszcze jedna mi myśl po tych kartach przyszła do głowy - zwłaszcza po karcie Świat i Księżyc - czyżby pan jako mąż i nie mąż był sprawdzą dwóch ciąż? Obie karty są wybitnie ciążowe, mało tego w obu "rozkładach" na przyszłość występuje paź kielichów - to wcale nie jest śmieszne. 

Zapytałam jeszcze co każde z nich będzie mieć z tego trójkąta

Żona - 6 mieczy - nową sytuację, zmiany ale na lepsze, ona się w sumie w tym odnajdzie - żona mimo wszystko wyjdzie na tym najlepiej

Mąż - 8 monet - duuużo pracy, bardzo dużo wręcz bym powiedziała że będzie tyrał - w końcu utrzymać dwie rodziny to trzeba mieć za co - oby nie przepłacił tego zdrowiem.

Ona - 10 mieczy - tu mam łzy, rozpacz, ból, nóż w plecach i kłody pod nogami. Niestety zawsze w tym świecie to kobieta jest winna zdrady, zwłaszcza że pani weszła w rodzinę i w niej namieszała, co wywołało ogólne oburzenie otoczenia. Wydaje mi się, że pani nie wytrzyma tej nagonki na siebie i zrezygnuje z pana, albo chcąc z nim być będzie musiała zmienić środowisko, co też nie jest dobre w jej przypadku. To ona poniesie największe konsekwencje tego trójkąta.

 

 

Zapomniałam

algaria

8d4a12494b26aab0599730bc0509

 

Zapomniałam, ale to zupełnie zapomniałam o... mojej rocznicy ślubu. Może dlatego, że to ani złota, ani srebrna, ani tym bardziej brylantowa. Małżonek nie śpiewał jak przez ostatnie dwa lata "Srebrne wesele" to i nie zwróciłam uwagi na datę. Zresztą chyba nikt nie zwrócił - ot codzienność i pęd nas przytłoczyły. 26 września minęła 26 rocznica i jak to można zapomnieć? Ano widocznie można ;)

Także ciut z opóźnieniem zrobię dla nas rocznicowy rozkład:

 

1 Najważniejsze wydarzenie jakie nas czeka w najbliższym roku - Rydwan

2 Niespodzianki - 3 monet

3 To co nas ucieszy - Słońce

4 To co nas zasmuci - 7 kielichów

5 Uczucie między nami - 4 buław

6 Nasze finanse - 5 kielichów

7 Ogólna prognoza na rok - 4 monet

8 Rocznicowy dar od Tarota i wszechświata dla nas - 7 buław

 

Rok nam szybko zleci, bo rydwan gna i pędzi. Karta komunikacji, rozmów, telefonów. Karta współdziałania i pojazdu - czyżbyśmy nabyli jakiś nowy samochód albo motocykl? Z pewnością będziemy wspólnie dzielić ten nasz życiowy wózek. 3 monet mówi o współpracy, awansie, szkoleniach, dobrych finansach (choć na same finanse wyszła 5 kielichów). 3 monet to jest bardzo dobra karta, z dobrą energię, fajnym przesłaniem, która mówi, że niespodzianka z pewnością będzie miła.

To nas ucieszy w Słońcu? Dzieci - Słońce to karta dzieci i one będą naszą największą radością. Każde osiągnie swój sukces, każde pójdzie swoją własną ścieżką. Słońce jest chłodne jeśli chodzi o związki, ale żadna z powyższych kart nie mówi o jakimś małżeńskim kryzysie więc tego się nie boję. 7 kielichów to życie marzeniami, z głową w chmurach, to brak zdecydowania i możliwości dokonania wyboru. Za dużo opcji, za dużo możliwości, brak konkretów i jasnych sytuacji.

4 buław to dobra stabilna karta, to życie między czterema ścianami, to dom, rodzina i przyjemne chwile - czego chcieć więcej jeśli chodzi o rodzinę i małżeństwo z takim stażem? Jak już wspomniałam 5 kielichów na finanse to nie jest luksusowa karta, dostaniemy mniej niż byśmy oczekiwali, coś zostanie, ale nie tyle ile zakładaliśmy... damy sobie radę w końcu nie takie kryzysy finansowe przechodziliśmy.

4 monet jako prognoza na rok mówi o stabilizacji, o pilnowaniu i dbaniu o to co się osiągnęło, co się ma. Ochrona zdobyczy i zgromadzonego majątku. To dobra  stabilna i spokojna wróżba. 7 buław to walka - sam przeciw wszystkim, walka na szczęście wygrana, tylko czemu dostaliśmy taki dar. Poszczególne karty są całkiem dobre.. może tu chodzi o umiejętności strategiczne, o to, że jeżeli będziemy musieli stanąć do walki, to będziemy wiedzieli co zrobić by wygrać, jakimi metodami walczyć, jakie argumenty podać.

Nowy rok numerologiczny

algaria

9 września zmienia się  rok numerologiczny. Tym razem wejdziemy w wibrację 3 2019 = 2+0+1+9= 3, czyli do swojej  ścieżki życia (z sumowanej pełnej daty urodzenia i skrócenia jej do jednej cyfry) dodajemy właśnie 3 i już wiemy w jaki rok numerologiczny będzie nam przyświecał i nami rządził przez najbliższe 12 miesięcy. Postanowiłam przybliżyć Wam co Was czeka...

pol_pl_DrewnianecyfrymagnetycznedladziecicyferkidonaukiliczeniaDJECODJ031036438_31

 1

4 Wymagana jest od Ciebie nie tylko solidna praca, ale i w konkretnym kierunku. Tutaj konieczny jest Twój własny wysiłek i wytrwałość. Następuje rozwój i należy świadomie nad tym pracować – Twoich własnych zdolności organizacyjnych i zmysłu ekonomicznego. Twój sukces jest proporcjonalny do włożonego przez Ciebie wysiłku. Nie trać czasu, na nic dosłownie, a wytrwale buduj fundamenty. Konieczne jest, aby Twoje życie miało wyraźną strukturę i to nadaną przez Ciebie. Dbaj o harmonijne relacje z innymi, unikaj nadmiernego demonstrowania własnego „uporu”. Różne aspekty Twojej własnej pracy, postrzegaj jako całość.

2

5 „Życie z zapakowaną walizką” – to taki czas dosłownie i w przenośni. Liczne zmiany, niepewności, różnorodność, podróże. Zwracaj uwagę na to, aby nie brać na siebie zbyt ciężkiej odpowiedzialności i zadbać o minimum Twojej własnej niezależności w sferze uczuć. Płyń z życiem – akceptuj jego zmiany, świadomie je przeżywaj i wyciągaj z nich wnioski. Uważaj, aby realizacja Twojej potrzeby wolności nie szkodziła innym. Zwracaj uwagę, aby nie nadużywać zmysłów. Rozwijaj własne talenty – naucz się najpierw tworzyć, a potem współtworzyć – wzbogacając zarówno siebie jak i innych.

3

6
To liczne ograniczenia i obowiązki, których jednak nie należy się obawiać. Pojawia się w Tobie i wymagana jest od świata Twoja własne duża odpowiedzialność za dom i rodzinę. Należy akceptować wszelkie przyjęte na siebie zobowiązania i wywiązywać się z nich. Ten okres uczy Cię tolerancji i rezygnacji z nadmiernych wymagań zarówno wobec siebie jak i innych. Nie planuj z góry rozwiązań, ani własnego stosunku do siebie i do sytuacji. Żyjesz dla innych, ale i pracuj nad zrozumieniem siebie i swoich własnych potrzeb – nie zapominaj o sobie w tym wszystkim. Nie zakłócaj harmonii, a poczucie bezpieczeństwa na stałe zagości w Twoim życiu.

4

7 To przede wszystkim rozwój Twoich własnych, wewnętrznych pokładów psychicznych. Rozwój Twojej własnej osobowości. Mogą pojawiać się niespodziewane sytuacje, nagłe zmieniające kierunek Twojego życia – naprowadzające Cię na właściwą dla siebie drogę. Niczego nie szukaj dla własnych, egoistycznych celów. Pamiętaj, nie wszystko, nad czym pracujesz, należy dokończyć. Koniecznie wystrzegaj się celów wyłącznie lub wyraźnie materialistycznych – rozwijaj wartość Twojej własnej pracy. Wchodź w każde doświadczenie świadomie, przejmując na siebie odpowiedzialność za błędy, czy potknięcia – w ten sposób gromadzisz mądrość życiową. Szanuj wiedzę i pracę, zarówno własną jak i cudzą. Pracuj „samemu” – trudności w spółkach.

5

8 To czas, kiedy Twoje zainteresowanie praktyczną stroną życia stawiasz na piedestale – działasz niezwykle praktycznie. Ten czas może pojawić się w Twoim życiu (początek Cyklu, Warunków) poprzez Twoje „błyskotliwe wejście w świat finansów, interesów, czy mistycyzmu (rzadziej). Występuje tu przede wszystkim silna potrzeba konkretnej realizacji. To również okres władzy. Uważaj, aby nie używać Twojej własnej władzy, wpływów, czy pieniędzy w celu wewnętrznego wzbogacania się. Starannie „waż” każdą Twoją myśl, słowo i czyn – wracają do Ciebie pomnożone. Przewiduj skutki Twojego działania, gdyż w każdej przyczynie jest skutek – wiesz przecież, ale zwracaj uwagę na to przewidywanie, a nie zajmuj się tylko konkretną realizację.

6

9 Bezinteresowność i miłość – dla wszystkich (ludzi i zwierząt). Łatwo osiągasz sukces publiczny, sławę. Nie łatwo w małżeństwie – co głównie uzależnione jest ogromem Twojej uwagi, jaki poświęcasz osobom trzecim (Twój partner czuje się zaniedbany). To czas najgłębszej wolności, dającej możliwość pełnego spełnienia, rozwoju ukrytych możliwości i talentów. Liczne podróże. Cały czas gromadzisz doświadczenia, zbierasz je i kolekcjonujesz dosłownie. Uwaga na emocje – na działanie zbyt emocjonalne. Nie zapominaj o swych bliskich. Staraj się odnaleźć samorealizację w służeniu ponadindywidualnym interesom. Docieraj do własnego wnętrza – tym samym budując fundamenty prawdziwych związków i relacji z innymi.

7

1 To rozwój Twojej własnej indywidualności i dążenie do samodzielności, nie licząc na przyjaciół, czy rodzinę. Pojawiają się sytuacje, które jednocześnie są okazją do wykazania własnej inicjatywny. Możliwość „dowodzenia”, kierowania innymi.
Staraj się nie realizować Twoich własnych pragnień kosztem innych i postaraj się zrozumieć i działać ze świadomością tego, że nikt nikomu nie odbiera szans na sukces. Tak podchodząc do wszelkich Twoich działań czeka Cię sukces, spełnienie materialne i wewnętrzna satysfakcja.

8

2 W tym czasie ważna jest i jednocześnie wręcz konieczna Twoja własna umiejętność współpracy i skupiania się na detalach w życiu – niesie to za sobą wykorzystanie przez Ciebie każdej pojawiającej się szansy w życiu. Należy brać wszystko, bez namysłu. Życie w tym czasie wymaga od Ciebie cierpliwości i wielu kompromisów. Przepełnia Cię twórczy potencjał emocjonalny. Ten czas jest przede wszystkim nauką funkcjonowania w grupie, nie podporządkowywania się osobom – lecz wspólnym celom, osiągnięcia „złotego środka”, umiarkowania i wyciszenia emocjonalnego. Staraj się nikogo, ani niczego nie oceniać.

9

3 Doskonalenie własnej osobowości – to kwesta, bardzo ważna dla Ciebie w tym czasie. To czas beztroski, przyjaźni, zawierania nowych znajomości – jeden z najłatwiejszych okresów w Twoim życiu. Doskonalenie osobowości – jednak nie sprzyja on samej nauce, tylko pokazaniu Twoich własnych umiejętności światu. To również nauka gospodarowania Twoją własną energią, unikając jej rozpraszania. Uwaga, aby nie spędzać czasu wyłącznie na zabawie i aby nie ingerować w cudze życie „na siłę” wbrew woli drugiej osoby – zwracając na to uwagę, wieść będziesz szczęśliwe życie zarówno uczuciowe jak i materialne. Po prostu radość i szczęście.

12 domów na biznes

algaria

Znalazłam ciekawy rozkład dotyczący analizy biznesu czy własnej firmy jest on stworzony na schemacie "12 domów astrologicznych" , autorką jest Ella Selena.

 

102_0511

 

Firma ma powstać i to już wkrótce zobaczymy jak jej pójdzie.

1 Dom - Nazwa, wizerunek firmy - Świat - Nazwa międzynarodowa, ale łatwa do wymówienia, mająca kilka znaczeń jeśli chodzi o tłumaczenie, a jednocześnie mówi dokładnie czym się firma będzie zajmować. Numerologicznie nazwa jest w energii 8. Karta Świat otwiera możliwości na świat - firma może pod swoim szyldem działać na rynku międzynarodowym.

2 Dom - Jawna księgowość - 9 mieczy - Panika, bo sprawy księgowe są obce przyszłemu właścicielowi, ale nie ma co się na zapas zamartwiać, bo od czego są biura rachunkowe?

3 Dom - Reklama - Sąd - Jest wiele możliwości reklamy, od internetu, prasy, radia - czyli mediów - jak również tzw marketing szeptany, czyli z polecania zadowolonych klientów. Sąd daje odrodzenie, wybicie się i o to chodzi.

4 Dom - Miejsce, budynek - Cesarz - Niby  Cesarz daje stabilizację, własne miejsce, jednak z tego co wiem na początku firma będzie mobilna, dopiero z czasem - może za rok, firma ma mieć stałą siedzibę. 

5 Dom - Szef firmy - Księżyc - Szefem firmy będzie sam właściciel. Księżyc jest kartą niepewności i może dobrze, że przyszły właściciel nie jest tak za bardzo pewny siebie, że czuje pokorę. Owszem potrzeba wiary, że się uda, ale też nie można być za pewnym siebie. Szef firmy będzie bardzo oddany klientowi, a jednocześnie będzie dawał namiastkę iluzji. Nie chcę pisać czym firma będzie się zajmować, ale karta Księżyca bardzo pasuje do przyszłego właściciela i tego czym się będzie zajmował.

6 Dom - Narzędzia pracy/pracownicy - Głupiec - Firma z początku będzie jednoosobowa, dlatego postawiłam tu na narzędzia. Karta Głupiec mówi o nowych, innych przyrządach, które szef będzie musiał sobie zakupić.   

7 Dom - Wspólnicy/jawni wrogowie - Arcykapłan - Tak jak pisałam firma ma być jednoosobowa więc wspólnicy nie wchodzą w grę. Jawni wrogowie - Papież? Chyba tylko ci, którzy nie uznają autorytetu w szefie. W sumie to on nie ma przeciwników do tego, by rozpoczął działalność, a nawet ma wielu wspierających - takich co uważają, że założenie firmy to w jego przypadku najlepsze rozwiązanie. 

8 Dom - Transakcje bankowe/kredyty - 3 mieczy - Tu trzeba się dobrze zastanowić, nie kierować się sercem, ale rozsądkiem i brać tyle ile trzeba, a nie tyle ile dają. Podejrzewam, że bez kredytu się nie obejdzie, choćby na zakup niezbędnych, nowych narzędzi. 

9 Dom - Szkolenia / współpraca z zagranicą - 6 kielichów - Tu pytałam o szkolenia. Już w tej chwili szef ma odpowiednie kwalifikacje by założyć firmę, jednak ma zamiar cały czas inwestować w siebie, szkolić się i podnosić kwalifikacje. 6 kielichów to takie siedzenie we własnym, dobrze znanym bagienku - czyli w tym co się zna i w czym się dobrze czuje, a tu niestety trzeba iść do przodu i poznawać nowe technologie.

10 Dom - Pozycja firmy na rynku - 10 monet - Jeszcze firma nie istnieje, a już jakby miała mocno osadzoną, ukorzeniona przeszłość. Myślę, że z 10 monet firma będzie miała dobrą renomę i markę na rynku i szybko zdobędzie dobrą na nim pozycję. 

11 Dom - Kontrahenci/klienci - 6 monet - Będzie rotacja wśród klientów, będą odpływać i napływać, będą zostawiać pieniądze. Nie będzie ich codziennie mnóstwo, ale będą okresy z dużą ich ilością, ale i ze spokojem, także szef będzie miał również czas na odpoczynek.

12 Dom -  Konkurencja / ukryci wrogowie - 7 buław - Już sama 7  buław jest walką - sam przeciw innym. Na rynku jest sporo firm o podobnej branży. Tu trzeba będzie się wyróżniać, trzeba będzie się wybić i trzeba będzie się dostosowywać do zmian na rynku. 7 buław to walka, ale walka wygrana. Patrząc po całości kart tu nie ma się czego obawiać zakładając firmę. Owszem trzeba nad kilkoma sprawami się zastanowić, dobrze przemyśleć, trochę zainwestować w siebie i w narzędzia, ale nie ma czego długo analizować, ten biznes powinien się udać.

Seksualna, piękna, mądra i niebezpieczna

algaria

Do dzisiejszego wpisu natchnęło mnie pytanie zadane przeze mnie na forum ABC Tarota o urodę, a w zasadzie o zalety olejku arganowego. Olejek pomaga urodzie zewnętrznej, ale jak wiadomo piękno nie jest tylko zewnętrzne, ale jest też i piękno wewnętrzne, które emanuje na zewnątrz, Jak to się mówi nie ocenia się książki po okładce, jak również nigdy nie zrobi się drugi raz pierwszego wrażenia.  Na  piękno kobiety ma wpływ wiele czynników np. jej rozwój duchowy (czytaj intelekt), zdrowie i życie towarzyskie. Natomiast seksualność nie wiąże się z urodą kobiety, bo "Seksapil to sprawa wnętrza kobiety Gdyby chodziło tylko o urodę to wszystkie piękne kobiety byłby seksowne, a nie są" - no i coś w tym jest.

Ale zamotałam :) 

Zobaczymy jak Tarot sobie z tym poradzi ... no i piękne Boginie również

 

102_0493

 

Postanowiłam dziś wykorzystać rozkład o kobiecości pt "Hathor" 

 

1 Twoja kobiecość - jakie cechy powinnaś w sobie rozwijać - królowa monet

NEMETONA - Święte miejsca - Stwórz swoje własne sanktuarium modlitwy lub odwiedź inne święte miejsce, by nawiązać kontakt z Bogiem

 

Królowa monet jest nazywana małą Cesarzową, to piękna, zadbana kobieta z dobrym gustem. Świetna matka i żona, opiekunka ogniska domowego i dobra organizatorka. Hmmm nie chwaląc się to  większość przymiotów jakimi wyróżnia się królowa monet już posiadam więc raczej karta ta  mówi o pielęgnacji tych cech i nie schodzeniu z osiągniętego "poziomu". Może jedynie na co Tarot w tym przypadku zwraca mi uwagę, to bym może nie tyle dbała o siebie, co podkreślała urodę. Ja zwykle nie dbam o makijaż, o jakiś szczególny strój, lubię raczej sportowy look nawet do pracy, niż szpilki i kiecki. Wątpię bym  nagle zmieniła swój  wizaż ale może się nad tym zastanowię. ;)

A co na to Bogini? Bardziej mówi o duchowości niż o kobiecości jako takiej, ale może podpowiada bym po ludzku nauczyła się odpoczywać, znalazła chwilę dla siebie, na wyciszenie, uspokojenie myśli, na relaks. Bogini jest we mnie i ja jestem tym świętym dla niej miejscem tylko muszę znów tę boginię w sobie odnaleźć... i z nią pogadać ;)

Jak sobie pomyślę, że za panieńskich czasów samo robienie makijażu zajmowało mi co najmniej 1,5 godziny to aż mnie śmiech ogarnia, bo teraz wszystko zajmuje mi raptem 5 minut ;)

 

2 Piękno - jakie zabiegi, kosmetyki - 7 buław

BIAŁA TARA - Wrażliwość - Stajesz się nadzwyczaj wrażliwy. Unikaj toksycznych związków międzyludzkich, szkodliwego otoczenia i przykrych sytuacji.

 

7 buław to walka samej przeciw wszystkim. Nie idę z tłumem to fakt, jeśli dbam o siebie to idę na instynkt. Mój fioł to włosy - wiadomo, że nigdy nie będę miała tak gęstych i pięknych jak np Meksykanki, czy Hinduski, zwłaszcza, że genetycznie odziedziczyłam ich cienkość i "bławość" po rodzinie taty, do tego niedawno doszło mi ich spore wypadanie i teraz mam hopla by nie być łysą. Musiałam ściąć włosy by ich dodatkowo nie obciążać i wcieram w nie naturalne odżywki typu olejek rycynowy i siedzę w czapie przez kilka godzin raz na dwa tygodnie. 

Wcieram też w pukle sok z pokrzyw, który to mój mąż przywiózł z Bieszczad od jakiegoś lokalnego zielarza. Co prawda poinformował (nie proszony) o jakiś preparat dla grubej żony, która nie może schudnąć i dostał za całe 30 zł (podejrzewam, że i więcej, ale się pewnie nie chciał przyznać) flaszkę jakiegoś śmierdzącego płynu - podobno to sok z pokrzyw tłoczony na zimno z naturalnym alkoholem - do picia. Nie wiem dla kogo do picia czy to miało być dla borsuka by się upił i żona mu już się nie wydawała gruba, bo dla mnie niestety się nie nadawał. Ja schudłam (bez pokrzywy), a flaszka w lodówce stała i miejsce zawalała więc żeby się te wspaniałości nie zmarnowały to zaczęłam wcierać je w kudły - a co? przecież to nie zaszkodzi... chyba.

Ale wracając do 7 buław może tu nie mówi o rodzaju kosmetyków - tu prędzej Bogini - Biała Tara mówi o kosmetykach jak najbardziej naturalnych i jak najmniej syntetycznych, natomiast 7 buław nakazuje systematyczność, wytrwałość i walce mimo, że na pierwsze efekty przyjdzie poczekać (włosy mi się zagęściły po pół roku stosowania mikstur i zabiegów).

 

3 Zdrowie - jak o nie dbać - 8 mieczy

MAWU - Matka Ziemia - Zostałeś wezwany do działań na rzecz ochrony środowiska.

 

W zdrowiu potrzebna jest stabilizacja, unormowanie np. badań czyli doprowadzenie do wewnętrznej równowagi, podciągnięcie norm. 8 mieczy to zatrzymanie i ugrzęźnięcie na jakimś poziomie i u mnie własnie to ugrzęźnięcie w normach fizjologicznych jest najważniejsze. Nie mogę pozwolić sobie na wahania i skrajności. Obecnie już właśnie taki poziom osiągnęłam i teraz muszę to utrzymać a będzie dobrze.

A co na to Bogini? Moje zdrowie bardzo zależy nie tyle od specjalnej diety co dobrego, regularnego żywienia, czytania etykiet i wybrania najlepszych produktów na jakie mnie stać. 

 

4 Duchowość - jak ją rozwijać - 7 kielichów

IZOLDA - Nieśmiertelna miłość - Miłość, której doświadczasz jest wieczna, bez względu na towarzyszące jej okoliczności.

 

7 kielichów, to życie z głowa w chmurach, to marzenia, to myśli gdzieś tam nierealne (z pozoru) Izolda i 7 kielichów każą marzyć, mimo, że te pragnienia mogą się nigdy nie zrealizować. Choć jak napisał Zafon w książce "Cień wiatru" "Nigdy nie rezygnuj z marzeń, bo nie wiesz kiedy okażą się potrzebne". A tak w ogóle to oczy są potrzebne by patrzeć, a dusza by pragnąć.

 

5 Seksualność - jak ją wykorzystywać - 6 kielichów

KUANYIN - Miłosierdzie - Przestań oceniać siebie i innych, otwórz oczy na dobro i miłość, które są w każdym z nas.

 

Myślałam, że tu wyjdzie coś buławianego, a tu tylko 6 kielichów, ale może dlatego, że seksualność już mam ;) Karta mówi o przeszłości, o tym co było. Czyżby moja seksualność się nie zmieniła. Ja bym powiedziała, że teraz jest nawet lepsza, bo dojrzalsza. Każda kobieta z wiekiem wie o sobie i swojej seksualności więcej, zna lepiej niż w młodości swoje ciało, wie czego chce i co ją zadowoli, nie idzie na ilość, a na jakość. Ale co tu ma wspólnego ta 6 kielichów? Temperament mi się nie zmienił. Bogini mi radzi bym nie oceniała siebie przez pryzmat przeszłości w 6 kielichów, bo wiadomo, że inne jest ciało 20 latki, a inne 46 latki, tamto nie wróci, a to zadbane też może być piękne i docenione. Poza tym uważam, że tamta ja z przeszłości miałam mniej do zaoferowania w sferze erotycznej, niż teraźniejsza ja. 

 

6 Kreatywność - jak ja podnosić - 4 mieczy

SARASWATI - Sztuki piękne - Wyraź siebie poprzez twórcze zajęcia

 

Chyba czas wsłuchać się w swoja intuicję i nią się kierować. Już sama kreatywność z definicji mówi o procesie myślowym pociągającym za sobą powstanie nowych rozwiązań, to też jest efektywne rozwiązywanie zadań. Ponieważ Saraswati podpowiada bym wyrażała się przez twórcze zajęcia i sztuki piękne, to może znaczyć, że najlepsze pomysły przyjdą mi do głowy np słuchając muzyki, czytając lub rysując. Oj dawno już nie rysowałam, a kiedyś sprawiało mi to ogromną frajdę... może czas powrócić do dawnych zabaw.

 

7 Życie towarzyskie - co z niego wynosić dla siebie. - Świat

ISZTAR - Granice - Szanuj siebie na tyle, by odpowiadać negatywnie na próby dysponowania przez innych Twym czasem i energią.

 

Świat mówi o zamkniętym kręgu znajomych i tak też jest właśnie u mnie, ale Świat każe mi się otwierać na innych, tylko że u mnie nie tak łatwo z otwartością i zaufaniem. Za bardzo się na ludziach zawiodłam, by teraz "witać" i przyjmować każdego kto che się ze mną "zaprzyjaźnić". Ale mądra Isztar pięknie podpowiada mi jak zwiększyć grono znajomych i nie żałować, a i ze starymi przyjaciółmi sobie dobrze radzić - po prostu mam nie dać się wykorzystać.

Po tych kartach wydaje mi się, że niewiele mi brakuje do ideału kobiety seksualnej, pięknej, mądrej i niebezpiecznej :P Potrzebna jest mi tylko bardzo mała korekta.;) 

© Sylwia - tarot i nie tylko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci