Menu

Sylwia - tarot i nie tylko

Ciepło, miło i przytulnie. Informacje o kartach, własne doświadczenia z Tarotem, Runami, kartami Lenormand - rady i porady każdy znajdzie coś dla siebie - zapraszam

I świętego głowa boli

algaria

Od ciężaru aureoli - jak mawiał Sztaudynger.

Często słyszę pytanie - kto i co jest nam pomocne w przyciągnięciu miłości. Okazuje się, że mamy pomoc z góry, choćby święci, choćby Archanioły, nie mówiąc już o rytuałach z czerwoną świecą.

Podając za wróżką Bereniką z przedostatniego numeru "Gwiazdy Mówią" mamy kilku świętych, którzy wspierają nas w miłości.

i tak Osobom samotnym i czekającym na miłość może pomóc św. Mikołaj. Potrafi on kojarzyć nowe pary i wspomaga zakochanych.

 

035905_rC3A1n__Sto_Antonio_de_Padua_34

 

Zakochanym bez wzajemności pomocą służy św. Antoni Padewski, ale tylko wówczas kiedy osoba w której jesteśmy zakochani, szczęśliwie nie kocha kogoś innego. Św. Antoni "nie rozbija" związków, dla naszej intencji. Jako ciekawostkę podam, że w Padwie głaszcze się tylną cześć  Jego grobu.

Dla zakochanych z wzajemnością, ale z jakiś powodów niemogących być razem opiekunem jest św. Juda - patron spraw trudnych.

Rozczarowanych po ślubie wesprze św. Anna  patronka kobiet zamężnych.

Św. Urszula zaś pomoże nam pozbyć się niechcianego, a czasem dręczącego zalotnika.

Archanielską pomoc w sprawach miłosnych uzyskamy przede wszystkim od Haniela - Archanioła Miłości. I choć Jego imię znaczy "Łaska Boża"  Niejednokrotnie Jego wstawiennictwo było wykorzystywane. Haniel wspiera również "stare" związki i jest w stanie pobudzić 'skostniałe  relacje.

 

3014717a191f4d73d9f2d5a18b28a470

 

Drugim najważniejszym Archaniołem od spraw uczuciowych jest Chamuel. On z kolei wspiera nowe związki - miłości i przyjaźni. On pomaga budować wzajemne relacji. Wspiera przy  naprawie nieporozumień. 

Każdemu świętemu i Archaniołowi powinniśmy palić świece w intencji o jaka prosimy i odmawiać modlitwy - najlepsze są te własnymi słowami, choć wsparcie "tradycyjnych" modlitw jest jak najbardziej wskazane i pomocne zwłaszcza tym, którzy mają problemy z wyrażaniem własnych uczuć.

Rytuały dotyczące miłości najlepiej jest wykonywać świecą w kolorze czerwonym, paląc ją we wtorek, najlepiej od nowiu do pełni. Bo gdy księżyca przybywa to mamy szanse dostać tego czego nam brakuje. Rytuał możemy wzmocnić lusterkiem, dodatkową świeczką połączoną czerwonym sznurkiem z pierwsza świecą. Wszystko zależy od tego czy szukamy miłości, odnawiamy lekko przygasłą, czy chcemy połączyć się z ukochanym.

 

drim57

 

Uwaga!! Wszystkie rytuały wykonujemy zawsze w dobrej wierze. gdyż niewłaściwe wykorzystanie rytuału zmienia "białą magię" wspierającą i pomagającą w "czarną", która może obrócić się przeciwko osobie wykonującej ceremoniał.

Co do roślinnych "wspomagaczy" w miłości - to już kiedyś, był taki wpis na moim blogu pt "Botanika i serce pika"  - podam link dla zainteresowanych, żeby nie musieli szukać:   http://algaria.blox.pl/2015/06/Botanika-i-serce-pika.html

Oto zasady, których należy przestrzegać podczas modlitw, rytuałów dotyczących miłości:

  •  Nie baw się uczuciami innych, bo niewłaściwie użyta energia może Cię zniszczyć.
  •  Nie krzywdź osób trzecich, bo ich skarga będzie wysłuchana w niebie.
  •  Nie przywołuj miłości dla osiągnięcia korzyści materialnej. Złoty promień nie działa na świat materii, ale na świat wyższych uczuć.
  •  Nic na siłę, nie zmuszaj kogoś do miłości wbrew jego woli.

 

Zdjęcia pobrałam z internetu

Kipper? I wszystko jasne

algaria

W książeczce dołączonej do Kipperów znalazłam fajny rozkład na 9 lub 18 kart - zależy ile się kart wyciągnie. Jest to na tyle uniwersalny rozkład, że śmiało można nim wróżyć z Lenormandów, cygańskich lub Tarota.

Większość pytań w rozkładzie dotyczy osób, a że dużo osób jest w tali Mistyczny Kipper to  jak najbardziej pasuje. Czas realizacji wróżby, to ponoć kilka tygodni - ja wypróbuje na sobie  na październik - ewentualnie maksymalnie do moich urodzin czyli jeszcze kawałek listopada.

1 Ktoś kogo spotkasz - Wielkie szczęście

2 Ktoś kogo kochasz - Spotkanie

3 Ktoś (lub coś) co Cie denerwuje - Karta stanu małżeńskiego

4 Ktoś (lub coś) co Cię uspokaja - Osoba z sądownictwa

5 Coś co wisi na głową - Wielka wygrana

6 Ktoś (coś) kto/co ci pomoże - Dom

7 Coś co Cie zaskoczy - Praca/ Zajęcie

8 Ktoś (coś) za czym tęsknisz - Osoba fałszywa

9 Coś pięknego co się wydarzy - Ponure myśli

 

DSC_0148

 

Z racji tego, że wróżba jest na dość krótki czas to wyciągnęłam po jednej karcie.

Wielkie szczęście które spotkam - na karcie jest kobieta trzymająca róg obfitości. Czyli spotkam jakąś szczęśliwa kobietę (no z tego by to wychodziło). Podobno jest to najlepsza karta w całej talii i wróży same pomyślności, do tego oswobodzenie się z trudnej sytuacji. Jednak ostrzega przed przesadą. Zresztą nie od dawna wiadomo, że przesada w jakąkolwiek stronę nie jest wskazana.  Normalnie jestem bardzo ciekawa co to za szczęście spotkam - kogo spotkam kto da mi szczęście. W sumie to nawet żałuje, że nie dołożyłam karty, bo może jakoś by się to szczęście wyjaśniło. A tak niewiadoma niespodzianka.

Spotkanie jako osoba lub sytuacja którą kocham lub pokocham. No i znów mi zabrakło dodatkowej karty, no cóż znów się oprę na domysłach. Już samo spotkanie z kimś (czymś) powinno się podobać w końcu jest to co kocham. Nie musi to być spotkanie twarzą w twarz, a nawiązanie kontaktu, może samo życie towarzyskie lub flirt, a nawet nowa miłość. Ha ha ha zwłaszcza to ostanie mnie rozbawiło. No nic pewnie spotkam się ze znajomymi i przyjem,nie spędzę czas.

Karta stanu małżeńskiego na coś co mnie denerwuje. No denerwuje mnie to, że nic się nie dzieje, zastój i monotonia. Dzień za dniem mijają dnie i noce. I to mnie denerwuje, że nic się nie da z tym zrobić, choć uwierzcie próbowałam. Ale do tanga trzeba dwojga,  niestety sama to sobie mogę po balansować na linie, a nie być w małżeństwie i próbować tę martwa naturę ożywić. Na rocznice dostałam kwiatki ze słowami "daję ci, bo się tyle lat z tobą męczę" No gdybym nie miała poczucia humoru to tym chabaziem borsuk powinien dostać po głowie, ale nie dostał, bo wręczył mi lilie identyczne jak miałam w bukiecie ślubnym. Czyli pamiętał, tzn pewnie nie ale wisi portret ślubny to mu w oczy włazi wiecheć co go trzymałam.. e tam. W każdym razie to mnie denerwuje.

 No tak i osoba z sądownictwa mnie uspokaja.. pewnie, a już ci:  sędzia, policjant, a może adwokat. Akurat "mundurowy" działa na mnie pełnym relaksem. Jak kiedyś zobaczyłam list z US to mało nie zemdlałam za nim doczytałam, że w nieodpowiednią rubrykę wpisałam "0" i ktoś taki urzędnik państwowy na służbie ma mnie uspokajać? O matko do czego to dojdzie. Wzięłam mądrą książeczkę dołączoną do kart i co czytam? Osoba z sądownictwa to też komornik - no ten to na pewno mnie ukołysze. Karta wskazuje kłótnie oraz to że wszyscy będą coś ode mnie chcieli, mam się nie pozwolić dręczyć!! No sam spokój i radocha..

 Na szczęście wisi nade mną wielka wygrana czyli los na loterii., albo materialne wzbogacenie się. Choć może to być miły gest z innej strony, uśmiech, życzliwość. Możliwość zarobku, własną siłę i talent. W każdym razie coś fajnego i miłego wisi nade mną (dobrze, że to nie gilotyna).

Dom jest dla mnie oazą spokoju, moją wartością największą, miejscem gdzie odpoczywam, to tu ładuje akumulatory - jest najważniejszym przedmiotem w moim życiu. Dlatego wiem, że dom daje mi schronienie, pomaga i daje stabilizację. Pomoże mi w trudnych chwilach - mój azyl.

Co może mnie zaskoczyć w pracy ? Chyba tylko nieoczekiwana propozycja awansu na co się nie zanosi, lub ewentualna degradacja ze stanowiska, która też jest niemożliwa. Może być pochwała, może być nagana - zobaczymy.

No rzeczywiście najbardziej na świecie tęsknie za osobą fałszywą. Krętaczką, "mataczką" i zazdrośnicą - tak, ona mi do szczęścia najbardziej potrzebna. Przecież nikt za kimś takim nie tęskni. Ale, hola, hola jedynie co mi chodzi tu po głowie to, to iż nie wiem, że dana osoba o której myślę jest fałszywa. Może się jednak zdarzyć tak, że rozczaruję się sytuacją, wynikiem swojego działania lub tym czego niby pragnę. W myśl chińskiego przysłowia.: " dobrze się zastanów o czym marzysz, bo może się to spełnić" i wcale cię nie uszczęśliwić - dodaję.

Coś pięknego co się wydarzy - ponure myśli. Jak myśli ponure w dodatku mogą być piękne?  Karta przestrzega przed popełnieniem błędu, mam wszystko dokładnie sprawdzić za nim podejmę ostateczna decyzję. Może tu chodzi ot,o że właśnie nie dam się oszukać, nie popełnię błędu, który będzie miał przykre konsekwencje - i to jest to piękne wydarzenie. Powinnam kierować się intuicją, a może i rozwijać intuicję. Co przy kartach i wróżbach jest bardzo istotne.  Jest to też kolejna karta w rozkładzie mówiąca o wiadomościach.

Tuż po swoich urodzinach nie omieszkam rozwiązać tę zagadkę, która  wyszła mi w powyższych kartach.

 

 

Serce na peryferiach

algaria

Dziś porównam dwa rozkłady, na dwie znajomości jednej pani powiedzmy Celiny z panem Adamem i panem Bazylim. Czyli ABC w rozkładzie partnerskim przedstawionym przez "Niki.ix" na forum.

Przyszła do mnie pani C i bardzo chciała rozkład partnerski na pana A i pana B, rozkład ma być prosty, łatwy i przyjemny, bo i znajomości z panami takie są. Nic więcej nie chciała powiedzieć.

 

Pan A i Pani C

(w takiej też kolejności będę wykładać karty)

1 Postawa wobec partnera - 5 kielichów / 6 kielichów

2 Uczucia wobec partnera - Umiarkowanie / paź mieczy

3 Co myśli o tej relacji - 6 buław / 8 monet

4 Co wnosi do tej relacji - 7 kielichów / Rydwan

5 Na czym opiera się ta relacja - paź monet

6 Przyszłość tej relacji - paź buław, 4 mieczy, Koło - 9 buław

DSC_0154

 

Ta znajomość trwa już jakiś czas - choćby patrząc na karty postawy, gdzie obie sięgają wstecz do przeszłości, do pamięci, do wspomnień. 5 kielichów jako postawa pana A wobec pani C - ja tu mam pewne poczucie niespełnienia. Wprawianie panią w jakieś poczucie winy, za coś co kiedyś tam zrobiła wobec pana. On cały czas swoją osobą wpędza ją w wyrzuty sumienia. Może to być nieświadoma postawa, ale ona żałuje tego co się kiedyś stało. Ba! On też żałuje, że nie dane mu było przeżyć tego co chciał. Jej postawa w 6 kielichach jest cieplejsza, ale 6 kielichów to też takie bagienko, znane lubiane, może czasem niewygodne, ale wyjść się nie chce, bo nie wiadomo co się wówczas stanie. Rozstać się trudno, bo szkoda, bo co ja biedny/ biedna zrobię bez tej relacji. 

Uczucia wzajemne - Pan w Umiarkowaniu, jest chłodny, zdystansowany, ale nie na tyle zimny by "nie kochać", nie lubić, nie szanować. Do tego ciągle pan uczuciami kołysze i szuka innych kobiet. Z Panią C to mam wrażenie, że jej uczucia są szczere głęboki i .. wierne. Owszem może i są wierne w paziu mieczy, ale paź i to w dodatku mieczy to się dobrze bawi, analizuje, szuka i szpieguje niewiele dając z siebie. Te uczucia Pani C do Pana A są wiatrem podszyte i palcem na chmurach pisane. Przyjaźń jest i zazdrość jest i może nawet pewna zaborczość jest, ale bez miłości.

Pan A myśli sobie, że swoim powrotem (i odejściami, bo przypuszczam, że to nie jest stała relacja) daje wiele radości pani, do tego on ma wrażenie, że w 6 buław  góruje nad panią Wpada na zasadzie "tadaamm już jestem" i myśli, że pani gną się kolana z emocji. A pani wie, że nad tą relacja trzeba popracować w 8 monet, jeśli chce się dla siebie wyciągnąć jak najwięcej, a i tak ta praca może nie przynieść tego czego chcemy.

On wnosi niepewność w 7 kielichach. Takie trochę nieogarnięcie, nie wiadomo co konkretnie i wszystkiego po trochu. W tej karcie jest też brak zdecydowania niby chciałby, niby nie. Do tego to takie "pitu, pitu", "mizu, mizu", "ziu, ziu". On wnosi taką nierealność i bujanie w obłokach, obiecanki bez możliwości realizacji. Ona za to w Rydwanie - konkret, radość, działanie. Głownie dzięki Pani C ta znajomość jeszcze nie umarła z nudów. Ona rusza tą znajomością, nadaje jej konkretny kierunek i wymiar. Bez energii  pani C relacja ciągnęłaby się jak flaki z olejem, a tak jest nieprzewidywalna.

Paź monet jako opoka znajomości - niby monety są ziemskie, konkretne, trwałe i stałe to jednak paź jest młody i naiwny - choć znajomość trwa już kilka lat, to wciąż oboje uczą się siebie nawzajem. Niby państwo A - C się znają, ale mało o sobie wiedzą i  ta ich relacja właśnie na poznaniu się opiera.

Przyszłość tej znajomości też jest mało atrakcyjna. Paź buław, 4 mieczy i Koło Przez jakiś czas będzie utrzymywany kontakt między parą, po czym nastąpi wychłodzenie relacji i odsunięcie, by znów się zakręcić i zmienić zupełnie przez przypadek w chwilowy powrót by stanąć w oczekiwaniu - 9 buław. Zakończenia znajomości tu nie ma. Nie ma też wybuchu namiętności i scalenia związku a jedynie właśnie takie pitu, pitu jak do tej pory.

 

 Pan B i Pani C

1 Postawa wobec partnera - 10 monet / 5 kielichów

2 Uczucia wobec partnera - Diabeł / Słońce

3 Co myśli o tej relacji - Sprawiedliwość / Kapłanka

4 Co wnosi do tej relacji - 5 monet / as buław

5 Na czym opiera się ta relacja - Papież

6 Przyszłość tej relacji - król kielichów, 7 mieczy, Koło - król buław.

 

DSC_0160

 

Coś szczęścia pani C nie ma do mężczyzn. Jeden "nudziarz" a drugi w związku. 10 monet to rodzina i koniec. Natomiast pan B może mieć wobec pani C wyrzuty sumienia, za swoją postawę - 5 kielichów. Do tego oboje żyją przeszłością. Ona mocniej przeżywa to co było, on bardziej przyziemnie traktuje przeszłość (obie karty 10 monet i 5 kielichów bardzo siedzą w "korzeniach" i historii).

Uczucia Diabeł i Słońce- piekło i raj. On w jakiś sposób jest uzależniony od niej, od jej osoby. gdzieś tam w zakamarkach jego świadomości, błąka się jej obraz. Niby znajomość dla niego jest już definitywnie zamknięta (o tym za chwilę) to on jednak nie chce uwolnić się od emocji z wiązanych z Panią C. Dodam, że najprawdopodobniej jest to relacja karmiczna - stąd Diabeł. Z drugiej strony jakby Pan B chciał się uwolnić od "wizji" i tęsknot za Panią C to by dawno to zrobił, a jednak w jakiś sposób pielęgnuje to wszystko co było między nimi. Słońce to ciepłe, serdeczne uczucia i nic więcej nie ma do dodania. Zadziwiające jest to, że na wzajemne uczucia wyszły karty AW - czyli związek, którego nie ma nadal jest ważny dla każdego z nich.

A dlaczego związku nie ma? Bo karta Sprawiedliwość w jego myślach mówi o całkowitym odcięciu relacji. Poza tym Sprawiedliwość jest pozbawiona jakichkolwiek uczuć - i tych dobrych i tych złych. Brak myśli powoduje brak związku. Dziwne - skoro Pan B w uczuciach wyszedł w Diable to jak "w  myśli" mogą wyjść w takiej obojętnej karcie? Po prostu on nie myśli, bo relacji nie ma co nie znaczy, że nie wspomina i nie jest uwiązany emocjonalnie i psychicznie. Okropnie to zagmatwane. Pani w Kapłance jest przyjaciółką myślącą ciepło o Panu, a przede wszystkim dużo częściej myśli o Panu niż on o niej. I znów mamy karty AW.

5 monet to zimno, chłód i odsunięcie czyli pan B nic nie wnosi do relacji. Kolejna karta mówiąca o tym, że relacja nie istnieje (przynajmniej od pana strony). Ona ma jakieś plany - as buław, bez konkretów i działania. Podejrzewam, że zastanawia się jaką przyjąć postawę, gdyby ewentualnie Pan B się odezwał, wrócił i relację wskrzesił.

Papież to normy i zasady, które każde z nich przyjęło dla tej relacji. A, że przyjęło milczenie, odsunięcie i bujanie we wspomnieniach. Taka opoka  - fundament dla tego "związku" tutaj wyszła. 

Przyszłość - król kielichów, 7 mieczy i Koło (podobnie jak w relacji z panem A). Nie chciałabym pani C przewidzieć przyszłości życzeniowo, bo ja bym chciała by się Pani z panem skontaktowała i relacja by się wzmocniła (choćby dla tej karmy, którą trzeba przerobić). Jednak król kielichów jest zmęczony siedzi i nic nie robi, 7 mieczy to jest kontakt, jakiś telefon zabłąkany, rozmowa (kiedyś 7 mieczy wyszła mi na to, że ktoś do mnie zadzwonił), a Koło to przypadek, Los i zmiana na co na króla buław, który owszem jest człowiekiem drogi, ale jak każdy król kończy swój kolor i jest w stanie spoczynku.  Czyli szansa na krótki kontakt jest i ciepłe wspomnienia i tęsknoty jednak nic konkretnego i realnego w przyszłości tej znajomości nie ma.

Co "śmieszne" przyszłość każdej relacji i z panem A i z panem B kończy się Kołem Fortuny - zmiennym, niepewnym ale z przeznaczenia. Czyli obie relacje będą miały taką przyszłość jaką Los i Przeznaczenie dla nich przygotowały.

 

Anielskie święta

algaria

29 września przypada święto trzech Archaniołów: Michała (od pomocy i spraw trudnych), Gabriela (od zwiastowania, zmartwychwstania, miłosierdzia, kary, śmierci i objawienia) i Rafaela  (od zdrowia).

Natomiast 2 października obchodzimy Święto Anioła Stróża.

 

DSC_0054

Każdy ma swojego Anioła - od urodzenia, aż po śmierć bez względu jaką wiarę się wyznaje, a także jeśli jest się bezwyznaniowcem.  Mało kto wie, że nasz Anioł Stróż jest po to by go prosić o pomoc, nie tylko dla siebie ale i innych. Osobiście nie możemy się kontaktować z innymi Aniołami Stróżami - wznosić do nich prośby, ale  za pośrednictwem własnego Anioła już jak najbardziej. 

Nasz Anioł Stróż pośredniczy między nami, a Archaniołami, nasze prośby możemy śmiało wznosić przez Niego. Ciężko mi mówić że Anioł Stróż nam służy, łatwiej powiedzieć współpracuje z nami. Aniołowie mają imiona, kolory i podobno płeć. 

Skąd w ogóle wiadomo, że Anioły istnieją. Poza tym, że aż 300 razy są wspomniane w Piśmie Świętym, poza wiarą, można przeczytać liczne relacje ze spotkaniem z Aniołem. Czasem są to bardzo namacalne kontakty kiedy wręcz Anioł Stróż się ukazuje, choćby temu strażakowi co nie mógł znaleźć wyjścia z płonącego budynku, ukazała mu się świetlista kobieta i wskazała drogę. Albo temu alpiniście, który utknął w górach i wiedział, że pewnie zostanie w górach na zawsze, a jednak świetlista postać wskazała mu najlepsze zejście.

Są też takie zwykłe np jechałam na rowerze i nagle rower sam przyspieszył i  zdążyłam "śmignąć" przed jadącym samochodem. Głupio, bo powinnam się zatrzymać, rozejrzeć i przeprowadzić rower, ale przecież tam nigdy nic nie jeździ - wtedy jechało. Każdy z nas choć raz w życiu doświadczył pomocy swojego Anioła. Możemy w nie nie wierzyć, a i tak Siła Wyższa nad nami czuwa.

Podobno można poznać imię swojego Anioła Stróża - wystarczy Go poprosić i albo może nam się to imię przyśnić, albo kiedy się wyciszymy, skoncentrujemy, zrelaksujemy na tyle by myśli swobodnie przez nas  przepływały to takie imię może nam się "objawić".

Anioły nie tylko są by nas chronić, wspomóc, ale także natchnąć, dać rozwiązanie sprawy, która nas dręczy. Dobrze byśmy prosili wprost, konkretnie o co nam chodzi. Owszem modlitwa jak najbardziej jest wskazana, ale "rozmowa" jest najlepszą z metod. Nie sądźmy, że nasz Anioł się domyśli, bo jest przy nas i wie co nas dręczy. Może i się "domyśli" ale konkretna prośba jest dużo bardziej skuteczna i szybsza w realizacji niż zastanawianie się czy Anioł sam wie i  pomoże.

I teraz najważniejsza sprawa.. należy Aniołowi Stróżowi podziękować za pomoc, oddanie, opiekę, za to że w ogóle przy nas jest. Powinniśmy to robić często, nawet codziennie, ale jeśli zapominamy lub jakoś tak wychodzi, że nie dziękujemy. to takim szczególnym dniem jest właśnie 2 października. Zapalmy w ten dzień (w tym roku przypada w niedziele) świecę najlepiej białą, ale może być każdy kolor - tylko w intencji dziękczynnej dla własnego Anioła Stróża. Niech On wie, że my wiemy, że on jest i że szanujemy to co robi mimo, że przecież do tego jest właśnie stworzony i nam oddany.

 

DSC_0055

Gorzka wódka

algaria

 

original_elegantloveweddingcaketopper1

I znów zbliżamy się do kolejnej rocznicy ślubu - mojej i borsuka. Ostatnio mówię do szanownego małżonka "Czy ty zdajesz sobie sprawę, że za rok mamy ćwierć wieku po ślubie? Pocieszę cię, że nie będzie srebrnego wesela, bo  dłużej z tobą  nie wytrzymam." Na co mój mąż " A ja nie dożyje" I tym optymistycznym akcentem na trwałość, moc i pewność wspólnego pożycia na nadchodzące lata - obchodzimy 24 - lecie małżeństwa.

Co ja tu będę pisać o naszym życiu pożyciu. Pewne jest to, że trwa niezmiennie. Fakt parę razy miałam chęć uciec i zostawić wszystko, on z pewnością mnie udusić i to nie parę razy. Cóż jakoś wspólnie wytrwaliśmy, chyba w dużej mierze dzięki poczuciu humoru. jedno - drugie potrafi rozśmieszyć, a i tym samym rozładować konflikt, czy napięcie. Druga sprawa to własna odskocznia - pasja, hobby, zainteresowanie, swój krąg znajomych,  czas tylko dla siebie - bezcenne. A i zapomniałam - dość późno ale dobrze, że w ogóle nauczyłam się, że nigdy nie pokazuje się chłopu "całego tyłka" - czyli trzeba zachować jakąś tajemniczość, sekret, jakąś cząstkę tylko dla siebie. Im mniej się wie tym, lepiej się śpi, a borsuk śpi jak niemowlę, aż mu czasem zazdroszczę tej umiejętności zasypiania w każdych warunkach i spania choćby pioruny waliły.

Zapewne i on ma jakieś sekrety przede mną, co jest normalne, choć ja wcale nie mam ochoty ich poznać - co złe to i tak samo się wyda, a z dobrego to niech się cieszy. Wejście do konta mam, czyli kasa na lewo na jakąś Zochę czy Marychę, czy dziecię z nieprawego łoża mi nie umknie, a to najważniejsze. Ktoś powie oburzony, że jak to tak patrzeć w konto.. ano to moja wina, że pan mąż głowy do dat i rachunków nie ma i to ja muszę pilnować opłat wszelakich by w ciemnościach i chłodzie życia nie spędzać, zawalona śmieciami z odciętą kanalizacją bez internetu? No nie moja. Mąż z postępem ma nie po drodze, za to obudzony w środku nocy wyrecytuje budowę silnika "wiatrowskiego" do SHL'ki o czym ja z kolei w ogóle pojęcia nie mam. On jest zlepkiem samych zalet, a ja wad I tym się uzupełniamy.. Czy uzupełniać się nadal będziemy - jak ja wytrzymam, a on nie umrze (lub na odwrót) to pewnie jeszcze chwilę.

Może podsumuje karty z zeszłego roku, co to rocznicowo je wyciągnęłam.

W życiu tak nietrafne karty mi wyszły jak wówczas. Być może pokazywały mój nastrój albo nastawienie - nie mieliśmy ani zdrad (mówię o sobie, o borsuku to nie wiem), ani rozwodów, ani odcięć, ani odejść, ani powrotów - chyba że w wycieczek borsukowych i z pracy. Było cicho i spokojnie jak czasami jest na wojnie i tyle w temacie

A co w tym roku karty pokażą?

 

DSC_0140

 

1 Najważniejsze wydarzenie jakie nas czeka w najbliższym roku - paź monet

2 Niespodzianki - 7 kielichów

3 To co nas ucieszy - 9 kielichów

4 To co nas zasmuci - as mieczy

5 Uczucie między nami - Q kielichów

6 Nasze finanse - Diabeł

7 Ogólna prognoza na rok - paź buław

8 Rocznicowy dar od Tarota i wszechświata dla nas - 10 monet

 

 Paź monet to nie dość, że są monety - pieniądze znaczy się, a dodać muszę, że Borsuczysko jest w 8 roku to i pieniądz w kabzie się ostanie. Paź monet to też nauka, szkolenia, podnoszenie kwalifikacja - z życia? Nie ważne, jakąś szkołę przejdziemy. Do tego dodam, że jedno z dzieci szkołę kończyć będzie (powinno) a drugie właśnie zaczyna. Czyli życie wokół młodzieży kręcić się będzie, a w zasadzie powinno.7 kielichów to dużo propozycji na raz, brak wyboru, choć przed wyborem przyjdzie nam stanąć. To tez taka mrzonka i nierealność. Za dużo szczęścia na raz?

9 kielichów to odpoczynek po pracy, radość, zabawa, spotkania towarzyski i miłość. Tak pan Borsuk znów się we mnie zakocha - ha, ha, ha. (Zaśmiała się królewna i poszła prać skarpetki)  W każdym razie radości powinno być dużo i super. As mieczy, który powtarza się z poprzedniego roku. Tu jest pewien podział - rozdział. Jakieś oddzielenie przeszłości od przyszłości. Sama karta jest smutna i zimna, choć mówi o intelekcie i nowych pomysłach lecz i tak one nie ucieszą.

Królowa kielichów jest jakby nie patrzeć kartą mówiącą o miłości, baa nawet o dużej miłości. Jako karta na uczucia, a w zasadzie na "poziom" uczuć jest kartą bardzo wysoką. (Wyżej stoi tylko król kielichów). No nie! Nie wierze miłość romantyczna, piękna i liryczna.. chyba niemożliwe.  Za stare małżeństwo jesteśmy by się kochać żarliwie z motylami.. Nie i już. Diabeł to przywiązanie do.. pieniądza w tym wypadku. Będą kusić kredytami, pożyczkami, a później nadmiarem będziemy "szastać". Musimy, ale to musimy włączyć myślenie by nie dać się omamić okazjami do popadania w długi. Sam w sobie Diabeł raczej biedny nie chodzi więc pieniądze zawsze jakieś przy nas będą.

Paź buław jest flirciarzem i lekkoduchem. Facetem lubiącym rozrywkę, zabawę, radość i śmiech. Jest też listonoszem przynoszącym wiadomości i "panem obrażalskim" - właśnie taki powinien być ten rok dla nas. Wesoły, ale z nutą "fochów" pełen wiadomości, plotek, komplementów. Rozrywka z nutą niepewności - dobry rok nas czeka. 10 monet - cóż chcieć więcej? Szczęśliwa rodzina, bo jest razem, dobro, własne korzenie i zasoby materialne. Może spadek, może dziedzictwo, może ciotka z Ameryki miliony zostawi. Na prawdę jeśli tylko karty się spełnią, to od kilku lat będziemy mieli serdeczny, ciepły, beztroski rok. I tego nam życzę, bo chyba z borsukiem na to zasługujemy - każde z osobna i wspólnie razem.

 

 

 

 

© Sylwia - tarot i nie tylko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci