Menu

Sylwia - tarot i nie tylko

Ciepło, miło i przytulnie. Informacje o kartach, własne doświadczenia z Tarotem, Runami, kartami Lenormand - rady i porady każdy znajdzie coś dla siebie - zapraszam

Gorzka wódka

algaria

 

original_elegantloveweddingcaketopper1

I znów zbliżamy się do kolejnej rocznicy ślubu - mojej i borsuka. Ostatnio mówię do szanownego małżonka "Czy ty zdajesz sobie sprawę, że za rok mamy ćwierć wieku po ślubie? Pocieszę cię, że nie będzie srebrnego wesela, bo  dłużej z tobą  nie wytrzymam." Na co mój mąż " A ja nie dożyje" I tym optymistycznym akcentem na trwałość, moc i pewność wspólnego pożycia na nadchodzące lata - obchodzimy 24 - lecie małżeństwa.

Co ja tu będę pisać o naszym życiu pożyciu. Pewne jest to, że trwa niezmiennie. Fakt parę razy miałam chęć uciec i zostawić wszystko, on z pewnością mnie udusić i to nie parę razy. Cóż jakoś wspólnie wytrwaliśmy, chyba w dużej mierze dzięki poczuciu humoru. jedno - drugie potrafi rozśmieszyć, a i tym samym rozładować konflikt, czy napięcie. Druga sprawa to własna odskocznia - pasja, hobby, zainteresowanie, swój krąg znajomych,  czas tylko dla siebie - bezcenne. A i zapomniałam - dość późno ale dobrze, że w ogóle nauczyłam się, że nigdy nie pokazuje się chłopu "całego tyłka" - czyli trzeba zachować jakąś tajemniczość, sekret, jakąś cząstkę tylko dla siebie. Im mniej się wie tym, lepiej się śpi, a borsuk śpi jak niemowlę, aż mu czasem zazdroszczę tej umiejętności zasypiania w każdych warunkach i spania choćby pioruny waliły.

Zapewne i on ma jakieś sekrety przede mną, co jest normalne, choć ja wcale nie mam ochoty ich poznać - co złe to i tak samo się wyda, a z dobrego to niech się cieszy. Wejście do konta mam, czyli kasa na lewo na jakąś Zochę czy Marychę, czy dziecię z nieprawego łoża mi nie umknie, a to najważniejsze. Ktoś powie oburzony, że jak to tak patrzeć w konto.. ano to moja wina, że pan mąż głowy do dat i rachunków nie ma i to ja muszę pilnować opłat wszelakich by w ciemnościach i chłodzie życia nie spędzać, zawalona śmieciami z odciętą kanalizacją bez internetu? No nie moja. Mąż z postępem ma nie po drodze, za to obudzony w środku nocy wyrecytuje budowę silnika "wiatrowskiego" do SHL'ki o czym ja z kolei w ogóle pojęcia nie mam. On jest zlepkiem samych zalet, a ja wad I tym się uzupełniamy.. Czy uzupełniać się nadal będziemy - jak ja wytrzymam, a on nie umrze (lub na odwrót) to pewnie jeszcze chwilę.

Może podsumuje karty z zeszłego roku, co to rocznicowo je wyciągnęłam.

W życiu tak nietrafne karty mi wyszły jak wówczas. Być może pokazywały mój nastrój albo nastawienie - nie mieliśmy ani zdrad (mówię o sobie, o borsuku to nie wiem), ani rozwodów, ani odcięć, ani odejść, ani powrotów - chyba że w wycieczek borsukowych i z pracy. Było cicho i spokojnie jak czasami jest na wojnie i tyle w temacie

A co w tym roku karty pokażą?

 

DSC_0140

 

1 Najważniejsze wydarzenie jakie nas czeka w najbliższym roku - paź monet

2 Niespodzianki - 7 kielichów

3 To co nas ucieszy - 9 kielichów

4 To co nas zasmuci - as mieczy

5 Uczucie między nami - Q kielichów

6 Nasze finanse - Diabeł

7 Ogólna prognoza na rok - paź buław

8 Rocznicowy dar od Tarota i wszechświata dla nas - 10 monet

 

 Paź monet to nie dość, że są monety - pieniądze znaczy się, a dodać muszę, że Borsuczysko jest w 8 roku to i pieniądz w kabzie się ostanie. Paź monet to też nauka, szkolenia, podnoszenie kwalifikacja - z życia? Nie ważne, jakąś szkołę przejdziemy. Do tego dodam, że jedno z dzieci szkołę kończyć będzie (powinno) a drugie właśnie zaczyna. Czyli życie wokół młodzieży kręcić się będzie, a w zasadzie powinno.7 kielichów to dużo propozycji na raz, brak wyboru, choć przed wyborem przyjdzie nam stanąć. To tez taka mrzonka i nierealność. Za dużo szczęścia na raz?

9 kielichów to odpoczynek po pracy, radość, zabawa, spotkania towarzyski i miłość. Tak pan Borsuk znów się we mnie zakocha - ha, ha, ha. (Zaśmiała się królewna i poszła prać skarpetki)  W każdym razie radości powinno być dużo i super. As mieczy, który powtarza się z poprzedniego roku. Tu jest pewien podział - rozdział. Jakieś oddzielenie przeszłości od przyszłości. Sama karta jest smutna i zimna, choć mówi o intelekcie i nowych pomysłach lecz i tak one nie ucieszą.

Królowa kielichów jest jakby nie patrzeć kartą mówiącą o miłości, baa nawet o dużej miłości. Jako karta na uczucia, a w zasadzie na "poziom" uczuć jest kartą bardzo wysoką. (Wyżej stoi tylko król kielichów). No nie! Nie wierze miłość romantyczna, piękna i liryczna.. chyba niemożliwe.  Za stare małżeństwo jesteśmy by się kochać żarliwie z motylami.. Nie i już. Diabeł to przywiązanie do.. pieniądza w tym wypadku. Będą kusić kredytami, pożyczkami, a później nadmiarem będziemy "szastać". Musimy, ale to musimy włączyć myślenie by nie dać się omamić okazjami do popadania w długi. Sam w sobie Diabeł raczej biedny nie chodzi więc pieniądze zawsze jakieś przy nas będą.

Paź buław jest flirciarzem i lekkoduchem. Facetem lubiącym rozrywkę, zabawę, radość i śmiech. Jest też listonoszem przynoszącym wiadomości i "panem obrażalskim" - właśnie taki powinien być ten rok dla nas. Wesoły, ale z nutą "fochów" pełen wiadomości, plotek, komplementów. Rozrywka z nutą niepewności - dobry rok nas czeka. 10 monet - cóż chcieć więcej? Szczęśliwa rodzina, bo jest razem, dobro, własne korzenie i zasoby materialne. Może spadek, może dziedzictwo, może ciotka z Ameryki miliony zostawi. Na prawdę jeśli tylko karty się spełnią, to od kilku lat będziemy mieli serdeczny, ciepły, beztroski rok. I tego nam życzę, bo chyba z borsukiem na to zasługujemy - każde z osobna i wspólnie razem.

 

 

 

 

Pachnideł czar

algaria

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek nad składem waszych ulubionych pachnideł? To, że poszczególne zapachy w całej kompozycji mogą mieć konkretne znaczenie? Bo to, że zapach oddziałuje nie tylko na nasze zmysły ale i na samopoczucie to chyba każdy wie. Ale taka aromaterapia zaklęta w perfumach to mnie zaskoczyła. Może dlatego, że się nigdy nad tym nie zastanawiałam.

Właśnie zaczęłam czytać książkę włoskiej autorki Cristiny Caboni "Zapach perfum". Nie będę jej recenzować, bo to nie blog o czytelnictwie, aczkolwiek książka mi się podoba. Okładki są nasączone perfumami i  pachną, jeśli ktoś jest uczulony na zapach to ostrożnie z sięganiem po tę książkę. Spodobało mi się, że na końcu jest umieszczony "Słowniczek zapachów", który przybliża jak na nas działa, konkretny aromat Dlatego jedne perfumy mogą nam się podobać inne nie, jedne oddziałują na nas kojąco inne drażnią. Przytoczę tylko kilka aromatów i ich oddziaływanie.

 

Zapachy kwiatowe:

RUMIANEK - ZADOWOLENIE. to zapach spokoju, pomaga uporządkować myśli i zwalcza duchowy niepokój.

NAGIETEK - ODWAGA. Kwiat słońca, łagodzi ból i odświeża, dodaje otuchy i uwalnia od złych myśli.

JAŚMIN - ZMYSŁOWOŚĆ. Kwiat nocy, bardzo zmysłowy przywołuje na myśl-magiczny świat i zaciera granice miedzy nim a rzeczywistością.

IRYS -ZAUFANIE. Zmniejsza napięcie i przywraca duchy ufność.

LAWENDA - ZAPOBIEGA STRESOM. jej zapach uwodzi, odświeża i oczyszcza duszę, odpędza strach, zmęczenie i niepokój.

 

magnolka1                                                                                         Magnolia

 

MAGNOLIA - PRAWDA. Ma intensywny zapach, który rozjaśnia umysł, pomagając w poznaniu siebie, tajemnic, kłamstw i prawdziwej natury rzeczy.

NARCYZ - POŻĄDANIE. Niesamowicie zmysłowy i upajający zapach będący symbolem zmysłowej przyjemności i erotyzmu.

 

DSC_0129                                                                                     Róża

 

RÓŻA - MIŁOŚĆ. Jej  słodki i delikatny zapach jest trudny do wyekstrahowania. Symbolizuje miłość, uczucia i emocje, pomaga rozwijać inicjatywę i zdolności w dziedzinie sztuki.

FIOŁEK - ELEGANCJA I DYSKRECJA. To zapach niewinnej delikatnej kobiecości, który uspokaja i pokrzepia.

 

Zapachy owocowe, nasiona, zioła aromatyczne:

POMARAŃCZA - RADOŚĆ Doskonały na smutki

BAZYLIA - ZADOWOLENIE.Zapach świeży i korzenny, wzmacnia rozum i ducha, uwalniając serce od melancholii.

CYNAMON - UWODZENIE. ciężki, zmysłowy, kobiecy, korzenny i egzotyczny zapach, gorący i gwałtowny jak słońce w miejscu jego narodzin.

KARDAMON - URODA I WDZIĘK. Uwodzicielski , słodki aromat jest symbolem Erosa. Wzmacnia pierwiastek duchowy i pobudza chęć do dzielenia się.

CYTRYNA - ROZSĄDEK.Zapach symbolizujący rozum, tłumi przesadę i sprzyja refleksji, hamuje niestabilność emocjonalną i eliminuje ciężar trosk nękających duszę.

MAJERANEK - UKOJENIE BÓLU. Oferuje pocieszenie i osładza troski, oddala obawę przed samotnością, dodaje otuchy, łagodzi cierpienie po stracie ukochanej osoby.

MANDARYNKA- BEZTROSKA. Przypomina dzieciństwo. niesie ze sobą radość i zapewnia poczucie lekkości.

 

file.przyprawymietamieta1                                                                                      Mięta

 

MIĘTA - KREATYWNOŚĆ. Zbiera i porządkuje myśli, pobudza fantazję, tłumi arogancję i sprzyja korzystaniu ze zdrowego rozsądku.

ROZMARYN - OPIEKA. - To zapach morskiej rosy, który wzmacnia poczucie  bezpieczeństwa i dodaje otuchy, pobudza odwagę i silę duchową. Ułatwia przenikliwe i jasne postrzeganie problemów.

 

2a9cb2ed002a5589496a7781                                                                                        Wanilia

 

WANILIA - OCHRONA. - Daje wsparcie, zapewnia dobre samopoczucie, pomaga stawić czoło problemom, łagodzi napięcia.

 

Zapachy drzewne, żywiczne, z liści i kory drzew:

BRZOZA - DOBRE SAMOPOCZUCIE. uwalnia duszę i myśli od bolesnych wspomnień, sprzyja fizycznej i intelektualnej odnowie.

CEDR - REFLEKSJA. To jedna z najstarszych esencji pozyskiwanych z drzewa. Wzmacnia i chroni siłę ducha. Pomaga zachować trzeźwość umysłu, równowagę, poczucie właściwych proporcji. Wyostrza zmysł dogłębnej obserwacji.

 

balsamowiecmirra                                                                                               Mirra

 

MIRRA - PEWNOŚĆ SIEBIE. Reprezentuje związki między światem duchowym i materialnym. to siła, solidność, pewność.Zapach wyrażający stałość i czyste zamiary w sferze uczuć.

MECH Z KORY DĘBU - ŁAGODZI ROZCZAROWANIE. Zapach oznaczający stałość i siłę. Odpędza ciążące na duszy rozczarowania. Łagodzi tęsknotę za tym co powinno się stać, a jednak się nie zdarzyło 

PACZULA - TAJEMNICZOŚĆ. Zapach zmysłowy i egzotyczny, upajający zapach życia. Sprzyja podejmowaniu decyzji.

SOSNA - STANOWCZOŚĆ. Zapach balsamiczny i aromatyczny, dodaje odwagi i wary we własne możliwości.

 

Santalum_album_Chandan_in_Hyderabad_AP_W2_IMG_0023                                                                                      Sandałowiec

 

SANDAŁOWIEC - POKUSA. Potężny, upajający aromat, będący symbolem erotyzmu. Niezwykle złożony, wyostrza zmysły, otwiera bramy serca i dodaje sił uczuciom.

 

Zapachy pochodzenia zwierzęcego:

 

ambra_biaa                                                                                             Ambra

 

AMBRA - PIĘKNO. Słodki, uwodzicielski zapach najstarszych perfum, uwielbiany przez kobiety. przywodzi na myśl budzącą się kobiecość, elegancję, ciepło letniej nocy

WOSK PSZCZELI - DELIKATNOŚĆ. Przyjemny, gorący aromat wosku zachowuje siłę natury, kwiatów i pyłków, z których powstaje.

Ja już sprawdziłam skład swoich ulubionych perfum, a Wy?

 

 

W związku ze zmianami

algaria

1 września nastąpiła zmiana roku numerologicznego. Rok 2017 po zsumowaniu i skróceniu daje wibrację 1. Chcąc wiedzieć w jakim roku obecnie jesteśmy należy do swojej wibracji życia ( zsumowana i skrócona pełna data urodzenia) + właśnie 1. Np. moja wibracja życia to 4 więc właśnie weszłam w 5 rok numerologiczny. Dziś postanowiłam wyciągnąć Runę dla każdej wibracji, jako wróżbę na nadchodzący rok.

 

DSC_0155

 

Dla 1

Zaczynając 2 rok numerologiczny wchodzisz w czas oczekiwania na wyklarowanie się celów – pierwszych kroków stawianych w poprzednim roku. Tu nie dzieje się nic spektakularnego czy efektywnego. To czas stabilizowania się i relaksu po napięciach poprzedniego okresu.

CIERPLIWOŚĆ – OCZEKIWANIE

INGWAZ

"Runa czasu" - W ciągu tego roku powinieneś przede wszystkim skupić się na swoim wnętrzu, wyciszyć się i zwolnic tempo.  Skoncentruj się na teraźniejszości i przyszłości, a pożegnaj przeszłość. to będzie dobry czas na zbieranie sił i poczęcie nowego życia. Uważaj by nie stać się rozrzutnym, możesz zmarnować talent, stracić przyjaciół przez pochopne osądy. grozi ci też lenistwo i niecierpliwość. Runa ta może obudzić uśpione możliwości, w pracy zapowiada zmiany i wykonywanie nowych obowiązków, w miłości - związek trzymany w ukryciu.

Dla 2

 W 3 roku pojawiają się pierwsze rezultaty działań podjętych przez Ciebie w 1 Roku i ustabilizowanych w Roku 2. W tym Roku wszelkie nasze działania nie wymagają wielkiego wysiłku. Nie bardzo jeszcze jest się czym chwalić (to dopiero kiełki tego, co zostało zasiane w 1, ale już można dostrzec zapowiedź ewentualnego sukcesu, lub konieczność dokonania przez Ciebie koniecznych poprawek. Jeśli jesteś kobieta to jest to najlepszy rok dla Ciebie pod względem Twojej kobiecości - w 3 roku rozkwitniesz.

PRZYJEMNOŚĆ – SZCZĘŚCIE – BEZTROSKA

LAGUZ

Runa "zdrowia" -  Zaufaj intuicji, swoim własnym doznaniom, odczuciom, wsłuchaj się w wewnętrzny głos. Pokazuj siebie, wyjdź z cienia, uzewnętrznij zalety i umiejętności. Ten rok będzie rokiem przyjemności, ale takiej którą sam sobie dasz. Uważaj na spadek odporności i lęk przed nieznanym, a także z nadwrażliwością. W pracy czekają cię zmiany, próby i nauka na błędach, w finansach przypływ i odpływ gotówki, zdrowie w porządku choć zaleca się picie dużej ilości wody. W miłości runa Laguz przewiduje zmienne emocje.

Dla 3

 4 rok to czas próby – dzieło zainicjowane przez Ciebie w 1 Roku już teraz domaga się praktycznego wykorzystania. To swego rodzaju konfrontacja teoretycznych założeń i „spontanicznych natchnień” z realiami życia. Czas wytężonej, Twojej własnej pracy nad udoskonalaniem swego dzieła. Może pojawić się możliwość konieczności „walki” o uznanie Twoich własnych dokonań.

CIĘŻKA PRACA – OSIĄGANIE CELÓW

WUNJO

Runa "Zwiastun szczęścia" - ten rok życia w zgodzie z sobą, bez oceniania siebie ani innych. Mimo trudu roku "pracy" powinnaś zachować pogodę ducha. Doceń rzeczy wielkie i małe, ciesz się tym co jest, doceniaj teraźniejszość. Uważaj na przygnębienie i smutek, nie daj się ponieść melancholii, poczuciu niespełnienia i wyobcowania. W pracy czekają cię udane przedsięwzięcia i korzystne kontrakty, w finansach powodzenie, od ludzi powinna cię spotkać duża życzliwość, a w miłości obiecujący związek.

Dla 4

5 rok numerologiczny Uzależniony jest przede wszystkim od poprzedniego Roku – i jeśli został należycie wykorzystany, właśnie teraz pojawiają się pierwsze, znaczące sukcesy. W przeciwnym razie, niejedną „kwestię” w życiu należy rozpocząć od nowa. W tym Roku wymagane jest od nas podejmowanie ważnych i jednoznacznych decyzji, których skutki będą długofalowe. 

ZMIANY – ROZMAITOŚCI – NIESPODZIANKI

ALGIZ

Runa "Bezpieczeństwa" - Czas poszukać swojego azylu, gdzie będziesz mieć poczucie bezpieczeństwa i gdzie nabierać będziesz siłę. Najbliższy rok będzie czasem gdzie będziesz bronić swoich poglądów, nawet jeśli byś musiała walczyć. Atak może nastąpić z ukrycia i nadejść od strony żywiołu. Bądź przezorny i ostrożny. Chroń biednych i słabych, rośliny, zwierzęta i swoich najbliższych. W pracy zaufaj swojemu szefowi, w finansach bezpieczne transakcje, w zdrowiu czeka cię fachowa opieka a w miłości wierny partner.

Dla 5

 W 6 roku numerologicznym nasze dzieło, zaczyna już żyć swoim własnym życiem – teraz już bez naszego udziału. To, co robimy, stanie się w jakimś stopniu własnością publiczną. Jeśli wcześniej wszystko było w porządku – to najprzyjemniejszy moment w naszym życiu, gdy bez większego wysiłku z naszej strony, zbieramy pierwsze poważniejsze owoce naszego trudu. Tutaj rodzą się również zalążki pomysłów na następny cykl (kolejny 1 Rok Numerologiczny).


DOM – RODZINA

GEBO

Runa "Miłości" -  Czas by dawać z siebie jak najwięcej, a to ile dasz to tyle samo dostaniesz. Mało tego to co dasz to wróci do ciebie podwójnie, zatem uważaj na to co robisz i mówisz, bo nie zawsze to co dajemy od siebie jest dobre i cenne.  Wspieraj potrzebujących, kochaj bezinteresownie, doceń drugiego człowieka - miłość, przyjaźń. Uważaj, bo grozi ci samotność i rozstanie, zazdrość i frustracja.  Ostrożnie ze środkami zmieniającymi świadomość (narkotykami i alkoholem). W pracy sukces, w finansach czeka cię darowizna, kredyt w każdym razie korzyść materialna. W zdrowiu harmonijna praca organizmu, a w miłości trwały związek.

Dla 6

W 7 roku zaczynasz stawiać sobie pytania, zastanawiać się nad sensem dokonywanego przez Ciebie dzieła. Pojawia się konieczność nadania znaczeń wszystkiemu, co do tej pory robiliśmy. Jeżeli pojawią się nasze wątpliwości, co do efektów/sensu naszych działań, konieczna jest odbudowa poczucia naszej własnej wartości i dużo wyrozumiałości względem siebie.


NAUKA – MĄDROŚĆ – ROZWÓJ WEWNĘTRZNY

KENAZ

Runa "Twórczości" . Ten rok będzie rokiem nauki ale i danie z siebie i siebie jak najwięcej. To czas byś poszedł za swoja pasją, kierował się wewnętrznym impulsem. Powinieneś być oddany w przyjaźni, żarliwy w miłości i gorący w działaniu, ale uważaj na zdradę i przykre niespodzianki. Mogą zdarzyć ci się kryzysy w postaci niezdolności do działania i poddanie się. W pracy czeka cię rozkwit umiejętności, w finansach premia, w rodzinie - poczęcie nowego życia, a w miłości - erotyczne spełnienie.

Dla 7

 W 8 roku numerologicznym zaczynają się żniwa – okres największych sukcesów, jakie dzięki „dziełu” rozpoczętemu w 1 Roku możemy osiągnąć. Teraz uświadamiamy sobie naszą rzeczywistą siłę.


PIENIĄDZE – NAGRODY 

THURISAZ

Runa "Pokonania przeszkód" - Masz teraz czas by i uporać się z wszelakimi niepowodzeniami, przeszkodami i porządkowaniem życia. Będziesz miał odwagę, mobilizację by stawiać czoła wielkim wyzwaniom. pamietaj by nie odwlekać w czasie podjęcia decyzji tylko działać tu i teraz. Uważaj na wrogie nastawienie otoczenia wobec ciebie, na nielojalność i zdradę. Nie lękaj się zmian, bo każdy lęk będzie stwarzał wewnętrzne blokady. Ponieważ Thurizas ma bardzo silną energię zwłaszcza męską, należy uważać na jej działanie ochronne. W sprawach zawodowych możliwy awans, w finansach wyjście z kryzysu. Nie jest to niestety dobra runa dla kobiet, ona wspomaga mężczyzn.    

Dla 8

9 rok to czas rozstawania się ze „starym”, robienia miejsca nowemu – czy to sposób bycia, działania, związki międzyludzkie – wszystko, co nie przyda nam się już w życiu, co straciło już swą ważność i odegrało swoją własną w naszym świecie.


OCENA – „GENERALNE PORZĄDKI”

JERA

Runa "Nagrody" - Nie od razu te nagrody obiecane zdobędziesz. Potrzeba cierpliwości by zebrać to co się posieje. Musisz być cierpliwy i konsekwentny. Będzie to czas inwestowania w siebie, w naukę, miłość i pracę.Dawania innym tego co sam byś chciał otrzymać. Grozi ci niecierpliwość, rozczarowanie brakiem efektów i marnowaniem czasu. W pracy zasłużony awans, w finansach wypracowany dobrobyt, a w miłości dojrzałe uczucie.

Dla 9

1 rok to rok nowych możliwości, rozpoczynanie nowych przedsięwzięć, zawieranie nowych znajomości – ogólny zamęt (pozytywnie), tyle się tu dzieje. Nowe plany i pomysły. W tym czasie zawsze następuje zmiana, a przynajmniej realna możliwość jej dokonania.

ENERGIA – ENTUZJAZM – NOWE DZIAŁANIA 

MANNAZ

Runa "Człowieczeństwa" - Będzie to czas kiedy to będziesz poznawał siebie w połączeniu z innymi ludźmi. Powinieneś szanować swoje otoczenie, gdyż twoje życie i dobro będą zależeć od innych. Bądź bezinteresowny i pomagaj niezaradnym. Uważaj na to by nie zostać samemu, bo to jest rok budowania relacji z innymi. W zdrowiu powinieneś zadbać całościowo o siebie, w pracy czeka cię działanie na szeroką skalę, w finansach darowizna, a w miłości szacunek, wsparcie i wierność.

 

Małżeńskie potyczki

algaria

Przyszedł do mnie pewien pan z imieniem Archanielskim - Gabriel. Owy pan ma żonę równie biblijnego imienia - Sarę. Owe małżeństwo ma dziecię, domek i ulubione prace, dające dość dobry status życiowy i żyli by sobie długo i szczęśliwie, gdyby pani po urodzeniu dziecka nie przestawiła hierarchii. Mianowicie: tak często się zdarza iż kobieta po urodzeniu dziecka odstawia męża na drugi, a czasem trzeci plan. I tak też tu się stało z Gabrielem został odstawiony od wspólnego czasu wolnego, stołu i łożnicy (już prawie 4 lata) - pretekstem jest praca pana, która odbiera mu czas od rodziny i chrapanie. No.. bywa zwłaszcza uciążliwe chrapanie, ale ostatnio, pan zrobił pani dość drogi prezent, niby nic takiego, ale zakupił drogie AGD i nagle cud - chrapanie pani nie przeszkadza i drzwi do sypialni stanęły otworem.

Powiecie - głupi chłop powinien odejść - no chłop może i głupi i naiwny, ale on bardzo kocha dziecko i żonę w sumie też. Już raz mu się związek nie udał więc chce za wszelką cenę ratować rodzinę, którą ma teraz. Nie oceniajmy tego jaki jest Gabriel, to nie ma znaczenia dla wróżby.

On chciałby wiedzieć czy przychylność żony jest już na dłużej, czy coś się zmieni, czy  będzie jeszcze dobrze i jeszcze co na to wszystko żona?

Powinnam im zrobić jakiś partnerski, ale zrobię Celtycki od strony żony:

1 Ona - 5 buław

2 On - Księżyc

3 Jej myśli - król buław

4 Jej uczucia - Kapłanka

5 To jest między nimi, ale odchodzi - 4 mieczy

6 Najbliższa przyszłość- 10 mieczy

7 Jej intencje wobec niego - 7 mieczy

8 Otoczenie (wpływ na nią) - 4 kielichów

9 Obawy i nadzieje- rycerz mieczy

10 Przyszłość- 10 buław / rycerz buław, rycerz monet, paź kielichów/

 

DSC_0139

 

Myślałam, że będę miała dla Gabriela jakieś lepsze wiadomości, że ich małżeństwo się odbuduje, będzie dobrze. Niestety karty pokazały ciągłą walkę między małżonkami, ciosy i trudy. Pocieszające jest to, że są to ostatnie ciosy, łzy i ciężary. Jednak by cokolwiek zmieniło się w ich małżeństwie na lepsze potrzeba czasu i pracy - obojga. 

Sara jako 5 buław, ona ciągle o coś walczy, szarpie się, jakieś dziwne myśli jej się w głowie kłębią. Fakt Gabriel jest bardzo przystojny, brunet z nieziemsko niebieskimi oczami. Może Sara jest zazdrosna, może ta walka dotyczy udowodnienia na siłę racji w związku. Ona jest strasznie nerwowa i pobudzona, byle co w tej 5 buław wyprowadza ją z równowagi, a jak jest wyprowadzona to nie patrzy na słowa i gesty. On w Księżycu - naiwny, żyjący w świecie baśni i  mający swoje tajemnice. Nie, nie ma innej kobiety, ale przez postawę Sary i jej stosunek do niego nie może mówić jej o wszystkim - niestety. 

W myślach król buław - ogień, nerwy, pobudzenie, despotyzm i terroryzm, ale i zmęczenie. To on się jej jawi jako ten, który prowokuje, który "zaczyna", który jest iskrą zapalną wszelakich konfliktów. Ona ma dość przyjazne uczucia do niego. Kapłanka to ciepła, czuła osoba, opiekuńcza, przyjacielska. Czyli jednak Sara ma ciepłe uczucia do męża. Może nie ma tu wielkiej miłości, ale przyjaźń jest więc o co jej chodzi? Czemu takie smutne karty wyszły w rozkładzie? Skąd ta nerwowość u niej?

4 mieczy spokój i odsunięcie, które odchodzi, a na jego miejsce przyjdą ciosy, łzy, awantury, ból i wzajemne ranienie - 10 mieczy. Pocieszające jest to, że będą to ostatnie łzy, ostatnie awantury - ale po co to? Mimo dobrych uczuć w Kapłance intencje Sary wobec Gabriela nie są szczere - 7 mieczy, to knowanie, podstęp oszustwo, ale i próba jakiegoś porozumienia, rozmowy. Oby tylko im się udało usiąść i porozmawiać.

Rodzina w sumie stoi z boku - 4 kielichów - to też pewne odsunięcie. Dodam jeszcze, że 4  to osiągnięcie jakiejś pełni. Przypuszczam, że to na co rodzina miała wpływ, to co już na Sarę zadziałała i już więcej nic nie zrobi. Ich wpływy osiągnęły najwyższy poziom z możliwych. Obecnie otoczenie Sary jakby odsunęło się i nie wtrąca w sprawy tej rodziny. Rycerz mieczy jako obawy i nadzieje mówi, że Sara boi się rozpierduchy małżeńskiej. Głownie tego, że Gabriel odejdzie, nie wytrzyma i ucieknie. Z drugiej strony ona chciała, by to co się nagromadziło między nimi, te złe rzeczy poszły w niwecz, by mogli z mężem zacząć wszystko od początku. 

Przyszłość 10 buław - przeciążenie, zmęczenie i bezsilność. Za dużo będzie spraw do udźwignięcia. Przygniecenie problemami, które czas zrzucić. Z dołożenia wyszedł rycerz buław, rycerz monet i paź kielichów w tych kartach jest szansa dla tego małżeństwa, jeszcze między nimi może być dobrze, szczęście może wrócić, ale nie ma tak łatwo. Sara i Gabriel muszą rzeczywiście rozwalić to co złego nagromadzili i wziąć się do pracy nad związkiem, a  uczucia wrócą. Bez pracy jednak nie ma kołaczy. 

Koło się kręci

algaria

Jest taki rozkład bazujący na astrologii nazywa się 12 domów lub Koło astrologiczne. Obraz nieba w horoskopach jest przedstawiany w kształcie koła i to koło zostało podzielone na 12 części - domy. Każdy z domów odpowiada innej dziedzinie życia. W astrologii każdy dom ma przypisany znak zodiaku i planetę. Na podstawie tego podziału łącząc Tarota z astrologią, ktoś właśnie wymyślił rozkład, który opowie o poszczególnych dziedzinach życia. Głównie stosuje się go w przełomowych chwilach życia jak urodziny czy nowy rok.

Rozkład jest bardzo szczegółowy przez co bardzo trudny. Można dowiedzieć się o stanie zdrowia, rodzicach, rodzeństwie nawet teściach, zięciach i synowych itd. Jeśli już ktoś go opanuje  to praktycznie inne rozkłady ogólne nie będą mu potrzebne. Ostatnio w swoich zbiorach znalazłam zapomniana książeczkę Elli Seleny, w której go omawiała. Zaskoczyło mnie to, że jest tu opis rozkładu właśnie na bazie "Koła astrologicznego" - dla biznesu. I właśnie dziś przedstawię rozkład na firmę - 12 domów. Rozkład może służyć nowej formie, którą dopiero tworzymy, ale też do prześwietlenia tej, w której już pracujemy, lub staramy się o etat.

 

DSC_0126

 

1 Nazwa, wizerunek firmy - 4 monet

2 Jawna księgowość - Diabeł

3 Reklama - Moc

4 Miejsce, budynek - 7 buław

5 Szef firmy - Umiarkowanie

6 Narzędzia pracy, pracownicy - Mag

7 Wspólnicy, jawni wrogowie - as buław

8 Transakcje bankowe, kredyty - 7 mieczy (odwrócone)

9 Szkolenia, współpraca z zagranicą - król kielichów

10 Pozycja firmy na rynkuCesarz

11 Kontrahenci - 7 monet

12 Konkurencja, ukryci wrogowie - as monet

 

Prześwietliłam pewną. zagraniczną firmę X zajmującą się sprzedażą i produkcją części do samochodów. Nazwa firmy jak nazwa - nic specjalnego, mało tego zupełnie nic nie mówiąca o tym czym się firma zajmuje. Czyli sama nazwa od czapy, ale ponieważ firma dość długo już istnieje na rynku, to jest  kojarzona ze swoją branżą i w swojej branży.   4 monet to ukryta nazwa tzn nic nie mówiąca, ale mocna i stabilna. Wizerunek też już jest stabilny i trwały. Diabeł jak Diabeł oszust i tyle. W jawnej księgowości nie wszystkie dane odzwierciedlają rzeczywistość.

To, że nazwa firmy nic nie mówi, musiała być podparta silną reklamą, zwłaszcza wśród branży samochodowej - wszelakiego rodzaju warsztatów i usług branży motoryzacyjnej. Moc silne dążenie do celu, dobra jakość i walka z konkurencją. Do tego Moc daje reklamę, która się podoba i co najważniejsze przyniosła rezultat w postaci zwiększonych obrotów. Nakład na reklamę się zwrócił. 7 buław jako miejsce (budynek) chyba bardzo komuś z właścicieli zależało na tym by zakład powstał w tym konkretnym miejscu, gdzie się obecnie znajduje. Musiał bardzo powalczyć oto by właśnie tam, a nie gdzie indziej była siedziba firmy. Jako czas obecny 7 buław może mówić, że nadal w firmie toczy się walka o konkretny rozkład parku maszynowego na produkcji, rozkład pomieszczeń biurowych. Tam jeszcze nic nie jest na stałe w konkretnym miejscu, ale jednocześnie nie wpływa to na działalność firmy.

Szefów jest dwóch co pięknie pokazało Umiarkowanie, obaj są na równi ważni i obaj się uzupełniają. Fakt jeden jest ten łagodniejszy, a drugi surowszy, ale obaj sprawiedliwi. Mag jako pracownicy hmm Mag jest manipulatorem to on ma wszystkie atuty w ręku i to on wysyła Głupca w drogę. Jest dobrym menadżerem, a przede wszystkim ma wpływ na otoczenie, potrafi sprzedać towar jaki posiada (na karcie vice versa pokazany jest jako uliczny sprzedawca) Myślę, że pracownicy w tej firmie są bardzo ważni, to od nich przecież zależy rentowność firmy i chyba szefowie z tego sobie zdają sprawę. Uczciwa praca, to uczciwa praca. Pewnie, że Mag czasem blefuje i markuje pracę, ale nie nadużywa tego, czyli nie obija się za często i za mocno. Pracownicy są w tej firmie ważni.

Wspólników jest dwóch jak już napisałam przy Umiarkowaniu, zatem as buław może mówić o jawnych wrogach. Z pewnością takimi będą firmy konkurencyjne, choć podejrzewam, że firma może mieć również kreta wśród pracowników. Jest plan według, którego jawny wróg działa. Odwróciła mi się 7 mieczy, która w pozycji prostej mówi o nieuczciwościach, cwaniactwie i sprycie użytym by osiągnąć zamierzenia. Ponieważ ja odwrócone karty czytam jeśli już się zdarzą jako odwrotność podstawowego znaczenia,to przypuszczam, że jeśli były brane kredyty to tylko drogą legalną i uczciwą. Firma ma siedzibę za granicą więc nie przypuszczam by ktoś się ośmielił startować z czymś nielegalnym, albo bank dał pożyczkę na podstawie lewych papierów.

Firma współpracuje z zagranicą, jej produkty sprzedawane są na cały świat. Choć król kielichów siedzi zmęczony, to sądzę, że rynki zagraniczne podbił, a teraz odpoczywa. Król kielichów to dobry opiekun i mentor więc o współpracę zagraniczną tej firmy jestem spokojna. Cesarz jest stabilny i mocny - pozycja firmy jest niezachwiana i solidna. Nie ma co tu się rozpisywać. Moc, siła i panowanie na rynku, ukorzenienie marki i stabilność.

7 monet jako kontrahenci. Tu mi się jakoś skojarzyło opóźnienie z wypłatą pieniędzy, mało tego żadnego wpływu na działanie firmy X żadna inna "fabryka" nie ma. 7 monet niby jest dobrą kartą, ale to opóźnienie w realizacjach, brak wpływu i problemy z uzyskaniem należnych pieniędzy. Czyli tak jakby kontrahenci nie do końca byli zadowoleni ze współpracy z firmą X, ale jak już się doczekają wypłat to wszystko jest w porządku.

Ukryci wrogowie jawią się pod kartą asa monet - jaka to ładna karta. Konkurencja to wiadomo jest, była i będzie. Przy pozycji firmy w Cesarzu to niewiele zrobi, ale ukryci wrogowie? Jawni też wyszli w asie tylko asie buław, tu jest as monet, czyli albo jest ich mało, albo dopiero planują zmasowany i większy atak, albo ci ukryci wrogowie nic więcej poza szpiegowaniem nie są w stanie zrobić, a tym bardziej zaszkodzić firmie. As monet jest karta bramą i mówi weź sprawy w swoje ręce i działaj, przejdź przez bramę i zacznij realizować swoje sprawy - wyższość materii nad sprawami ducha. Myślę, że ukryci wrogowie chcą zysku ze swojego działania, a że to dopiero asy to może i na marzeniach się skończyć.

Tak patrząc ogólnie to firma X jest dobrą, stabilną firmą o dobrej renomie na rynku i pracy i płacy, tylko z kontrahentami nie zawsze gra dobrze, tak jak z rozliczeniami księgowymi. Jej mocna i pewna pozycja sprawia, że żadni wrogowie, ani ukryci, ani jawni nie są w stanie jej zaszkodzić. Przez najbliższy czas firma będzie działać tak jak należy - jest mocna i dająca zysk (zwłaszcza swoim szefom).

 

© Sylwia - tarot i nie tylko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci