Menu

Sylwia - tarot i nie tylko

Ciepło, miło i przytulnie. Informacje o kartach, własne doświadczenia z Tarotem, Runami, kartami Lenormand - rady i porady każdy znajdzie coś dla siebie - zapraszam

Na Nowy Rok

algaria

Postanowiłam odkurzyć karty "Mistyczny Kipper" i wyciągnąć na rok 2019 dla każdej wibracji po karcie na najważniejszą dziedzinę. Zobaczmy zatem co Nowy Rok przyniesie.

 synergie_kipper1

 

Dla 1

Ogólna aura - Sąd - Szykuje się rok bardzo urzędniczy, prawniczy, a nawet ze sprawą sądową, adwokatami czy notariuszami. Nie ominie Was wizyta w urzędach i bieganina po budynkach "użyteczności publicznej". Będziecie mieli dużo decyzji do podejmowania, dużo spraw pod rozwagę. Bardzo możliwe, że będziecie musieli w swoim życiu osiągnąć harmonię i równowagę, bo za duży chaos jest wokół Was.

Miłość - Zamożna panna - jeśli jesteś samotnym mężczyzną to w Twoim życiu może się pojawić jakaś kandydatka do stworzenia fajnego związku, jeśli jesteś zajętym mężczyzną - to uważaj na kusicielki ;), a jeśli jesteś kobietą - to pojawi się albo kochanka, albo konkurentka. 

Praca - Więzienie -  to stabilizacja zawodowa, stałość i pewność, ale i poczucie utknięcia, bez możliwości awansu czy rozwoju. 

Finanse - Smutna wiadomość - z finansami też nie najlepiej. Może przyjdzie powiadomienie o nagłej spłacie zobowiązań, albo nie przyznają pożyczki. Nie ma tu zapaści i strasznej biedy, ale jakieś smutne wiadomości dotyczące finansów będą nieuniknione.

 

Dla 2

Ogólna aura - Ponure myśli - ta karta radzi by dobrze sprawdzić to co planujemy, wszelkie zamiary (podpisanie nowych umów, dokumenty itp) Wszystko to co będzie dla was ważne w 2019 roku, co wiąże się z jakimkolwiek ryzykiem czy możliwością straty - np pieniędzy to wszystko musicie dokładnie sprawdzić, skontrolować, przeanalizować, a nawet skonsultować np z prawnikiem, po to by uniknąć niepowodzenia, strat i nie mieć do siebie pretensji. Owszem ta karta ma smutną wymowę, ale ona ostrzega przed popełnieniem błędów, mówi by się nie spieszyć, by dać sobie czas, by nie działać w emocjach i na szybko. Rok może być dobry jeśli zwolnisz i dwa razy przemyślisz za nim podejmiesz ostateczne decyzje.

Miłość - Pokój stołowy - To jest karta stateczna - w niej nie ma uczuć i emocji, bardziej jest tu urządzanie nowego gniazdka, miłosnej siedziby. Może już wspólnie zamieszkacie, może weźmiecie ślub. W tej karcie nie ma nowej miłości (no chyba, że do kanapy, dywanu czy lampy ;)), nie ma nowych związków - dbamy o to co już mamy, a jeśli nic nie macie to też wam będzie dobrze.

Praca - Zamożny dobrodziej - dobry prezes, szef, przełożony, dobry czas zwłaszcza dla finansistów, bankierów, maklerów. Jest to karta własnych firm i biznesów, które dadzą poczucie stabilizacji i rozwoju. Także to będzie dobry czas dla przedsiębiorców. Dla tych co na etacie 2019 rok to rok dobrych pomysłów, współpracy i ogólnie dobrej pracy.

Finanse- Otrzymanie podarunku - premia finansowa gwarantowana, docenienie finansowe, fajny spokojny rok jeśli chodzi o finanse.

 

Dla 3

Ogólna aura - Zdobycie zaszczytów -  motto tej karty brzmi "Właśnie osiągnąłeś cel swych starań, wreszcie otrzymasz to co ci się należy" - niby bardzo pozytywne przesłanie ale... uważaj o czym marzysz bo może ci się to spełnić, nie zawsze chcemy dobrego, czasem naszym celem jest zemsta i krzywda innych - zatem dobrze zastanów się czego chcesz i czy warto. 

Ta karta mówi o tym, że czas na działanie, które może dać ci awans, podwyżkę, sukces, w niej są zdane egzaminy, nauka, kształcenie. Rok 2019 będzie bardzo dobrym czasem by podnieść kwalifikacje, rozwinąć się, zainwestować w siebie - to co zrobimy dla siebie w przyszłości da nam dobre plony, zaszczyty i finansowe korzyści. To będzie dość hmm ciężki czas, bo dużo będzie się działo zwłaszcza zawodowo i to może zmęczyć, ale warto będzie się potrudzić.

Miłość - Osoba główna (kobieca) - I znów coś dla panów - kobieta życia, najważniejsza kobieta, do której każda inna będzie porównywana.  Kobieta, która zostawi ślad w życiu mężczyzny -może być przyszła żona lub kochanka - kobieta marzeń. Dla kobiet rywalka, lub odnalezienie się w miłości do dziecka czy do matki. Miłość dojrzała, pewna, mocna.

Praca - Praca/Zajęcia - Ta karta sama w sobie już jest pracą - czyli osoby bezrobotne z pewnością pracę znajdą. Osoby pracujące, pracy nie stracą i choć może być ciężko to satysfakcja z osiągniętych efektów będzie zaskakująca. 

Finanse - Zamożna panna - "zamożność" mówi o dobrych, a nawet bardzo dobrych finansach. Bezpieczeństwo finansowe i wystarczająca ilość pieniędzy. W tej karcie jest gromadzenie dóbr, cennych przedmiotów i inwestowanie w sztukę. Rok 2019 to czas kiedy wszystko się uda.

Dla 4

Ogólna aura - Wysoka wygrana - Karta zachęca do gry w lotto, lub na loterii, i niby mówi o wygranej, ale jednocześnie przestrzega przed hazardem, przed nałogiem i stratami. Zaleca rozwagę jeśli chodzi o gry losowe. Ogólnie karta mówi o sukcesie i o tym, że wszystko przyjdzie zaskakująco łatwo. jest to o tyle dobre, że daje perspektywę pozytywnego załatwienia trudnych spraw, wygranej w konkurencji ot choćby startując do nowej pracy, czy po wyższe stanowisko. Twój talent i siła będą źródłem sukcesów. Nie szykuj się jednak na same prezenty i profity - czyjś uśmiech, podziękowanie, miłe słowo to też są wysokie wygrane.

Miłość - Oczekiwanie - zastój. Dla tych co w związkach - stabilizacja, nuda, rutyna. Dla tych co czekają na miłość  początek roku 2019 niczego nowego nie przyniesie. Podobno taki marazm ma trwać tylko przez 3 miesiące. Miłość przyjdzie z opóźnieniem i na to nie będziesz miał wpływu, ale zaufaj, bo to co się tobie należy to dostaniesz - cierpliwości.

Praca- Łaskawy pan - Szef, opiekun, przełożony - życzliwy - ktoś wspierający i pomocny i to od niego będzie zależała twoja przyszłość zawodowa. To autorytet na którym można polegać.Możesz osiągnąć sukces zawodowy, jeśli zastosujesz się do porad. Nie bój się zwrócić po pomoc do kogoś kto zna się na twoim problemie, w ten sposób łatwiej ominiesz przeszkody.

Finanse - Osoba fałszywa - Karta mówi by dobrze przemyśleć każdą decyzję, ktoś może nie być w porządku do ciebie, możesz się kimś rozczarować. W finansach dostaniesz mniej niż się spodziewałeś, nie ufaj ludziom ze swojego otoczenia - zwłaszcza jeśli chodzi o branie pożyczek, lub inwestowanie. Karta ta też mówi o złudzeniu, które prysło i ukazaniu nagiej prawdy. 

 

Dla 5

Ogólna aura - Jego myśli - wszystko będzie się kręciło wokół "myśli" - plany, rozmyślania, skryte myśli i niekontrolowane myśli. Burza mózgu, zamęt w głowie, bujanie w obłokach i "niebieskie migdały". Nic pewnego i stałego - wszystko ulotnie i nietrwałe, brak konkretów - wszystko w sferze planów i pomysłów. Owszem jest to dobre jeśli chodzi o podejmowanie ważnych decyzji - taka analiza i synteza - rozkładanie na części każdej sprawy, ale takie "uduchowienie" i nierealność w życiu codziennym może być kłopotliwe. Rok 2019 będzie dobrym czasem na podjęcie nauki, samokształcenie i zadbanie o swój rozwój. Uwaga na straty finansowe, spowodowane swoją naiwnością i wykorzystaniem przez innych - zwłaszcza, że  karta finansów to "kradzież"

Miłość - Zamożna panna - Tak jak już pisałam ta karta mówi o kobiecie, kochance, przyjaciółce i mile spędzonym z nią czasie. Uwaga na sceny zazdrości i złośliwość ze strony młodej (do 40) kobiety. Dla mężatek to konkurencja do serca partnera. 

Praca - Dobry list - Karta bardzo pozytywna, mówiąca o informacjach - np o propozycji dobrej pracy, o poleceniu na dane stanowisko itp. Do tego wszystko zostanie udokumentowane, spisane i podpisane - zatem każda czy to umowa o pracę, czy obiecane profity będą udokumentowane.

Finanse - Kradzież. - Ta karta nie tyle mówi o złodzieju, co o stracie (kiedyś pokazała mi chorobę - utratę zdrowia). Uwaga na ludzi chcących cię wykorzystać. Karta mówi, że coś (finanse) mogą ci się zawieruszyć, schować, zginąć, możesz też zostać wplątany w jakąś aferę finansową - na szczęście wszystko powinno się dla ciebie skończyć pozytywnie jednak niesmak pozostanie. Także uważaj na swoje finanse, a zwłaszcza na pieniądze (przedmioty) "służbowe".   

 

Dla 6

Ogólna aura - Nieoczekiwane pieniądze - bardzo radosny czas, nie tylko dlatego, że spłyną na was bogactwa, bo to też pokonanie przeszkód, sprawy i problemy powinny się dobrze zakończyć, jakoś tak będzie wam wszystko łatwo szło zwłaszcza w sprawach bankowych, biznesowych i urzędowych. A ponad to jak sama nazwa karty mówi o nieoczekiwanych pieniądzach - zwrocie długu, znalezieniu większej gotówki, jakiejś niezapowiedzianej premii, krótko - czekają was jakieś pieniądze ekstra w dodatku zupełnie niespodziewane.

Miłość - Zamożny dobrodziej - Dla pań - pan, starszy, dojrzały na stanowisku i dobrze sytuowany materialnie - partner, kochanek hojny i z gestem. Dla panów rywal, lub też partner.

Praca - Jego myśli - raczej brak awansu, tu nie ma nic konkretnego, tu są plany, zamysły, zamiary - a od pomysłu do jego realizacji bardzo długa droga. Rok 2019 będzie dla was rokiem nauki, kształcenia i pogłębiania wiedzy, a o zmianach pracy, czy wejściu na wyższe stanowisko możecie sobie tylko pomarzyć.  

Finanse - Dobry list - Ta karta radzi by zrobić porządek w dokumentach, papierach, na nuż odkryjecie, że należy się wam jakaś wypłata gotówki. Ta karta generalnie jest pozytywna, dotyczy wiadomości zwłaszcza przesłanych drogą papierową, umów, zawiadomień. Zatem możecie się spodziewać korespondencji finansowej (pozytywnej) do tego jeszcze wszelkie podwyżki pensji również będą legalne, a nie pod stołem.

 

Dla 7

Ogólna aura - Osoba fałszywa - tak karta każe wszystkie decyzje podejmować bez pośpiechu, kierując się rozsądkiem nie emocjami. Każdy zamysł należy dobrze przeanalizować, ale też nie należy ufać ludziom ze swojego otoczenia. Nie każdy przyjaciel może okazać się serdeczny. To nie będzie dobry rok na inwestycje.

Miłość - Zdobycie zaszczytów - Karta zdobyczy, nowych związków, nowych doznań - nawet w starych układach, małżeństwach czy parach. Będzie fajnie, serdecznie, przyjaźnie. I nie jeden z was wzniesie się na wyżyny uczuć, a może zdobędzie tego/tą, która do tej pory była/był poza waszym zasięgiem.

Praca - Przypadek zgonu - ta karta znaczeniowo przypomina kartę Śmierci z Tarota. Coś musi się skończyć, aby mogło narodzić się nowe. Ta karta daje wskazówkę, że tak dalej być nie może - szykujcie się na uświadomienie sobie, że może w danej pracy jest wam źle, albo może marzyliście by założyć własny biznes. To będzie czas zmian, ale i refleksji, melancholii, czasem smutku i żalu - nad swoim życiem zawodowym.

Finanse - Otrzymanie podarunku - Jest to karta między innymi ciąży, dziecka więc może wasze finanse będą krążyły wokół dzieci i wydatków na nie. Karta radosna i niekiedy mówiąca o zbliżającym się bogactwie (oczywiście nie dla wszystkich ale kto wie na kogo "bęc") Każdemu za to finansowo będzie się powodzić i na realizację marzeń powinno starczyć.

 

Dla 8

Ogólna aura - Smutna wiadomość - To będzie ogólnie trudny rok, musicie uważać zwłaszcza na zdrowie zwłaszcza emocjonalne - łzy, smutek płacz mogą wam częściej towarzyszyć niż innym wibracjom. Uwaga na konflikty, trudności i nieprzyjemności. Ta karta sugeruje aby czasem odpuścić, nie brnąć dalej, nie robić nic na siłę i wbrew rozsądkowi. 

Miłość- Zdobycie zaszczytów - Tak jak już pisałam czekają was nowe związki, nowe odczucia, nowe uczucia. Może uda wam się zdobyć kogoś o kim do tej pory tylko marzyliście. W miłości odniesiecie sukces.

Praca - Nadzieja/Rozległa woda - rozczarowania i zbyt wysokie oczekiwania, marzenia pozostaną marzeniami, jedynie mając swoją firmę możecie mieć udane interesy. 

Finanse - Zmiana - szykują się wam nieuniknione zmiany w finansach. Ta karta głównie dotyczy wszystkiego co jest związane z mieszkaniem, przeprowadzką. Może weźmiecie korzystny kredyt, by wreszcie pójść na swoje, albo chociaż wyremontujesz miejsce w którym dotychczas mieszkasz. Ta karta mówi również o kupnie samochodu lub motocykla - zatem wasze finanse w 2019 roku będą bardzo dobre. 

Dla 9

Ogólna aura - Osoba z sądownictwa - karta ostrzega przed  kłamstwami, machlojkami, oszustwami i niesprawiedliwością - wszystko co będzie niezgodne z prawem może wyjść na jaw, może zostać użyte przeciw wam. Dlatego warto w 2019 roku działać legalnie, mieć wszystko udokumentowane. Uwaga na policje na drogach, egzaminatorów, "rekruterów" i inne decyzyjne osoby, zwłaszcza te stojące na straży prawa. Możecie być pod czyjąś presją, uwaga również na spory i kłótnie. Będzie to rok, w którym możecie walczyć w obronie swoich praw. 

Miłość - Małe dziecko - bolesne zakończenia, ale i nowe początki. Nowe znajomości, nowe miłości - bardzo pozytywne i z możliwością stworzenia stałego i stabilnego związku w przyszłości.W tej karcie jest nie tylko miłość do partnera, ale i do zwierzęcia - może przygarniecie psa lub kota ze schroniska i dzięki temu zyskacie wielką miłość.

Praca - Ponure myśli - karta przestrzega przed popełnieniem błędu dlatego albo należy odczekać, albo dokładnie przejrzeć umowę, dokument, a nawet skonsultować się z kimś jeszcze (choćby z prawnikiem).  Nie będzie to niestety wesoły czas w pracy, możesz zostać oszukany. Pozytywna stroną tej karty jest to, że wyjście z trudnej sytuacji cię mile zaskoczy.

Finanse - Podróż - płynność finansowa, dobre dochody zwłaszcza z handlu, turystyki, kontaktów z zagranicą. Z pewnością nie zabraknie wam pieniędzy na wycieczki i urlop - a odpoczynek przecież jest bardzo ważny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Życzenia

algaria

gfMyCYomAFKEDU_stroikzszyszek664x0nocrop

 

 

Spokojnych radosnych Świąt, spędzonych w ciepłej atmosferze z przyjaznymi ludźmi, wśród kolęd i  zapachu świerku, spokoju i uśmiechu, bez kłopotów - wyciszenia i zwolnienia tempa, odpoczynku. Ponad to życzę Wam miłości, pieniędzy, zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności. Niech spełnią się Wasze marzenia. 

Urodziny

algaria

 RFO1400X919Pavlovae48021018f7c40e2a82d44abc5afb4f101400x919

 

I znów nadeszły moje urodziny, jak co roku im bliżej tego dnia tym mam mniejszą ochotę na poznanie kart jakie będą mi towarzyszyły przez najbliższy rok. Podobnie mam ze świętami Bożego Narodzenia im do nich bliżej tym szybciej mam ochotę uciekać, jednak od "przeznaczenia' nie ucieknę i rzucę kartami - zobaczymy co mi Tarot sprezentuje.

 

1 Ogólna prognoza na rok - Koło - Ciekawy rok w energii losu, fartu, szczęścia. Bardzo zmienny choć reszta kart w rozkładzie raczej spokojna, to jednak tu zawirowania i co się polepszy to się popieprzy, co na górze będzie na dole. Koło Fortuny jest jedną z lepszych kart w talii. Idą zmiany, nagłe i gwałtowne i jakoś tak to koło kojarzy mi się z kołem puszczonym z górki, które się toczy i nabiera rozpędu i ten rok może być taki rozpędzony. Wiele spraw się wydarzy co zmienią bieg wydarzeń, pojawią się szanse do wykorzystania i okazje życiowe. Myślałam, że troszkę zwolnię, ale widzę, że nie - rany Julek będzie się działo, oj będzie;)

2 Energie które odchodzą - Papież - że niby teraz odchodzi spokój? Matulu jedyna, przecież ja momentami nie miałam czasu gęby kremem posmarować ani oleju wetrzeć w kudły, stale coś, stale byłam w niedoczasie i że niby to spokojny Papież pokazał - to co będzie się działo teraz?. Odejdą moje zasady moralne, odejdą moje autorytety? No cóż - coś musi odejść, by zrobić miejsce nowemu.

3 Cele które udało Ci się osiągnąć - 9 monet - Sława, bogactwo, spełnienie - ha, ha, ha. Nie udało mi się załatwić remontu w pracy, nie zdobyłam fortuny... Ale też nie mam długów, jestem otwarta na innych i ich problemy, umiem cieszyć się z małych rzeczy i tylko mnie kochaj. ;) 

4 Sprawy które przechodzą - 8 buław - zamieszanie i zrywy, działanie, natłok spraw, zdarzeń, działań. Kurcze ja jestem w 7 roku numerologicznym i od teraz w 7 osobistym, powinnam się rozwijać duchowo, zwolnić, szkolić i mieć stany depresyjne, a tu w takim galopie to nawet nie będę miała czasu sobie popłakać w kącie - co za pech.

5 Gdzie jesteś dziś - as buław - pełna energii, pełna pomysłów, pełna działań

6 Nowe energie które się pojawią - 7 mieczy - karta cwaniactwa i manipulacji, czasem kłamstwa, sprytu. Ale to też jest chwytanie nadarzających się okazji. Lawirowanie na krawędzi prawa, kłamanie w dobrej wierze, Mogą się pojawić przy mnie osoby fałszywe, chytre, chcące mojej porażki. Takie osoby przy sobie mam i wiem które to, ale jeszcze jakieś nowe się pojawią? 

7 Trudności z którymi się zmierzysz - as mieczy - Karta odcięcia od przeszłości, nieumiejętność rozdzielenia tego co było, od tego co będzie. As mieczy jest też kartą nauki, intelektu, rozsądku i nowych pomysłów. Umiejętność krytycznego spojrzenia na sprawy, chłodny osąd. Czyżbym też miała trudności z rozsądkiem? Zaszaleję? Tylko w czym? 

8 Cele które możesz osiągnąć - paź buław - to jest flirtowanie, zabawa, uśmiech, brak rozsądku (patrz punkt wyżej). Może to być też praca z dziećmi czyli kontynuacja tego co zaczęłam rok temu. Karta ta też oznacza listy, smssy, wiadomości. Sprawy zawodowe mogą t przybrać pozytywną formę. No i wreszcie paź buław to chłopak, młody (ha, ha, ha) i więcej nie napiszę.

9 Twój stan psychiczny - król monet - będę zmęczona, sterana, ale król monet jest silny, choć miewa starcze dolegliwości - czyżbym zaczęła zapominać? 

10 Zdrowie10 buław - przede wszystkim bóle kręgosłupa, przeciążenia, dźwiganie (no nieeee, czyżbym musiała pakować prawie 8 t książek)?

11 Miłość - 7 kielichów - Nie będę mogła się zdecydować, kogo wybrać ;) Miłość romantyczna, nierealna z głową w chmurach, marzycielstwo. I znów sobie pomarzę o rycerzu, księciu i kim tam jeszcze co to mnie będzie czule kochał, pożądał i na rękach nosił - bo w sumie co mi innego zostało ;) Aaaa i  będę idealizować męża.

12 Przyjaciele - 3 buław - Jest nas 3 i wystarczy :)

13 Finanse - 4 buław - stabilizacja i finanse kręcą się wokół domu. w dodatku ta karta mówi o pozytywnym rezultacie działań, czyli będą zyski, powinien pojawić się wyczekiwany sukces - w pracy też, nawet awans lub nowa propozycję. W tej karcie jest powodzenie finansowe, który będę chciała uczcić. O awansach nie mówię, ale najważniejsza jest stabilizacja materialna. :) Wychodzi z tej karty, że będę sławna i bogata :P

14 Praca - as monet - tu jest nowa propozycja, która może mnie spotkać, ktoś mi poda rękę, ale i tak będę musiała wziąć sprawy i życie zawodowe w swoje ręce i iść do przodu. Jest to kolejna pozytywna karta, która mówi o wspaniałych widokach na przyszłość. To karta brama, która daje stabilizację i podnosi wartości materialne, konkretne działania i mocne stąpanie po ziemi stawia nad uczucia i pożądanie. W asie monet jest ryzyko, które będzie się opłacało jeśli odpowiednio pokieruję sytuacją.  

15 Niespodzianki - 3 mieczy - zimna, nieprzyjemna karta - po tylu fajnych i ciepłych. Na tej karcie pada deszcz, jest mokro i smutno. To ból, łzy i strata, ale i kierowanie się rozsądkiem - mimo, że w asie mieczy wyszło mi, że właśnie z rozsądkiem będę mieć kłopot - tu w niespodziance mam konkretne, zimne działanie i kalkulację. Jak niespodzianką może być rozczarowanie i ból serca? Niespodzianki w urodzinowym powinny być serdeczne i miłe O! Jako pozytywną stronę tej karty znalazłam: karta dobra na  dokształcanie się, a także przekazywanie posiadanej wiedzy. 

16 Urodzinowy dar od wszechświata - 8 mieczy - strach przed nieznanym i nowym, lęk, bojaźń i brak odwagi. 8 mieczy to karta brama, mówiąca o dojściu do jakiegoś końca, to uwiązanie i przywiązanie i jeśli tylko będziemy chcieli to możemy zmienić swoje życie, tylko muszę zacząć działać i podjąć ryzyko. Dojdę dokąd chcę tylko muszę się ruszyć.

 

Podsumowując, nie ma w rozkładzie negatywnych kart, nie będzie zapaści i biedy, ale będzie zamęt i natłok wydarzeń, zdarzeń, wiadomości, informacji, znowu mało czasu, a mnóstwo działań. Zastanawiają mnie karty awansu lub innej lepszej propozycji pracy. Smuci mnie 3 mieczy i to jeszcze jako niespodzianka, as mieczy jako przeszkoda - czyżby stare rany się otworzyły? Dobrze, że nie ma Księżyca z mieczami sobie poradzę, a do 8 mieczy dołożyłam Eremitę i rycerz buław - czyżbym jeśli się odważę i pójdę swoją inna drogą to pognam i zmienię swoje życie? Już samo Koło mówi o zmianach jakie mnie czekają  i teraz bać się czy cieszyć?... a niech będzie co Los da.

 Wyciągnęłam sobie jeszcze runę na rok

Thurisaz -  oznacza dla nas bezpieczeństwo finansowe oraz pozytywne zmiany zarówno w finansach, uczuciach, czy w pracy lub nauce. Daje odwagę i uwalnia od lęku, dodaje siły i energii, aby pokonać wszystkie trudności lub przeciwności losu. Nie odwlekajmy więc naszych planów, ale energicznie zabierzmy się do działania. Przezwyciężenie nieżyczliwych czy wręcz wrogich wpływów

 

 

Status związku:to skomplikowane

algaria

 

ciastko_trzy_serca0

Przyszła do mnie klientka, która niedawno dowiedziała się o zdradzie męża, a w zasadzie, że on zakochał się z wzajemnością. Chciałaby wiedzieć jakie są relacje emocjonalne w swoim związku i związku męża z tą drugą kobietą. Użyłam do tego rozkładu partnerskiego, ale tylko na relacją męża z żona i męża z "oną".   Zastanawiałam się czy nie zrobić "wzajemnego" rozkładu dla nowej pary, ale wyciągnęłam tylko karty wybiórczo jeśli chodzi o tą drugą panią. Dodam jeszcze, że karty dla poszczególnego związku ciągnęłam osobno więc mogą się powtarzać.

Żona/On/Ona

 

1 karta wspólna - 5 monet - Siła

2 wzajemne uczucia - król monet - paź mieczy/Koło

3 wzajemne wyobrażenie o relacji - królowa monet - królowa buław

4 Odczucia skrywane wobec siebie - Moc - Zawieszony/Słońce

5 Zachowanie wobec siebie - 3 mieczy- Diabeł

6 Jak się widzą w relacji - rycerz buław - 10 monet

7 Wzajemne oczekiwania - 4 mieczy - Papież/9 monet

8,9,10 przyszłość relacji - 8 kielichów Wieża Świat - rycerz buław król kielichów Sprawiedliwość/Księżyc

 

Oczywiście, że obecnie w małżeństwie nie dzieje się najlepiej w końcu to jest jakiś kryzys i dlatego karty po stronie mąż/żona nie są najcieplejsze, choć sądziłam, że i tak będą gorsze. 5 monet to karta chłodu emocjonalnego, nawet bym powiedziała dziwnego spokoju - wychłodzenie emocji, choć i zdarzają się (zapewne) momenty jakiegoś żebractwa uczuciowego, ale ta karta mówi o przyjaźni, wsparciu. Czyli, że co - że można się lubić choć się nie kochać? Widocznie tak. W nowym związku wrze - Siła to emocje na najwyższych obrotach, to wyznaczenie celu i za wszelką cenę do niego dążenie - w tym związku jest power - tylko, że ja nie przepadam za kartą Mocy, bo ona pokazuje mi drogę po trupach, zdobywam, a to że niszczę to już mnie nie obchodzi. Ujarzmiam lwa, a to, że zabieram mu wolność - to nie jest istotne. To, że robię to wbrew naturze i jemu - to co mnie to - ważne, że ja mam to co chcę. Owszem w tej karcie jest magnetyzm i erotyzm, ale ja zawsze mam wrażenie, że jest to fun tylko na chwilę, choć konsekwencję tego są na lata. 

Jakie są uczucia męża do żony w królu monet - z pewnością nie ma tu motyli w brzuchu i erotycznych podniet, ale jest opieka, stabilizacja, stałość i pewność. Król monet może wskazywać na uczucia jakim się darzą małżonkowie z dość długim stażem, jest szacunek (tak, tak - zaraz się podniosą głosy, że jak mąż może szanować żonę przyprawiając jej rogi - może choćby uczciwą informacją o swoich zamiarach - nie ukrywał tego latami prowadząc podwójne życie w ukryciu), sympatia i zrozumienie. 

Pan do Pani w paziu mieczy - no kurcze, gdzie tu chemia i drżenie serca? Raczej poszukiwanie tego co może nie dostawał w małżeństwie, a skoro paź to młodzieniec, to może to druga młodość, a może mąż zaczyna dostrzegać, że nowy związek jest bardziej skomplikowany niż sądził i zaczynają go dopadać wątpliwości, a może erotyzm wziął kiedyś górę, a teraz przychodzi rozsądek, Paź mieczy nie mówi o wzniosłych i romantycznych uczuciach i nie jest to karta miłości, a nawet zakochania - no coś dziwnego... Natomiast nowa pani ma do pana ambiwalentne uczucia co pokazało Koło - raz kocha, a raz nie, za coś go lubi, a za coś nie. No sytuacja też jest skomplikowana i wcale się nie dziwię, że raz pani ma uniesienia emocjonalne, a raz przychodzą na nią refleksje i opamiętanie. Jedyne co mogę powiedzieć to, że najprawdopodobniej ten romans dla pani był przeznaczony - nie wiem tylko po co - ona ma jakaś lekcję do odrobienia tym nowym związkiem. Ten romans musiał być, musiał się stać, by pani coś zrozumiała, przerobiła i przepracowała.

Wzajemne wyobrażenie o relacji w małżeństwie  - królowa monet - pan uważa, że żona jest dobrą matką, dobra partnerką i on to docenia, choć według niego żona mogłaby być jeszcze lepsza gdyby się postarała. Natomiast o nowym związku pan ma wyobrażenie bardzo temperamentne (królowa buław), on poza uniesieniami nie dostrzegał prozy życia. Pan myśli, że płonące  łóżko będzie zawsze, bez życia codziennego - prania, sprzątania, gotowania, wychowywania dzieci, fizjologi - praca, dom, szkoła, problemy - nie, tego nie będzie - w nowym związku będą same cudowności. 

Odczucia skrywane męża do żony - Siła - tak tu też jest w podświadomości uczucia, erotyzm i zabawa - był król monet dający stabilizacje, opiekę i szacunek, a w podświadomości mamy pragnienie. Zawieszony na pana i panią to karta odsunięcia, przyglądania się i odkrywania jakby prawdziwego oblicza drugiej strony. W Słońcu u pani do pana też nie ma gorącą - ta karta na uczucia i związki mówi o ochłodzeniu - tak jakby każde z nich zaczęło głębiej zastanawiać się czy owy romans jest wart i czy te uczucia, które zawładnęły nimi na początku jeszcze są i czy są na tyle mocne by przetrwać.

Zachowanie wobec siebie 3 mieczy to taki dystans i chłód, to też kierowanie się rozumem, nie sercem, a Diabeł - to romans, zdrada i przywiązanie, choć gdyby pan chciał to by się od tych uczuć i zachowań dawno uwolnił. Jak się mąż widzi w relacji z żoną w rycerzu buław? On już jest bardzo zdecydowany dać nogę, zwłaszcza, że na jego relację z panią wyszła karta rodziny - 10 monet - czyli, że pan z panią ma w planach rodzinę zakładać. 

 Wzajemne oczekiwanie - 4 mieczy - mąż chce mieć spokój od żony, z panią chce związku w Papieżu, a pani w tej 9 monet chce być bardzo spełniona - bogata, doceniona, szczęśliwa i zaspokojona.

Przyszłość małżeństwa nie jawi się kolorowo - ja ma tu karty rozstania, ale Świat na końcu mówi o zakończeniu jakiegoś etapu i otworzenia się na kolejny. Dlatego złożyłam karty, potasowałam i wyciągnęłam na dalszą przyszłość (do końca 2019 roku)

3 buław paź kielichów 5 monet - Jest tu relacja oparta na przyjaźni, ale nie umiem powiedzieć czy małżeństwo się zejdzie, czy będzie to związek na odległość.

Panu i pani też się nie powiedzie, może nie rozstaną się z takim przytupem jak małżeństwo, ale Sprawiedliwość zawsze mi pokazuje rozejście się Wyciągnęłam analogiczne karty dla tej pary i wyszedł Rydwan Gwiazda i 7 kielichów / paź kielichów. Nawet jak jakimś cudem ta relacja się utrzyma, to nie będzie ona z zamieszkaniem i wiciem gniazdka - Rydwan mówi o dojazdach, relacji szarpanej, mimo, że Gwiazda napełnia optymizmem to 7 kielichów mówi o braku zdecydowania i podjęciu konkretnych decyzji. Z tego wszystkiego wychodzi, że Pan mąż będzie nadal i trochę mężem, i trochę kochankiem.

 Jeszcze jedna mi myśl po tych kartach przyszła do głowy - zwłaszcza po karcie Świat i Księżyc - czyżby pan jako mąż i nie mąż był sprawdzą dwóch ciąż? Obie karty są wybitnie ciążowe, mało tego w obu "rozkładach" na przyszłość występuje paź kielichów - to wcale nie jest śmieszne. 

Zapytałam jeszcze co każde z nich będzie mieć z tego trójkąta

Żona - 6 mieczy - nową sytuację, zmiany ale na lepsze, ona się w sumie w tym odnajdzie - żona mimo wszystko wyjdzie na tym najlepiej

Mąż - 8 monet - duuużo pracy, bardzo dużo wręcz bym powiedziała że będzie tyrał - w końcu utrzymać dwie rodziny to trzeba mieć za co - oby nie przepłacił tego zdrowiem.

Ona - 10 mieczy - tu mam łzy, rozpacz, ból, nóż w plecach i kłody pod nogami. Niestety zawsze w tym świecie to kobieta jest winna zdrady, zwłaszcza że pani weszła w rodzinę i w niej namieszała, co wywołało ogólne oburzenie otoczenia. Wydaje mi się, że pani nie wytrzyma tej nagonki na siebie i zrezygnuje z pana, albo chcąc z nim być będzie musiała zmienić środowisko, co też nie jest dobre w jej przypadku. To ona poniesie największe konsekwencje tego trójkąta.

 

 

Zapomniałam

algaria

8d4a12494b26aab0599730bc0509

 

Zapomniałam, ale to zupełnie zapomniałam o... mojej rocznicy ślubu. Może dlatego, że to ani złota, ani srebrna, ani tym bardziej brylantowa. Małżonek nie śpiewał jak przez ostatnie dwa lata "Srebrne wesele" to i nie zwróciłam uwagi na datę. Zresztą chyba nikt nie zwrócił - ot codzienność i pęd nas przytłoczyły. 26 września minęła 26 rocznica i jak to można zapomnieć? Ano widocznie można ;)

Także ciut z opóźnieniem zrobię dla nas rocznicowy rozkład:

 

1 Najważniejsze wydarzenie jakie nas czeka w najbliższym roku - Rydwan

2 Niespodzianki - 3 monet

3 To co nas ucieszy - Słońce

4 To co nas zasmuci - 7 kielichów

5 Uczucie między nami - 4 buław

6 Nasze finanse - 5 kielichów

7 Ogólna prognoza na rok - 4 monet

8 Rocznicowy dar od Tarota i wszechświata dla nas - 7 buław

 

Rok nam szybko zleci, bo rydwan gna i pędzi. Karta komunikacji, rozmów, telefonów. Karta współdziałania i pojazdu - czyżbyśmy nabyli jakiś nowy samochód albo motocykl? Z pewnością będziemy wspólnie dzielić ten nasz życiowy wózek. 3 monet mówi o współpracy, awansie, szkoleniach, dobrych finansach (choć na same finanse wyszła 5 kielichów). 3 monet to jest bardzo dobra karta, z dobrą energię, fajnym przesłaniem, która mówi, że niespodzianka z pewnością będzie miła.

To nas ucieszy w Słońcu? Dzieci - Słońce to karta dzieci i one będą naszą największą radością. Każde osiągnie swój sukces, każde pójdzie swoją własną ścieżką. Słońce jest chłodne jeśli chodzi o związki, ale żadna z powyższych kart nie mówi o jakimś małżeńskim kryzysie więc tego się nie boję. 7 kielichów to życie marzeniami, z głową w chmurach, to brak zdecydowania i możliwości dokonania wyboru. Za dużo opcji, za dużo możliwości, brak konkretów i jasnych sytuacji.

4 buław to dobra stabilna karta, to życie między czterema ścianami, to dom, rodzina i przyjemne chwile - czego chcieć więcej jeśli chodzi o rodzinę i małżeństwo z takim stażem? Jak już wspomniałam 5 kielichów na finanse to nie jest luksusowa karta, dostaniemy mniej niż byśmy oczekiwali, coś zostanie, ale nie tyle ile zakładaliśmy... damy sobie radę w końcu nie takie kryzysy finansowe przechodziliśmy.

4 monet jako prognoza na rok mówi o stabilizacji, o pilnowaniu i dbaniu o to co się osiągnęło, co się ma. Ochrona zdobyczy i zgromadzonego majątku. To dobra  stabilna i spokojna wróżba. 7 buław to walka - sam przeciw wszystkim, walka na szczęście wygrana, tylko czemu dostaliśmy taki dar. Poszczególne karty są całkiem dobre.. może tu chodzi o umiejętności strategiczne, o to, że jeżeli będziemy musieli stanąć do walki, to będziemy wiedzieli co zrobić by wygrać, jakimi metodami walczyć, jakie argumenty podać.

© Sylwia - tarot i nie tylko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci