Menu

Sylwia - tarot i nie tylko

Ciepło, miło i przytulnie. Informacje o kartach, własne doświadczenia z Tarotem, Runami, kartami Lenormand - rady i porady każdy znajdzie coś dla siebie - zapraszam

Bo to lato

algaria

Lato to pora roku wręcz stworzona do miłości, romansów, seksu i wszelkich uciech. Postanowiłam zrobić horoskop erotyczny dla poszczególnych znaków zodiaku oczywiście z przymrużeniem oka. I zobaczymy komu lato minie na miłości, a kto komu będzie zazdrościł. 

DSCN0472

 

BARAN

Przyciąganie 

Oj przyciągniesz w to lato Baranie różnych, różnistych osobników, i oby tylko byli sami piękni, mądrzy, opaleni. Będziesz rozsiewał urok, wdzięk i powab, nie będzie można Ci się oprzeć. Korzystaj z dobrodziejstw i nadmiaru potencjalnych partnerów, baw się niegrzecznie. A jak? Karty radzą coś kulinarnego nocą, coś co można zlizać z ciała partnera - lody, rozpuszczoną czekoladę, bitą śmietanę, miód, orzeszki i czego dusza zapragnie, a owadów nie przyciągnie ;)  

BYK

Niezadowolenie 

Tobie Byku dogodzić nie będzie łatwo, jako wyrafinowany koneser byle kim się nie zadowolisz. Partner musi być z najwyższej półki. Jako wieczny malkontent, możesz nie tylko zepsuć lato sobie, ale i  innym. Wybierając, przebierając, stawiając warunki, przelewając wodę z naczynia do naczynia, okaże się, że lato mija, a Ty niczyja. Obudzisz się jesienią i stwierdzisz, że tylko zmarnowałeś czas i potencjał. Rada od kart - odpuść wysokie warunki i ciesz się latem, słońcem, seksem. 

BLIŹNIAK

Nokaut 

Karta mówi, żeby pozbyć się własnych lęków, znokautować własne słabości, poczucie niedoskonałości i wstyd. Jeśli to zrobisz wówczas lato będzie należało do Ciebie. Jesteś fajnym i wartościowym człowiekiem, a to że masz jakąś fałdkę za dużo, czy zmarszczkę na czole? To nie jest ważne, bo zawsze znajdą się amatorzy większych kobiet i  lekko pomarszczonych mężczyzn, ważne by akceptować siebie i być pewnym swojej wartości. Uśmiechnij się, bo pogodni ludzie są piękniejsi i przyciągają innych. A jaki seks Was może czekać? Taki z odrobiną przemocy, zawiązanymi oczami, pociągnięciem za włosy... taki na jaki się zgodzisz i jaki pragniesz. 

RAK

Oddawać się

Tu Rak latem zaszaleje. No nie poznaje niepozornego kolegę z trygonu, zwykle uciekający, nieśmiały Rak będzie oddawał się erotycznemu szaleństwu, zawsze i wszędzie, gdy przyjdzie mu na to ochota: na drągu, w pociągu, w przeciągu. Pod drzewem, stojąc, wisząc, leżąc... Szał ciał i ogień w Was.

LEW

Oddanie 

O ile Raki opanuje szał oddawania się, tak Lwy zachowają wierność swojemu partnerowi. Tym różni się Rakowe "Oddawanie się" od "Oddania" Lwiego, że Lew, choć klasycznemu Lwu wbrew, będzie oddanym tylko jednemu wybrańcowi. Na początku lata Lew zapoluje i później pozostanie wierny. Przywiązanie do tradycji, monogamii i lojalności zdominuje hulaszczego zwykle Lwa. Czy będzie mu w tej sytuacji nudno? To zależy od tego czy partner będzie chętny dorównać wybujałej fantazji erotycznej Lwa, jeśli tak to zabawa letnia nawet z jednym partnerem może być niezapomniana i stanowić podwaliny pod stały związek nawet zimową porą.  

PANNA

Strach 

Strach Panny weźmie się z jej nieśmiałości i zawstydzenia. Nie ma co się bać Kochana nagiego mężczyzny, bo może Ci się trafić egzemplarz naprawdę hojnie obdarzony przez naturę, a nawet jeśli natura poskąpi to jego umiejętności mogą przewyższać innych i zdeklasować konkurentów. Podobny apel do Panów Panny, nie ma się czego bać (zagadać) bo to może właśnie wy rozpalicie zmysły niejednej pani, wszak przecież może mimo niepozornej aparycji skrywacie w sobie niejeden potężny atut. I niejedna zdybana przez was niewiasta wspominać go będzie jeszcze bardzo długo. Nie pozwólcie by strach pozbawił Was przyjemności z lata i erotycznych uciech. I wy wszyscy co spotkacie na swej letniej drodze Panny - nie bójcie się ich wszak strach ma tylko wielkie oczy i nie taki diabeł straszny, a może być niezapomniany. 

WAGA

Dotykanie 

Dotyk jest jak narkotyk. Czasem jedno muśnięcie może spowodować lawinę namiętności. Drogie Wagi tego lata od głaskania wszystko się zacznie. Pieszczoty, mizianie, głaskanie to będzie Twoja specjalność. Każdego wybranego osobnika dłońmi doprowadzicie do szaleństwa, a od tego pierwszy krok by osiągnąć w seksie to o czym zawsze w skrycie marzycie. Niepozorna Waga rozważna i romantyczna, a tyle ognia w sobie posiadać będzie i dotykiem uzdrowi (złamie) niejedno serce - kto by pomyślał? 

SKORPION

Szeptanie 

Nie od dziś wiadomo, że słowa maja moc - moc sprawczą. Gdyby słowa były nic nie znaczące, to wszelkie erotyczne czaty przestały by istnieć. Słowa cicho szeptane działają na wyobraźnię i mogą doprowadzić do niewyobrażalnego szczytowania. Od słów do czynów, od szeptu do nieba bram, albo piekielnych czeluści. Słowa mogą uwieść na długi czas. Uważajcie na Skorpiony, bo oni w szeptankach tego lata będą niezrównani i niestety czasem to będą obiecanki bez pokrycia. Noc, księżyc, słów szeptanie, a później na kocyku branie - oby, bo w seksie on jest najlepszy ze wszystkich znaków. Skorpion w te wakacje niestety  może okazać się tylko erotomanem gawędziarzem bez pokrycia w czynach - i komu będzie bardziej żal? 

STRZELEC

Przyjemność 

Strzelce dotrzymają słowa, co powiedzą to się stanie. Chcąc sobie i partnerowi dać przyjemność będą wyrozumiałe i nie wykroczą poza pragnienia drugiej strony - nic nie zrobią wbrew jego/jej oczekiwaniom. Tego lata przy Strzelcu każdy poczuje się bezpiecznie zaspokojony wiedząc, że nic nie będzie na siłę. Przyjemność niezagrożona, delikatna, czuła i spełniona.   

KOZIOROŻEC

Fantazja 

Fantazja jest od tego, żeby bawić się na całego. Stateczne Koziorożce mogą zaszaleć tego lata. Zrealizują najskrytsze fantazje, w najdzikszy sposób. Tylko uwaga! Alkohol zmienia postrzeganie rzeczywistości i to co po nim wydaje się piękne i urocze w trzeźwej rzeczywistości już takie przyjemne może nie być. Iluzja, złuda i odblask księżyca mogą spowodować iż rano ciężko Wam będzie spojrzeć na siebie w lustrze. Nie mówię byście unikali i realizacji fantazji, i alkoholu, i Księżyca - wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem. Nie przeginajcie w żadną stronę (całkowita rezygnacja z seksu i mocniejszych trunków) letnią porą równie nie jest wskazana. Bawcie się zatem niegrzecznie, ale nie tracąc głowy.    

WODNIK

Podglądanie 

Cóż biedny Wodniku, nie mam dla Ciebie najlepszej wróżby na to lato, a może mam? Wszystko zależy od Twoich oczekiwań i preferencji. Może Ty nie pragniesz uganiać się za partnerami dla przygodnego seksu. Ty prawdopodobnie chcesz odpocząć tego lata od cielesnych uciech, pożyć trochę w ascezie i celibacie? A  jeżeli pragniesz poćwiczyć silną wolę, to karta "Podglądanie" jest dla Ciebie w sam raz. Nie uciekniesz całkowicie od widoków zakochanych par, od uczestnictwa w uciechach ciała - choć tylko podglądając. Znajdując z pozoru zaciszny zakątek, w sam raz na odpoczynek, wyciszenie i medytacje, okaże się on albo dziką plażą nudystów, albo miejscem erotycznych schadzek. Niezauważony, z niesamowitym widokiem,(a będzie goło i wesoło), choć bez Twojego bezpośredniego udziału. Ćwicząc opanowanie, czasem tylko żałośnie westchniesz, na to, że to nie ty jesteś bohaterem  seksualnej akcji. Cóż nie można mieć wszystkiego.

RYBY

Fascynacja  

Ryby jak rzadko  wykorzystają tego lata energię Słońca. Urok, wdzięk, radość i powab jakimi Ryby będą epatowały na wszystkie strony, spowoduje zafascynowanie ich osobą. Założę się, że Ryby nie będą mogły odpędzić się od wielbicieli i adoratorek, co będzie skutkowało, wejściem w stały związek na długie lata. Od przyciągania, przez fascynację do prawdziwej wielkiej miłości. A seks? Seks będzie dopełnieniem uczuć, wisienką na torcie, to co scali partnerów i umocni związki. Karty podpowiadają by Ryby kochały się na łonie natury, wśród darów ziemi, w słońcu. Nie żałuj sobie Rybo, bo Ci się należy.

Wydatków karuzela

algaria

Przyszła do mnie Pani Ela z pytaniem czemu nie trzymają się jej pieniądze i kiedy skończy się ta gorsza passa, która u niej trwa już ponad pół roku. Nie chodzi tu o rozrzutność, czy biedę, ale o nieplanowane wydatki, które przytrafiają się Eli od zeszłego roku. Znajoma lubi mieć pieniądze, stara się nie wydawać do ostatniej złotówki, a wręcz odłożyć.. ale jak sama mówi - no, nie da się. Już niby coś tam uciułane, a tu się okazuje, że córka musi do dentysty, bo ząb boli, albo synowi się buty rozpadły, a to mąż mandat dostał, a to ona poszła do lekarza i trzeba leki wykupić, a to pies, kot, świnka akurat do weterynarza musiały na biegu, a to chrzciny w rodzinie (nie liczyła na zaproszenie), a to wycieczka w szkole, a to składki, popsute słuchawki  i stale coś - wydatków karuzela.  Oczywiście świetnie, że Ela na to ma, ale ona już jest tym zmęczona, chciałaby odpocząć od tych wydatków i zaoszczędzić... uda się jej?

DSC_0224

 

1 Obecna sytuacja finansowa - paź buław

2 Moje oczekiwania - as mieczy

3 Możliwości rzeczywiste- rycerz buław

4 Na czym stoję - królowa mieczy

5 Okoliczności sprzyjające- Księżyc

6 Przeciwności - król mieczy

7 Tak będzie - 4 mieczy

8 To nieuniknione - Kapłanka

9 Tak nie będzie- Słońce

Karty położyłam na najbliższe trzy miesiące. Jak zapewne zauważyliście w ogóle nie ma tu kart monetowych - i dobrze i źle. Źle bo zawsze miło jest widzieć poprawę finansową w kartach, zwłaszcza kiedy wypadną te "lepsze" denary. Dobrze, że właśnie nie wypadły te "złe" karty pieniężne. Ogólnie w całym rozkładzie nie ma katastrofy finansowej, ale niestety znaczącej poprawy też nie widać,

Paź buław to taka trochę niepewność jutra, brak zaplanowania wydatków czy oszczędności, bo nieoczekiwane wydatki mogą się przydarzyć w każdej chwili. Nie jest to karta tragedii finansowej, ale już "jechaniu" na końcówce, a do wypłaty jeszcze tyle dni. Oczekiwania Eli w asie mieczy są konkretne, uciąć te niezapowiedziane przykre niespodzianki. Odbić się od dna i zacząć spokojnie żyć finansowo.   

Rycerz buław - to pędziwiatr, chciałoby się spokoju, a tu wydatki nie dają. Dobrze, że one napływają falami, jak ten rycerz, a nie stadami na raz i ciągle. Jednak nie ma miesiąca by nie było czegoś do kupienia, zreperowania, odkupienia, czy za sponsorowania któregoś z lekarzy. 

Królowa mieczy jest źródłem dochodów z ramienia np pracy zawodowej, udokumentowanym, legalnym. Ela pracuje, dostaje pensje także jej źródło dochodu, na których stoi to zapłata za  wykonana pracę w czyjejś firmie. Księżyc hmm jak Księżyc może sprzyjać, przecież to iluzja i zwodnicze postrzeganie otoczenia.Kłamstwo, fałsz, łudzenie się. Jak łudzenie się może być sprzyjające - chyba tylko wówczas kiedy mamy nadzieję, że ten wydatek będzie już ostatnim na jakiś czas.Może  niech się Elżbieta fałszywie łudzi, po co ma się dołować. 

Król mieczy jako przeciwności ogólnie patrząc to brak poprawy, to nie jest karta ruchu i działania. Tu jest zmęczenie, osadzenie na "tronie" i czekanie. W tej karcie są umowy, praca i ogólnie wszystkie dokumenty sądowo - prawne. Można by powiedzieć, że król mieczy to taka mała Sprawiedliwość. Nieprzewidzianych wydatków trudno jest uniknąć, ale można spróbować zaoszczędzić kapitał w inny sposób. Niestety Ela ma kilka umów podpisanych na swoją niekorzyść. Z niektórych uwolni się dopiero w wakacje. Nie może renegocjować umów w banku, w którym ma pożyczkę, nie może też prosić o podwyżkę, bo taką już w tym roku dostała, zwrot z US też już jej przyszedł i poszedł. Dlatego niestety Ela nie ma możliwości nic dla siebie i swoich finansów zrobić po linii prawa.

4 mieczy też nie wróży niczego dobrego, to co prawda będzie odsunięcie, ale i utknięcie w martwym punkcie. Myślę, że troszkę Ela odpocznie od wydatków zwłaszcza tych szkolnych, bo przecie zbliża się koniec roku, ale radykalnej poprawy w kartach nie widać. Zwłaszcza, że na to co nie będzie jest Słońce karta w swojej wymowie zupełnie przeciwna 4 mieczy. Słońce niesie ze sobą radość, szczęście, zabawę, i poprawę finansów.

Zaciekawiła mnie Kapłanka na "nieuniknionym"- zdaje się, że Ela będzie musiała w wydatkach opierać się na intuicji. Kapłanka to tajemnica, coś ukrytego. Może Ela będzie musiała ukryć wydatki, lub właśnie odkryje jakieś dodatkowe źródło zarobków, bądź zapomniane, gdzieś schowane pieniądze. Niestety Kapłanka każe nie spieszyć się z działaniem, opóźnia, także Ela te ukryte skarby może odnaleźć z opóźnieniem. Czyli krótko - będzie moment stagnacji (czyli jeszcze jakieś niespodziewane wydatki się szykują) ale idzie  poprawa. Będzie lepiej Elu pewnie dopiero po wakacjach, ale idzie ku lepszemu, wolno, spokojnie i dopiero pewnie jak Saturn pójdzie do Koziorożca wówczas unieruchomi niepotrzebne wydatki. A będzie to dopiero sierpień - wrzesień. 

Przedwczesne urodziny

algaria

Nie lubię robić rozkładu "Urodzinowego". Tzn uwielbiam rozkład urodzinowy, ale nie lubię go robić przedwcześnie. Niestety, a może stety okazało się, że zeszłoroczny dla pewnej jubilatki sprawdził się prawie w 100% - tak twierdzi zainteresowana. I na moje nieszczęście od kilkunastu dni Pani Ładna wierci mi dziurę w ... i jęczy, i stęka, i prosi by już jej zrobić "urodzinowy" na przyszły rok. Jak odmawiałam, to mówiła "no ale zobacz to się sprawdziło, tamto i owo i.." Niby już 52 dni  przed kolejnymi urodzinami jesteśmy w ich energii, ale jak to moja Leda mówi dobrze poczekać jest z wróżbami jubileuszowymi na zmianę znaku zodiaku. No i się Pani Ładna wreszcie doczekała 20 maja Słońce opuściło stabilnego Byka i weszło do kochających niespodzianki Bliźniąt. 

Zatem Pani Ładna - specjalnie dla Pani, ale dopiero od dnia urodzin, na cały rok najbliższy - wróżba jubileuszowa zwana rozkładem urodzinowym.

1 Ogólna  prognoza na rok - król monet - Fajna prognoza co nie? Król monet ma pieniądze, ma władzę, jest doradcą i mędrcem, i opiekunem...ale nigdy nie ma tak by było tylko różowo, gładko i lśniąco. Król monet kończy talię, jest stary i zmęczony Co to oznacza dla Pani Ładnej? Ano to, że po zeszłorocznej Wieży, która leciała i rujnowała w tym/przyszłym roku wszystko to co się rozpadło, co powinno się rozpaść - się definitywnie rozwali. Rozleci się tak, że już się nie pozbiera, wszystko trzeba kończyć. Ba to wszystko się skończy i ta "ruinacja" w Wieży też. Wiele spraw dobiegnie do finału, z wieloma Pani Ładna będzie musiała się pożegnać. Ja już wiem z czym najbardziej, ale o tym później. Król monet jest zmęczony i Koleżanka też będzie zmęczona - jak to Ona mówi - oklapnie. Może będzie, a mi się zdaje że nie może, a na pewno będzie musiała odpocząć. 

Król monet to też US lub bank w każdym razie instytucja finansowa - Na szczęście ta karta wszelkie konszachty z w/w przybytkami zwiastuje jako pozytywne.

Pieniądze będą, ale przyjdzie i zmęczenie, i czas końca pewnych spraw, czas zamykania i żegnania się.

2 Energie, które odchodzą - 10 mieczy - Ta karta Panią Ładną najbardziej ucieszy - pójdą precz bóle, łzy i  nerwy, czas się odrodzić. Do urodzin jeszcze może jakiś nóż w plecach Koleżanki wylądować, ale dziury nie zrobi, wiele krwi nie utoczy i będzie to ostatni, ostateczny nóż w plecach.

3 Cele które udało Ci się osiągnąć - rycerz kielichów - Troszkę Pani się pokręciła w kółko, błędnie oceniła sytuacje, może ślepo komuś zaufała, czymś się zamotała. Rycerz kielichów wciąż szuka, może i Pani (a to normalne u Bliźniąt) nie wie czego chce od życia (poza spokojem i pewnością jutra?) Rycerz kielichów jest altruistą, przy całej swojej perwersji jest uczuciowy i Pani przecież pomagała innym. Choć nie ze wszystkiego była Pani zadowolona i czasem okrężną  drogą to jednak jakiś cel Pani osiągnęła. Więc niech Pani będzie zadowolona ze swoich osiągnięć.

4 Sprawy które przechodzą - 10 kielichów - tu jest miło, serdecznie i rodzinnie. Życie Pani będzie się kręcić wokół rodziny, zwłaszcza, że najmłodsza latorośl zaczyna nowy etap w życiu, a starsze wchodzą w decydującą fazę. 10 kielichów to dotarcie do ściany, osiągnięcie wszystkiego co można i  bez dokonania zmian utknie się w jednym miejscu. Takie poczucie muru przed zgrabnym noskiem i w tym roku Pani nie opuści ale.. idą zmiany, będą zmiany i Pani je dokona - choć w rodzinnej strefie nic wielkiego nie powinno się zdarzyć - kolejnych dzieci nie przybędzie. ;)

5 Gdzie jesteś dziś - 9 monet - Ktoś by pomyślał, że szczęśliwa, zadowolona i  bogata, to jednak Pani czegoś brakuje do pełni szczęścia. Jeszcze nie jest Pani w pełni szczera i otwarta, ale wkrótce będzie. Nie wytrzyma Pani i ... uruchomi lawinę - wygarnie Pani komuś bardzo szczerze, ale UWAGA! Przysporzy sobie Pani tym wrogów. Ludzie niby cenią szczerość, ale jej nie lubią. 9 monet to karta bardzo pozytywnych spraw finansowych - czyżby wkrótce Pani Ładna wygrała w totka? Życzę tego z całego serducha. 

6 Nowe energie które się pojawią - królowa kielichów - bardzo duży sentyment.. do kieliszka. Uważaj, bo pokus nie brakuje, ale. królowa kielichów to kobieta ciepłe, opiekuńcza, miłująca, dobra, życzliwa i czuła  (no wypisz wymaluj nasz jubilatka). To opiekunka!!! Czyżby z nową energią Pani Ładna spełniła swoje marzenie zawodowe?

7 Trudności z którymi się zmierzysz - Koło - zmiany i falowanie i spadanie Koło to też przecież, a może przede wszystkim dar od Losu. Ja wiem, że czasem są takie "dary", które chcemy szybko zwrócić, ale dołożyłam do Koła - asa denarów - kartę bramę Czyżby Pani Ładna dostała propozycję, będzie musiała wziąć swój los w swoje ręce i przejść przez bramę i zacząć działać inaczej niż do tej pory? Wahania mogą też być na tle finansowym. Ponieważ w kartach nie ma biedy, a energia roczna jest w królu denarów to te wahania nie będą poważne ot 28 zbraknie do 1 ;)

8 Cele które możesz osiągnąć - król kielichów - i znów karta "pijacka" Gdybym nie znała Pani Ładnej i nie wiedziała, że ona prawie abstynentka, to bym powiedziała no rozpije się ta Nasza Dzisiejsza Gwiazda jak nic. Ale w to nie uwierzę. Król kielichów również mówi o osiągnięciu pewnego pułapu i zakończeniu pewnych spraw. Król kielichów z królem monet to może te być pewna forma awansu. To znów opiekun, patron, autorytet. 

9 Twój stan psychiczny - Śmierć - Zmieni się na lepsze baa nawet na bardzo dobrze, bo się ustabilizuje - dołożyłam 3 buław cisza, spokój i oczekiwanie.

10 Zdrowie - Sąd - Niby dobre, ale słuch już nie ten, struny głosowe nie te, ogólnie dolegliwości w obrębie głowy, co prawda wszystko szybko minie, ale coś się wcześniej zepsuje. Sąd to regeneracja także ciało podleczysz, duszę uciszysz - będziesz żyć. ;)

11 Miłość - Świat - nie lubię tej karty na związki i miłość, bo pokazuje miłość na odległość. Każde żyje w swoim świecie, choć są razem to osobno.  A może Pani  Ładna otworzy się na kogoś...np. na męża - ponownie.

12 Przyjaciele - rycerz buław - Tu się ktoś nowy pojawi, przyleci, zafascynuje, zabawi i poleci. Niby miłe wspomnienia pozostaną, ale i pewien niedosyt. Aaa i może ktoś wreszcie Cię odwiedzi Miła Pani o czym co roku wspominasz :)

13 Finanse - 6 mieczy - I tu finanse wypłyną na nowe wody i nowe lądy. Stopniowa poprawa się Pani szykuje, nadzieja na lepsze jutro.. spełniona.  

14 Praca - 4 mieczy - I tu jest zmiana, po szaleństwach tegorocznych, nastąpi stabilne wyciszenie. Nie byłabym sobą gdybym nie dołożyła kart.. Moja Droga Koleżanko uważam, że w tej 4 mieczy pójdzie Pani na zwolnienie, będzie odpoczywać, wyciszać się. Po zwolnieniu zmieni Pani całkowicie miejsce lub obowiązki w pracy o czym mówią 8 kielichów i rycerz mieczy. Pracę Pani mieć będzie, choć nie tą samą co teraz. Trafi się Pani szansa i pójdzie Pani swoją drogą - z początku zostawiając sobie furtkę powrotu, ale rycerz mieczy  mówi o czymś innym. Z 6 mieczy na finanse to jest nowe źródło pracy i płacy.

15 Niespodzianki - Gwiazda - Nadzieja, szansa, pomyślne wiatry i światełko w tunelu. Dobra, fajna karta, tylko jak dla mnie jej przesłanie jest takie hmm nijakie. Nigdy nie pokazała mi spektakularnego sukcesu, a jedynie nadzieje na niego. W każdym razie Gwiazda trąca spokojem, wytchnieniem i zapomnieniem o kłopotach. A z tego co wiem, chyba Pani tego pragnie bardzo, bardzo, bardzo.  

16 Urodzinowy dar od wszechświata - 2 mieczy - Patrząc całościowo na rozkład i karty, ten dar jest bardzo wspierający i taki akurat do tego co Panią czeka. Ma Pani w tej karcie uzupełnienie tego co może Pani w tym roku dostać. 2 mieczy daje możliwość uporządkowania swojego życia w ciszy i spokoju. Daje wytchnienie, wycofanie na własne życzenie i zastanowienie się co dalej. Ale  tu nie ma lęku o przyszłość, owszem jest pewien niepokój jak to bywa z niewiadomą, ale ta karta daje możliwość odcięcia się od przyszłości, a przyszłość daje lepszą. Pani już nie będzie w pierwszym rzędzie rzucać się z motyką, walczyć i szarpać się nie dla siebie, martwić za innych, działać dla innych. Teraz przyjdzie Pani powalczyć dla siebie. Dzięki tej karcie łatwiej będzie Pani pogodzić się z nieuchronnym, ze zmianami, dostrzec szanse i nadzieje i łatwiej będzie te szanse złapać, wykorzystać dla siebie. Ta karta  przynosi ukojenie, ale nie rozczarowanie. Daje mocną psychikę, dar myślenia, trochę kombinowania. Tu jest konkret ale i odcięcie - bez żalu - ciach, ciach, ciach. Będzie dobrze, a nawet bardzo dobrze. 

W rozkładzie masz sporo kart "przełomowych", kart kończących, albo kart "bram" Szykuje Ci się rok zmian, ale takich już konkretnych. Możesz dostać propozycje, które mogą zmienić Twoje życie jeśli tylko pozwolisz, skorzystasz i wykorzystasz te szanse. I nie mów, że to niemożliwe (te okazje), bo niemożliwe to jest wywinąć kask na drugą stronę. Niewykorzystane okazje się mszczą dlatego zastanów się za nim je odrzucisz. Dar w postaci 2 mieczy pozwoli Ci odciąć przeszłość i lżej wejść w przyszłość - w Twoim przypadku jest doskonałym darem.

Czeka Cię dobry rok, choć trudny. Trudny nie dlatego, że ciężki, ale taki w którym będziesz musiała przygotować się do przełomu, który jak sądzę definitywnie nastąpi w roku kolejnym. Tu i teraz dostaniesz szanse i czas by dokończyć to co masz w "toku" i "grzecznie" się pożegnać. Jeśli danych szans, które przyjdą nie wykorzystasz  to na długo utkwisz tu gdzie jesteś bez możliwości rozwoju, spełnienia marzeń i podejmowania nowych wyzwań. 

Perspektywa

algaria

W poprzednim wpisie poznaliście Iwonę, która właśnie rozpoczęła swoją kolejną przygodę miłosną z poznanym w internecie mężczyzną. Cały czas znajomość się rozwija, tzn nie tyle rozwija co sobie jest. Spotkania nie było i w najbliższym czasie jakoś tak się nie klaruje by zaistniało, ale rozmowy między znajomymi są coraz bardziej śmiałe, intymne i ciekawsze. 

Tym razem Iwona chce wiedzieć co Pan sądzi o niej. 

W "karierze" tarocisty są rozkłady takie, które mu w ogóle nie pasują, z którymi trudno się dogadać, rozkłady "okolicznościowe" czyli takie, których używa się sporadycznie i rozkłady ulubione. Do tych ostatnich u mnie należy "Krzyż Celtycki od drugiej strony" . Ktoś go stworzył właśnie po to by móc podejrzeć osąd danej osoby na konkretną sprawę, czy właśnie osobę. Ja wiem, że ten rozkład prezentowałam już kilka razy, ale uważam, że  w tej sytuacji jest najbardziej odpowiedni.  Owszem przejrzałam swój zeszyt rozkładami aby przedstawić Wam coś nowego, jednak żaden ze schematów, ani nie pasował  do potrzeb Iwony, ani nie był dla mnie na tyle przejrzysty bym mogła go prawidłowo odczytać i bym mogła go tu wykorzystać.

 

DSC_0205

1 Pan - 8 kielichów

2 Iwona - Mag

3 Co on myśli o Iwonie - Zawieszony

4 Jego odczucia wobec Iwony - 5 monet

5 To jest między nimi ale odchodzi- rycerz buław

6 To będzie najpierw - 6 mieczy

7 Intencje Pana wobec Iwony - as mieczy

8 Otoczenie Pana - as kielichów

9 Jego obawy i nadzieje związane z Iwoną - 10 kielichów

10 To będzie później - 10 mieczy

 

Pan bardzo niezdecydowany w 8 kielichach mówi o powrotach i rozstaniach. O kontakcie i jego braku, rozmowach bardzo intensywnych, by po chwili zamilknąć na kilka dni. Mimo, że Iwona nie mówiła, by kontakt z panem nie był ciągły, karty jednak przedstawiły ich znajomość w sposób urywany. Ona za to wyszła w Magu - chce rządzić, dzielić, czarować i mieć władzę. Manipulantka i lekka emocjonalna terrorystka, bardzo władcza i zaborcza. Może właśnie przez jej postawę pan, który przypominam ma rodzinę zachowuje się wobec Iwony tak, a nie inaczej. Mało który facet lubi jak się go naciska i próbuje wywrzeć presje. 

Po karcie "Zawieszony" mogłabym powiedzieć, że pan w ogóle nie myśli o Iwonie, że właśnie para jest w trakcie "ciszy" z jego strony. Pan się odsunął i zastanawia nie tyle nad Iwoną co nad tym "co zrobić z natrętną babą" - no ale ja tego Iwonie nie powiem. W każdym razie jeśli zapytamy "co on myśli" to powiem - pan poznaje Iwonę, przygląda się i jest w trakcie poznawania koleżanki. W sumie to jest mu z nią dobrze, nawet z tym jej despotyzmem, imponuje mu że kobieta o niego zabiega. Zawieszony wisi, ale się uśmiecha w pewien sposób zadowolony ze swojego położenia. Iwona w Zawieszonym jawi się w oczach Pana jako osoba zdystansowana, umiejąca odnaleźć się w każdej sytuacji, fajna kobieta, która mimo przeciwności losu i po tylu przejściach potrafi cieszyć się życiem.

Odczucia jednak wieją chłodem 5 monet, tu nie ma ani miłości, ani gorącej namiętności, jest żebractwo emocjonalne i dystans. Wydaje mi się, że pan szuka wsparcia w Iwonie, potrzebuje pomocy, potrzebuje ciepła, ale sam nie umie tego okazać. Ponieważ 5 monet oprócz swojego zimnego znaczenia, ma również znaczenie o wsparciu i przyjaźni - takiej bezinteresownej, to sądzę, że pan ma wobec Iwony odczucia przyjacielskie. Mówię, że gdybym nie wiedziała, że znajomość trwa powiedziałabym po kartach, że dawno kontakt się urwał i znajomość nie istnieje - jednak wierze Iwonie, że tak nie jest.

I tu karta zaprzeczenie poprzednich - rycerz buław, czyli kontakt jest, choć już sam rycerz mówi o krótkotrwałej znajomości - w ogólnym rozrachunku. Czyli - ta znajomość w ogóle będzie trwać bardzo krótko. Pan wpadnie w w życie Iwony, namiesza i pobiegnie dalej. Do tego wypadła na coś co jeszcze chwilkę trwa, ale to już w zasadzie przeszłość, czyli chwila moment i będzie po znajomości. 6 mieczy jako najbliższa przyszłość - hmmm 6 mieczy to kontakt przez internet - ogólnie, ale 6 mieczy to szukanie nowego lądu. Dla mnie ta karta zawsze jawi  się jako koniec znajomości - każde z nich wypłynie na "przestwór oceanu" i nowe lądy odkryje - osobno. 

Intencje w asie mieczy - nic z tego, as odcina znajomość, kończy to co się na dobre jeszcze nie zaczęło. Ktoś może powiedzieć, że as jak inne miecze mówi o internecie, o pisaniu, o myśli - tak, pewnie kontakt może być, ale w tym przypadku chodzi o intencje, czyli co pan chce od Iwony, jakie ma plany wobec niej, co by chciał wobec ich znajomości - a pan nie chce nic, żadnych uczuć, w ogóle tej znajomości nie chce. Niestety bardzo przykre. Za to w otoczeniu jakaś miłość się zaczyna, czy to do innej pani, czy do żony. W każdym razie są ciepłe uczucia do kogoś z otoczenia, ale nie do Iwony, o czym mówi as kielichów.

I co tu robi taka miła karta 10 kielichów? Ta karta mówi o lęku pana i tęsknocie. On boi się, że się za bardzo zaangażuje w znajomość z Iwoną, boi się, że to może mu skomplikować udane życie rodzinne - tzn jak było ono udane to by pan po internecie nie szukał naiwnych gąsek. No ale wiadomo o co chodzi. Pan boi się miłości, związku, a nawet przyjaźni, a jednocześnie bardzo by chciał właśnie z Iwoną przeżyć co najmniej romans, choć w 10 kielichów nie ma namiętności, są emocje, połączenie dusz i romantyzm. Pan chciałby i boi się miłości i zaangażowania emocjonalnego - uzależnienia emocjonalnego, co u faceta jest o tyle niebezpieczne, że panowie potrafią odgraniczyć seks od uczuć, ale jak już uczuciowo się zaangażują to po nich. 

Niestety w dalszej przyszłości 10 mieczy mówi o bolesnym zranieniu - już wiadomo kto kogo zrani. Może to będzie trudna i smutna rozmowa wyjaśniająca czego pan oczekuje od Iwony, a czego nie jest w stanie jej dać, czego się boi w związku z ich  znajomością (choć podejrzewam, że jak wielu z nas, panu będzie trudno przyznać się do słabości) Zraniona będzie Iwona, poczuje jakby pan wbił jej nóż w plecy. Pocieszające  jest to, że będą to ostatnie łzy, ostatni ból, po którym Iwona się podniesie i spróbuje albo całkowicie zmienić swój stosunek do tej znajomości, albo poszuka sobie inny obiekt w internecie (albo w realu).

I tak właśnie wygląda perspektywa znajomości i samej Iwony od strony pana.

 

 

W internecie coś znajdziecie

algaria

Dziś zrobię rozkład pewnej Pani Iwonie, która poznała pewnego Pana przez Internet. 

Żyjemy w pędzie i nie mamy czasu na poznawanie ludzi w realu, randkowanie w necie kwitnie. Praktycznie nie ma osoby, która nie ma znajomych poznanych w sieci. Jest dużo związków z netu, dużo par, dużo przyjaciół i jeszcze więcej rozczarowań.  W internecie możemy być kim chcemy, nie zawsze tym kim jesteśmy. 

Iwona już kilka razy rozczarowała się panami z netu, miał być blondyn, a był brunet, miał być bogaty, a pożyczał na bilet powrotny do domu, miał być wolny, a miał żonę, kochankę i kilka innych równoległych pań. Tym razem znajoma postanowiła jeszcze przed zaangażowaniem sprawdzić u mnie nowego kandydata.

 

DSC_0200

Zrobiłam Iwonie rozkład na "Poznaną osobę"

1 Wygląd zewnętrzny - 3 mieczy - Karta, na której nie ma postaci, a nawet jakby była to i tak przedstawiałaby wyobraźnię autora talii. Co można na podstawie tej karty napisać o wyglądzie? Łatwiej jest opisać charakter. Spróbuje coś pokombinować. Włosy raczej ciemne niż jasne, wzrost średni, budowy raczej krępej z tendencjami do tycia, choć pan może dbać o siebie i kontrolować wagę. Pan nie rzucający się w oczy ot brzydal nie, ale i nie piękność powalająca na kolana. Dodam, że pan się niczym szczególnym w urodzie nie wyróżnia, może błyszczeć intelektem, ale to już nie ma nic wspólnego z wyglądem.

2 Charakter- 4 monet - Spokojny, zrównoważony, tajemniczy. Nie lubi mówić o sobie, nie lubi się zwierzać, nie wszystko powie. Do tego pan może być przesadnie skąpy. Pan mocno stąpa po ziemi i wie czego chce. Zatwardziały w swoich poglądach i bardzo trudno go przekonać do zmiany zdania. 

3 Mocne strony- Rydwan - W pierwszej chwili pomyślałam - ot dobry kierowca, lubi podróże, lubi prowadzić samochód i nieźle mu to wychodzi. Rydwan to mocne trzymanie się planów, dążenie do celu, czasem podejmowanie ryzyka. Dobry orator, rozmówca, korespondent, człowiek bardzo kontaktowy.

4 Słabe strony- 8 monet - pracowitość czy lenistwo? Pracoholizm  jest jego słabą stroną, za bardzo żyje pracą i obowiązkami. Im więcej zarabia tym bardziej staje się materialistą.

5 Status życiowy- 10 monet - ewidentnie ma rodzinę.

6 Status materialny- Cesarzowa - Czy ktoś widział ubogą cesarzową? Pan ma dość wysoki status materialny.

7 Kim jest- 6 mieczy - Człowiekiem, który ciągle poszukuje, zmienia, odkrywa. Jest ciekawy świata i ma kontakt ze światem. Pan ten zawodowo może być przedstawicielem swojej firmy, prowadzić negocjacje handlowe, do tego posiadający znajomość kilku języków obcych. Jest niewątpliwie inteligentny. 

8 Wiek- Papież - I znów problem, bo Papieże z reguły nie są młodzi, raczej w podeszłym wieku. Pan jest aktywny zawodowo, to aż takim staruszkiem nie jest. Powiem przewrotnie - Pan powiedział Iwonie prawdę jeśli chodzi o swój wiek. Tu nie ma ściemy, bo Papież ma swoje zasady, których się trzyma.

9 Wrażenie na pierwszym spotkaniu- Księżyc - Ponieważ wyszło w kartach, że pan ma rodzinę, to nie wiem czy Iwona będzie chciała kontynuować znajomość. Co prawda można utrzymywać ze sobą kontakt na zasadzie koleżeństwa, bez chęci wdania się w romans, ale nie wiem czy Iwonie oto chodzi szukając panów w internecie. Księżyc kłamie, to iluzja, odbity obraz, nierealność - dlatego wątpię by nastąpiło spotkanie. Jeśli jednak do niego dojdzie, to może być "niebezpiecznie" dla nich obojga. A dlaczego? Bo Księżyc to zwodniczy urok, destruktywna iluzja - zauroczenie, które jest złudne i może doprowadzić do niebezpiecznej wzajemnej fascynacji. Może nastąpić tak duże wzajemne zafascynowanie, że pociągnie ono za sobą niszczące konsekwencje.  

10 Jaki będzie w uczuciach - Świat - Ta karta nie jest dobra jeśli chodzi o związki, ale jeśli chodzi o uczucia jest już inaczej.Świat jest otwarty, ale Świat jest równocześnie końcem. Uczuciowo pan jest w stanie się otworzyć na Iwonę, ale nie będzie to trwać wiecznie.

11 Jaki będzie w seksie - Zawieszony - a tu seksu nie ma - jest impotencja. Albo pan się nie sprawdzi, albo co jest większym prawdopodobieństwem w ogóle do seksu nie dojdzie.

12 Tak się rozwinie znajomość - 4 buław, Koło, 10 kielichów - I tu karty pokazały więcej niż koleżeństwo, ale mniej niż romans, związek. Znajomość Iwony z Panem przez dłuższy czas osiągnie pewien stały poziom - rozmów domowych - przez internet.Następnie ta sytuacja się zmieni, by osiągnąć fascynację uczuciową Pan się zaangażuje i Iwona też. Romantyzm, plany, perspektywy.... tylko nic poza te plany nie wyjdzie. Owszem romantycznie, lirycznie, emocjonalnie, ale Iwona tego faceta z krwi i kości przy sobie mieć nie będzie. 

Czy będzie jej to kolejne rozczarowanie? To zależy, jeśli ona wiedząc, że pan ma rodzinę, z której z pewnością nie zrezygnuje, będzie chciała mieć przyjemną romantyczną, odskocznie. Miłego towarzysza rozmów, bez szans na stały związek - ot znajomego z internetu - to się nie rozczaruje. Jeśli Iwona będzie liczyła, że on porzuci rodzinę by się z nią związać - to znów się zawiedzie.

© Sylwia - tarot i nie tylko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci